Porównujemy dane z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć korzystną cenę…
Znalezione oferty pobytu: 0
Przeszukane strony rezerwacyjne: 162

Hotele w Krynica-Zdrój (Małopolskie, Polska)

Hotele w Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój, Polska — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Krynica-Zdrój — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Krynica-Zdrój — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

KRYNICA-ZDRóJ

Miasto Krynica-Zdrój zostało założone w XVI wieku w Beskidzie Sądeckim, w województwie małopolskim. W połowie XIX wieku miasto uzyskało status uzdrowiska i zaczęło przyciągać turystów. Już w latach trzydziestych XX wieku, miasto odwiedzało ponad 38 tysięcy osób rocznie. Niestety miasto nie przetrwało wojny i dopiero w latach pięćdziesiątych dało radę całkowicie się odbudować. Dziś miasto cieszy się coraz większą popularnością jako uzdrowisko i dysponuje wieloma pijalniami wody zdrowotnej. Wokół niektórych źródeł krążą piękne legendy o ich leczniczych mocach. Warto na pewno wcześniej poszukać ich w internecie lub przewodnikach i opowiedzieć je całej rodzinie przy spacerze. Krynica-Zdrój nie jest jednak jedynie kurortem leczniczym, lecz też po prostu pięknym miastem górskim, w którym warto spędzić choćby tydzień w jednym z apartamentów lub hoteli z ofertą wellness, aby w pełni się zregenerować i nabrać sił. Jest to miejsce dla całej rodziny z wieloma atrakcjami dla dzieci i młodzieży. W lato można spacerować i wędrować na łonie natury, a w zimę powinno się z korzystać ze stoków narciarskich. Nawet w centrum miasta został zachowany park założony w XIX wieku, aby mieszkańcy mogli szybko uciec przed zgiełkiem miasta. Przyjedź i może nawet wypróbuj nowy sport! Krynica-Zdrój ma niezwykle dobrze rozwiniętą ofertę sportową jak na tak niewielkie miasto. Z tym wiążą się też noclegi z ofertą przeznaczoną dla gości szukających aktywnego wypoczynku.

HISTORIA UZDROWISKA

Krynica-Zdrój ma długą historię jako uzdrowisko i oferuje wiele obiektów noclegowych, w których można odpocząć i zregenerować siły. Już na przełomie XVIII i XIX wieku, zostały stwierdzone lecznicze właściwości wody krynickiej i został tam wybudowany pierwszy dom gościnny. Pierwsze próby wprowadzenia Krynicy-Zdrój na rynek uzdrowiskowy nie były jednak zbyt skuteczne. Dopiero na początku XX wieku liczba kuracjuszy przekroczyła 10 tysięcy rocznie. Odkrycie suchego dwutlenku węgla doprowadziło do wprowadzenia oferty suchych kąpieli gazowych. Wtedy zostały uznane dalsze właściwości lecznicze składów naturalnych i źródeł wokoło miasta, i coraz częściej zaczęto rekomendować pacjentom pobyt w Krynicy-Zdrój. Niestety wiele budynków historycznych zostało zniszczonych podczas II Wojny Światowej. Najstarszym budynkiem jest pijalnia Słotwinka. Wybudowana w 1806 roku, właściwie stała na krynickim deptaku, lecz w latach siedemdziesiątych została przeniesiona do Parku Słotwińskiego. Obecnie Krynica-Zdrój jest dużym ośrodkiem lecznictwa sanatoryjnego i uzdrowiskowego, gdzie leczone są choroby układu moczowego i trawiennego, przemiany materii oraz krążenia. Na terenie miasta znajduje się siedem zdrojów: Główny, Jan, Józef, Mieszysław, Słotwinka, Tadeusz i Zuber. Poza tym, dostepna jest tam szeroka baza hoteli SPA i wellness, gabinetów kosmetycznych i gabinetów masażu. Jednym z najlepszych pensjonatów proponującym szeroką ofertę luksusuwą jest Gaborek.

AKTYWNY WYPOCZYNEK

Dzieci i dorośli znajdą w Krynicy-Zdrój wiele możliwości aktywnego wypoczynku. W parku linowym znajduje się aż osiem tras linowych, pomiędzy którymi znajdą się też trasy dla maluchów i początkujących. Poza tym park dysponuje mega trampoliną, placem zabaw, możliwością skoku wahadłowego oraz ścianką wspinaczkową. W wakacje można nawet zagrać w Bumperball, czyli w mecz piłki nożnej, na którym uczestnicy są otoczeni kulami sferycznymi. Jeżeli lubisz sporty ekstremalne, powinienieś zapoznać się z ofertą paintballu lub toru gokartowego na ulicy Sportowej. Mniej niebezpieczny, ale również atrakcyjny jest teren minigolfu obejmujący 18 torów i plac zabaw. Świetnie zabawisz się też na zjeżdżalniach „Rajskie ślizgawki” na Górze Parkowej. Na szczycie góry znajduje się zjeżdżalnia pontonowa, która jest atrakcją przeznaczoną tylko dla dzieci. W pobliżu zjeżdżalni znajdziesz wiele noclegów cieszących się dobrym położeniem i świetnym widokiem. Sprawdź dostępne hotele bliskoRajskich ślizgawek. Wielu turystów korzysta z różnorodnej rzeźby terenu, aby wyjechać na wyprawę rowerową, wyprawę konną z farmy „Lama”, spacer lub nordic walking. Jeżeli chcesz utrzymać dobrą kondycję, skorzystaj z jednej z siłowni płatnych lub darmowych, na świeżym powietrzu. W zimę można też swobodnie pojeździć na łyżwach lub zagrać w tenisa. Miłośnicy sportów wodnych powinni się zapoznać z szeroką ofertą basenów, spływów pontonowych i kajakowych oraz windsurfingu. Młodzież na pewno zaprzyjaźni się ze skate parkami, które są ogólnodostępne. Turyści, jak i mieszkańcy, uwielbiają wielosezonową sankostradę o długości około 800 metrów. Jej trasa jest oświetlona, co sprawia, że można zamówić na niej nocne zjazdy. Pensjonaty przeważnie kooperują z ośrodkami sportowymi i można dostać ulgę na wstęp. Warto zapoznać się z oficjalną stroną Krynicy-Zdrój, aby znaleźć pasującą ofertę.

ARCHITEKTURA CERKIEWNA I PUNKTY WIDOKOWE

Kościoły prawosławne lub grekokatolickie, zwane cerkwiami, są zabytkami z czasów, gdy tereny Krynicy-Zdrój były zamieszkiwane przez Łemków, wschodniosłowiańską grupę etniczną. Obecnie zostało około 10 tysięcy Łemków. Krynicki Szlak Cerkwi Łemkowskich prowadzi koło dziesięciu cerkwi, które stanowią bazę kulturalną tej mniejszości. Najstarsze ostałe cerkwie zostały zbudowane na początku XVII wieku, najmłodsza w latach dziwiędziesiątych XX wieku. Większość z nich jest drewniana z charakterytycznymi baniastymi kopułami na blaszanych dachach. Niektóre kopuły mają wbudowane ślepe latarnie. Wszystkie budowle sakralne mają dobrze zachowane oryginalne ołtarze ozdobione roślinno-geometrycznymi ornamentami i wiele oryginalnych statuł oraz ikon. W pobliżu dawnej cerkwi p.w.św. Kosmy i Damiana, która została odnowiona w czasach międzywojennych, znajduje się Łemkowy cmentarz oraz drewniana dzwonnica. Aby jak najlepiej skorzystać z widoku na Krynice-Zdrój i jej piękne okolice, można użyć jednej z najnowocześniejszych i najdłuższych koleji gondolowych Polski na Jaworzynę Krynicką. Każdy wagonik mieści sześć osób, a podróż trwa około siedmiu minut. Dolna stacja kolejki znajduje się w Popradzkim Parku Narodowym. Na wschodnim zboczu Jaworzyny Krynickiej można zobaczyć tzw. Diabelski Kamień, z którym wiąże się piękna legenda o miłości między rycerzem a pasterką. W sercu miasta znajduje się Park Zdrojowy, położony na wzniesieniu. Na drodze ku szczytowi znajdziesz wiele ciekawych miejsc - stawy, drewniane atlany i źródło zwane „Bocianówką”. Jest ono znane jako źródło płodności i ozdobione figurką małego dziecka uczepionego u szyi bociana. Znajdź tutaj tani hotel blisko parku, zanim będzie za późno! Przyjedź i przekonaj się, że Krynica-Zdrój jest pełna niespodzianek!

Hotele — Krynica-Zdrój

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Atrakcje w mieście/miejscu: Krynica-Zdrój

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków