Hotele — Druskieniki, Litwa

  • Druskieniki — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Druskieniki — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!
Ładowanie…
Pokaż więcej hoteli
Hotele Druskieniki

Druskieniki – Wczasy nad Niemnem

Okres wakacyjny niekoniecznie musi kojarzyć się z zatłoczonymi kurortami położonymi nad Morzem Śródziemnym czy Czerwonym. Świetnym miejscem, gdzie spędzisz fantastyczny urlop będzie urokliwa miejscowość położona na Litwie, Druskieniki. Słynne uzdrowisko, jedno z lepszych w Europie, przyciąga spragnionych wypoczynku od zgiełku, pyłu wielkich miast i stresu związanego z życiem w biegu. Liczne hotele oferują swoim gościom nie tylko noclegi w luksusowych apartamentach, czy pokojach o bardzo wysokim standardzie. Często, dla gości, dostępne są takie atrakcje jak baseny czy SPA. Dla tych, których wypoczynek nie musi oznaczać dużego wydatku, liczne urokliwe pensjonaty stoją otworem. Położone często w ścisłym centrum miasta, mogą okazać się dużo tańszą alternatywą dla wielkich hoteli. Nocleg w Druskiennikach zapewniają również liczne hostele, w których wolny pokój zawsze się znajdzie. Tak rozbudowana baza turystyczna z pewnością pozytywnie wpływa na cenę, którą musi zapłacić każdy odwiedzający, a to jest tylko kolejny powód, by na wakacje wybrać się właśnie do tego pięknego litewskiego miasta.

Druskieniki – XVIII wieczne uzdrowisko

Pomimo, iż pierwsze wzmianki o Druskienikach pochodzą dopiero z 1636 roku to szacuje się, że pierwsze osadnictwo pojawiło się na tych terenach już 300 lat wcześniej. Dopiero w XVIII wieku, miejscowy znachor, Pranas Surutis, jako pierwszy zastosował słoną wodę z okolicznych źródeł, do leczenia ludzi. Szybko po tym, król Stanisław August Poniatowski, nadał Druskienikom status uzdrowiska. Na początku XIX wieku badaniami nad uzdrawiającymi możliwościami wód źródlanych znajdujących się wokół rejonów dzisiejszego miasta, zainteresował się car Mikołaj I. On również nadał Druskienikom status miasta uzdrowiskowego i zainwestował w jego rozwój. Powstały wtedy pierwsze budowle drewniane przeznaczone do obsługi gości. Za oficjalną datę otwarcia uzdrowiska uważa się rok 1837. Wkrótce po tym Druskieniki zasłynęły wśród elit byłej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Po pierwszej wojnie światowej, miasto znalazło się w terytorium Polski. Znaczenie uzdrowiska szybko wzrosło, ze względu na fakt, że wielokrotnie przebywał tam marszałek Józef Piłsudski. Po agresji sowieckiej na Polskę, Druskieniki znalazły się na terytorium ZSSR, gdzie były rozwijane, jako uzdrowisko użyteczności publicznej. Po rozpadzie Związku Radzieckiego, miasto zostało wcielone do Litwy. Dziś w Druskienikach znajduje się jeden z największych w Europie Aquaparków. Liczne hotele, pensjonaty czy hostele, oferujące niezliczone ilości apartamentów i pokoi zachęcają każdego turystę do przyjechania do tego pięknego miasta. Jednym z piękniejszych hoteli jest hotel Best Western Central. Ten czterogwiazdkowy ośrodek jest położony w ścisłym centrum miasta i z pewnością sprawi, że noc tam będzie niezapomniana.

Druskieniki – miasto dla aktywnych

Mimo, iż Druskieniki są miastem typowo uzdrowiskowym i główną część odwiedzjących będą stanowić ludzie, którzy pragną dać wypocząć ciału w jednym z licznych basenów czy SPA, to i dla aktywnych miasto ma sporo do zaoferowania. Kilometry ścieżek spacerowych i rowerowych, między wspaniałymi lasami, w ogromnych starych parkach, dziesiątki muzeów, które zwiedzić nawet w tydzień byłoby niewykonalne. To i wiele więcej mają do zaoferowania Druskieniki. Pragnąć spędzić tu na przykład weekend, warto wcześniej zarezerwować sobie odpowiedni nocleg. Idealnym wyborem będzie hotel Europa Royale. Nocleg w luksusowym apartamencie, czy hotelowa restauracja podająca posiłki z kuchni całego świata to nie wszystko, na co może liczyć turysta, który zechce zarezerwować tu kwaterę. Dodatkowymi atrybutami, które z pewnością wpłyną pozytywnie na komfort pobytu będą kompleks basenów i SPA. Jeśli jednak na nocleg nie zmierzasz przeznaczyć znacznej sumy i szukasz czegoś tańszego, to może oferta hotelu Credo będzie dla Ciebie odpowiednia. Niska cena za pokój to nie jedyny atut tego hotelu. Położony w ścisłym centrum Druskienik pozwoli Tobie na poznawanie tego pięknego miasta każdego dnia. Gdy już wybierzesz i zarezerwujesz hotel lub pensjonat, to kolejną rzeczą konieczną do rozważenia jest dojazd. Osoby posiadające własne auto, o ile zechcą nim przyjechać, nie powinny mieć większych problemów z dojazdem do Druskienik. Jeśli jednak zamierzasz skorzystać z masowego środka transportu, to podróż autokarem wydaje się być najrozsądniejsza, tym bardziej, gdy planujesz tam spędzić tylko weekend. Poza tak oczywistymi sprawami jak zakwaterowanie, czy transport, warto pamiętać o dokładnym sprawdzeniu walizki przed podróżą. Nikt nie lubi, gdy wakacyjne plany psują drobnostki. Należy zawsze pamiętać, że do Druskienik jedzie się po to by wypocząć tak i na ciele jak i na duchu.

Rozpiętość cenowa

od ‎90 złdo ‎4 563 zł

Atrakcje w mieście/miejscu: Druskieniki