Filtry720 803 hotelina 261 stronach Porównaj ceny hoteli na
261 stronach rezerwacyjnych!
Ulubione
ni, 19.04po, 20.04
Od niedziela19.04.15 do poniedziałek20.04.15

Komeko Agrotour

Tovarenska 19 06401 Stara Lubownia Słowacja
Hotel0
Ładuje...

Rozpiętość cenowa

od ‎ 98 PLN do

Imię

Komeko Agrotour

Adres

Tovarenska 19, 06401, Stara Lubownia Słowacja | 0,8 km od centrum miasta | Pokaż na mapie
Telefon: | Fax: | Oficjalna strona

Najpopularniejsze udogodnienia

  • Wi-Fi
  • Parking
  • TV
  • Klima
  • Taras
  • Basen
  • Spa
  • Bar hotelowy
  • Sejf

Dom Majstra Pavla

Dom Majstra Pavla

Dom mistrza Pawła z Lewoczy znajduje pośród ślicznych niewielkich kamieniczek w samym rynku miasta. Jego fasada wyróżnia się motywami muszelek nad otworami okiennymi. Mistrz Paweł był (według podań) jednym z uczniów Wita Stwosza i słynnym słowackim średniowiecznym rzeźbiarzem. Dzieła jego rąk można podziwiać w kościołach na Słowacji m.in. w Lewoczy. W budynku mieści się niewielkie muzeum, prezentujące jego dokonania w formie kopii dzieł lub ich fotografii. Do zwiedzania jest także pomieszczenie, które służyło jako warsztat dla mistrza.

więcej
mniej
Kaplica na Jaszczurówce

Kaplica na Jaszczurówce

Jadąc z centrum Zakopanego w kierunku Łysej Polany, tuż za potokiem Olczy, po lewej stronie drogi, znajduje się cudo architektury drewnianej: kaplica na Jaszczurówce. Wybudowana została na początku dwudziestego wieku (1904-1907) według projektu Stanisława Witkiewicza - Witkacego. Jest to posadowiona na kamiennej podmurówce jednonawowa świątynia z wyodrębnionym prezbiterium, całkowicie drewniana, wzniesiona w stylu zakopiańskim. Na krytym gontem dachu zabudowana jest wieża, w której znajduje się dzwon. Ściany mają typową dla stylu zakopiańskiego konstrukcję zrębową, a od frontu kościółek zdobią arkadowe podcienie. We wnętrzu można podziwiać witraże, również według projektu Witkacego, a także drewniany ołtarz główny w kształcie góralskiej chaty, prawdopodobnie wykonany przez Aureliana Blachę, cieślę, pod którego kierunkiem stawiany był kościółek. Obecnie kaplica jest wyremontowana, wyposażona w nagłośnienie, instalację alarmową, przeciwpożarową i odgromową, a także ogrzewanie promiennikowe. Duchową opiekę nad kościółkiem sprawują ojcowie Marianie z Cyrhli, natomiast ze strony świeckiej pieczę nad nim sprawuje Tatrzański Park Narodowy. Świątynia żyje, odprawiane są tutaj dwie msze święte w dni świąteczne dla okolicznych mieszkańców i turystów.

więcej
mniej
Wąwóz Homole

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole znajduje się kilka kilometrów za Szczawnicą, tuz przed wsią Jaworki. Należy kierować się drogą nr 969. Po prawej stronie zajazd i duży parking. Wejście do wąwozu 100 m od parkingu. Wąwóz ten jest uważany za najpiękniejszy w Polsce, po jego dnie płynie potok Kamionka. Podczas wędrówki parę razy trzeba przekroczyć potok po metalowych mostkach. Ściany wąwozu są zbudowane w większości z wapienia, zaś na zboczach zobaczyć można wiele rzadkich gatunków roślin.

więcej
mniej
Ski Park Vyšné Ružbachy

Ski Park Vyšné Ružbachy

Ski Park - Vyšné Ružbachy Wyżne Rużbachy miejscowość uzdrowiskowa w powiecie Stara Lubowla, w kraju preszowskim na Słowacji. Ośrodek narciarski Wyżne Rużbachy zlokalizowany jest w Pieninach. Vyšné Ružbachy położone są w północnej części Spisza, niedaleko Starej Lubowli. Stacja narciarska leży na wschodnich stokach Magury Spiskiej. Wyciągi zlokalizowane są na wschodnich i północno-wschodnich stokach. Przeważają tu trasy łatwe, ale jest też kilka średniej trudności. Mniej zaawansowani narciarze znajdą tu znakomite tereny do stawiania pierwszych kroków i szkolenia swoich umiejętności. Natomiast wytrawni miłośnicy zjazdów nie znajdą tu nic nadzwyczajnego, trasy są krótkie, a różnice wysokości nie przekraczają 150 m. Ogólna charakterystyka: - Łączna długość wszystkich tras zjazdowych wynosi niemalże 5 km - Różnica poziomów: 624-808 m n.p.m. - Nartostrady - około 4000 m długości - Wyciągi - 8 orczyków - Trasy są oświetlone - Trasy sztucznie naśnieżane - Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego - Przechowalnia sprzętu narciarskiego - Serwis narciarski Godziny otwarcia: 9:00-16:00

więcej
mniej
Wybierz datę
Powrót do góry