Hotele Kraków

 • Kraków: Porównaj ceny hoteli!
 • Znajdź idealną ofertę!
 • Zarezerwuj w najniższej cenie!
Lista
Mapa
Ładuje
 1. Dodaj do listy Dodane Usuń
  Mosquito

  Mosquito Apartament

  Kraków, 0,4 km do: Centrum

  92 / 100 (540 opinii)

  Other deals

 2. Dodaj do listy Dodane Usuń
  Bracka 6

  Bracka 6 Aparthotel

  Kraków, 0,2 km do: Centrum

  95 / 100 (995 opinii)

  Other deals

 3. Dodaj do listy Dodane Usuń
  Chez Helena - Crystal Suites

  Chez Helena - Crystal Suites Aparthotel

  Kraków, 1,3 km do: Centrum

  91 / 100 (271 opinii)

  Other deals

 4. Dodaj do listy Dodane Usuń
  Luxury By Amstra

  Luxury By Amstra Apartament

  Kraków, 1,0 km do: Centrum

  91 / 100 (374 opinii)

  Nowy

  Other deals

 5. Dodaj do listy Dodane Usuń
  Metropolitan Boutique

  Metropolitan Boutique

  Kraków, 1,1 km do: Centrum

  95 / 100 (1177 opinii)

  Świetne oceny

  Najlepiej oceniony 4-gwiazdkowy hotel w mieście Kraków

  Other deals

 6. Dodaj do listy Dodane Usuń
  Greg & Tom Junior

  Greg & Tom Junior Hostel/Schronisko

  Kraków, 0,7 km do: Centrum

  92 / 100 (2646 opinii)

  Other deals

 7. Dodaj do listy Dodane Usuń
  Cracowdays

  Cracowdays

  Kraków, 0,9 km do: Centrum

  92 / 100 (556 opinii)

  Other deals

 8. Dodaj do listy Dodane Usuń
  Greg & Tom Beer House

  Greg & Tom Beer House Hostel/Schronisko

  Kraków, 0,4 km do: Centrum

  91 / 100 (1378 opinii)

  Other deals

 9. Dodaj do listy Dodane Usuń
  Mellow

  Mellow Apartament

  Kraków, 0,9 km do: Centrum

  92 / 100 (526 opinii)

  Other deals

 10. Dodaj do listy Dodane Usuń
  Old Town - Crystal Suites

  Old Town - Crystal Suites Aparthotel

  Kraków, 0,8 km do: Centrum

  92 / 100 (428 opinii)

  Other deals

 11. Dodaj do listy Dodane Usuń
  Elegant

  Elegant Aparthotel

  Kraków, 0,9 km do: Centrum

  91 / 100 (285 opinii)

  Other deals

 12. Dodaj do listy Dodane Usuń
  Galeria zdjęć niedostępna

  Relaks Apartament

  Kraków, 0,6 km do: Centrum

  92 / 100 (331 opinii)

  Other deals

 13. Dodaj do listy Dodane Usuń
  Park Side

  Park Side Apartament

  Kraków, 0,6 km do: Centrum

  93 / 100 (916 opinii)

  Other deals

 14. Dodaj do listy Dodane Usuń
  Orlowska Townhouse

  Orlowska Townhouse B&B

  Kraków, 0,4 km do: Centrum

  92 / 100 (258 opinii)

  Other deals

 15. Dodaj do listy Dodane Usuń
  Aae Mosquito

  Aae Mosquito Hostel/Schronisko

  Kraków, 0,6 km do: Centrum

  95 / 100 (2868 opinii)

  Other deals

Ceny wyświetlane na trivago są cenami za noc i za wszystkie szukane pokoje.
Hotele Kraków

Magiczny Kraków - najlepsze hotele w grodzie Kraka

 

Kraków, dawna stolica Polski i siedziba królów to jedno z najpiękniejszych miast nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Hotelu szuka tu co roku ponad 9 milionów turystów z całego świata. Magiczna stolica Małopolski zachwyca zabytkami światowej klasy i niepowtarzalną atmosferą. To jedno z tych miejsc, do których chce się wracać. Kraków oferuje turystom zróżnicowaną bazę noclegową, począwszy od tanich pokoi w pensjonatach aż po luksusowe hotele z basenem. Każdy znajdzie nocleg dostosowany do potrzeb i zasobności portfela.

Miasto leży na skrzyżowaniu ważnych dróg oraz połączeń kolejowych i jest dobrze skomunikowane z resztą kraju. Do Krakowa dostaniemy się bez problemu autem, pociągiem czy autobusem. Podróżni mają do dyspozycji zmodernizowany Dworzec Kraków Główny oraz Dworzec Autobusowy. Łatwo dotrzeć tu również samolotem dzięki Portowi Lotniczemu im. Jana Pawła II Kraków-Balice. Poruszanie się po mieście jest proste i dostosowane do potrzeb turystów. Warto zarezerwować nocleg w obrębie centrum, ponieważ znajduje się tu duża część zabytków i atrakcji, do których dotrzemy pieszo.
 

Zabytki i atrakcje magicznego miasta

 

Sercem Krakowa jest położony w centrum Rynek Główny ze słynnym Kościołem Mariackim i ołtarzem Wita Stwosza. Koniecznie należy odwiedzić Sukiennice, czyli dawne kramy kupieckie sprzedające sukno a dziś doskonałe miejsce do nabycia pamiątek i rękodzieła. Jedną z najnowszych atrakcji miasta są Podziemia Rynku Głównego. To nowoczesne, multimedialne muzeum, które w ciekawy i przystępny sposób pokazuje historie miasta i jego mieszkańców. Wizualizacje, zastosowanie techniki 3D czy hologramy czynią to miejsce jednym z najbardziej nowoczesnych i unikatowych muzeów na świecie. Z rynku w kilka minut można dotrzeć do kolejnej wizytówki Krakowa, czyli Bramy Floriańskiej. Prowadząca do niej ulica Floriańska jest atrakcją samą w sobie. Znajduje się tu najstarszy w mieście hotel: Hotel pod Różą oraz słynna kawiarnia Jama Michalika będącą od ponad stu lat jednym z ulubionych miejsc krakowskich artystów. Oprócz tego, w zabytkowych kamienicach czeka na turystów mnóstwo sklepów, restauracji i przytulnych kawiarenek.

Z Rynku zaledwie krótki spacer dzieli cię od Wawelu, dawnej siedziby władców i miejsca pochowku największych Polaków. Nie sposób pominąć również Smoczej Jamy, gdzie znajduje się ziejący ogniem pomnik Smoka Wawelskiego. Po drodze warto zobaczyć najsłynniejsze okno w Polsce, czyli znajdujące się na Franciszkańskiej 3, Okno Papieskie. To stąd Jan Paweł II pozdrawiał rodaków podczas swoich pielgrzymek do ojczyzny.

Na południe od Starego Miasta leży Kazimierz - dawna dzielnica żydowska a dziś zabytkowa dzielnica Krakowa, niepowtarzalne miejsce pełne synagog i pozostałości kultury żydowskiej. Spokojny i nieco melancholijny w ciągu dnia Kazimierz, ożywa wieczorem za sprawą niezliczonej ilości barów, restauracji i klubów. To doskonała okazja by spróbować kuchni żydowskiej w jednej z wielu tematycznych restauracji. Hotele położone na Kazimierzu zachwycą nas efektownym widokiem na Wzgórze Wawelskie. Oryginalnym pomysłem na pobyt w Krakowie jest też rezerwacja pokoju na jednej z barek-hoteli cumujących na brzegu Wisły.
 

Okolice Krakowa – podziemny hotel i nietoperze

 

Równie interesujące jak samo miasto są jego najbliższe okolice. Kopalnia soli w Wieliczce, wpisana na listę światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, przyciąga co roku ponad milion turystów z całego świata. Podziemne kaplice, kilometry solnych korytarzy a nawet nocleg w położonym 125 metrów pod ziemią hotelu - wszystko to znajdziemy w Wieliczce. Nie sposób zapomnieć o Auschwitz, obozie zagłady milionów Polaków i Żydów, miejscu zadumy i kontemplacji. To niezwykle trudna, lecz ważna lekcja historii i miejsce pamięci ofiar obozu. Jeśli stawiamy na aktywny wypoczynek warto wybrać się na położony w dzielnicy Zwierzyniec słynny Kopiec Kościuszki. Przy dobrej pogodzie zobaczymy nie tylko zachwycającą panoramę Krakowa, ale także Beskid Żywiecki i Tatry. Jeśli dysponujesz większą ilością czasu koniecznie wybierz się do słynącego z jaskiń i nietoperzy Ojcowskiego Parku Narodowego w dolinie Prądnika. Na zwiedzanie parku czy pobliskiego Zamku w Pieskowej Skale należy poświęcić co najmniej jeden dzień.
 

Najważniejsze wydarzenia kulturalne

 

Przez okrągły rok Kraków obfituje różnego rodzaju festiwale i imprezy plenerowe. Miłośnicy muzyki klasycznej nie powinni przegapić Wielkanocnego Festiwal Ludwiga van Beethovena czy Letniego Festiwalu Opery. Z kolei w słynnej ze swoich artystycznych korzeni Piwnicy pod Baranami na fanów jazzu czeka nie lada gratka – odbywający się w czasie wakacji Letni Festiwal Jazzowy. Kraków jest kolebką wielu kabaretowych talentów a największe gwiazdy można zobaczyć podczas „PAKI”, czyli najsłynniejszego przeglądu kabaretów w kraju. Jeśli lubisz muzykę współczesną, Kraków, oprócz Lajkonika i hejnału, kojarzy ci się na pewno z festiwalem Sacrum Profanum - jednym z najciekawszych wydarzeń muzycznych Europy.

Fani nieco lżejszych brzmień nie powinni przegapić sierpniowego Live Music Festival, gdzie co roku można oglądać najpopularniejsze gwiazdy dużego formatu. Ogromną popularnością cieszy się również odbywający się rokrocznie na krakowskim Kazimierzu Festiwal Kultury Żydowskiej. Towarzyszące mu wydarzenia, happeningi, wystawy, warsztaty a przede wszystkim koncert finałowy ”Szalom na Szerokiej”, przyciągają do miasta sympatyków kultury żydowskiej z całego świata.

Kraków daje mnóstwo możliwości spędzania czasu, o każdej porze roku. Letnie wieczory na Kazimierzu, rejs po Wiśle w upalny dzień czy nastrojowa zima z jarmarkiem bożonarodzeniowym, grzanym winem i oscypkami? Wybór należy do ciebie.
 

Rozpiętość cenowa

od 46 złdo 2 075 zł

Atrakcje w mieście/miejscu: Kraków

 • Park Wodny
  Park Wodnyod 22 zł