Hotele — Toruń

 • Kompleksowe wyszukiwanie hoteli w Toruń
 • Znajdź tani hotel w Toruń!
 • Zarezerwuj w najlepszej cenie!
Ładuje
 1. Copernicus

  Copernicus

  Toruń, 1,0 km do: Centrum

  Idealny – 87 / 100 (671 opinii)

  Other deals

 2. Heban

  Heban

  Toruń, 0,6 km do: Centrum

  Idealny – 86 / 100 (500 opinii)

  Other deals

 3. Hotel Bulwar

  Hotel Bulwar

  Pensjonat

  Toruń, 0,9 km do: Centrum

  Idealny – 86 / 100 (1117 opinii)

  Other deals

 4. Kopernik

  Kopernik

  Toruń, 0,8 km do: Centrum

  Bardzo dobry – 81 / 100 (1798 opinii)

  Other deals

 5. Filmar

  Filmar

  Toruń, 0,5 km do: Centrum

  Bardzo dobry – 84 / 100 (1876 opinii)

  Other deals

 6. Czarna Róża

  Czarna Róża

  ‎Świetne oceny

  Najlepiej oceniony 2-gwiazdkowy hotel w mieście Toruń

  Toruń, 0,8 km do: Centrum

  Idealny – 86 / 100 (1208 opinii)

  Other deals

 7. ibis Budget Torun

  ibis Budget Torun

  Toruń, 1,1 km do: Centrum

  Bardzo dobry – 81 / 100 (108 opinii)

  Other deals

 8. Hotel Gotyk

  Hotel Gotyk

  Toruń, 0,7 km do: Centrum

  Idealny – 85 / 100 (85 opinii)

  Other deals

 9. B&B Toruń

  B&B Toruń

  Toruń, 0,4 km do: Centrum

  Bardzo dobry – 82 / 100 (1631 opinii)

  Other deals

 10. Gromada Torun

  Gromada Torun

  Toruń, 0,8 km do: Centrum

  Dobry – 76 / 100 (547 opinii)

  Other deals

 11. Molus

  Molus

  Aparthotel

  Toruń, 0,5 km do: Centrum

  Idealny – 86 / 100 (185 opinii)

  Other deals

 12. Spichrz

  Spichrz

  ‎Świetne oceny

  Najlepiej oceniony 3-gwiazdkowy hotel w mieście Toruń

  Toruń, 0,8 km do: Centrum

  Idealny – 88 / 100 (607 opinii)

  Other deals

 13. Petite Fleur

  Petite Fleur

  Toruń, 0,7 km do: Centrum

  Idealny – 88 / 100 (554 opinii)

  Other deals

 14. Galeria zdjęć niedostępna

  Sowa

  Pensjonat

  Toruń, 0,6 km do: Centrum

  Idealny – 90 / 100 (260 opinii)

  Other deals

 15. Przystanek Toruń

  Przystanek Toruń

  Hostel/Schronisko

  Toruń, 1,1 km do: Centrum

  Bardzo dobry – 82 / 100 (688 opinii)

  Other deals

 16. Galeria zdjęć niedostępna

  Tower

  Pensjonat

  Toruń, 1,7 km do: Centrum

  73 / 100 (230 opinii)

  Other deals

 17. 1231

  1231

  ‎Świetne oceny

  Najlepiej oceniony 4-gwiazdkowy hotel w mieście Toruń

  Toruń, 0,8 km do: Centrum

  Idealny – 89 / 100 (558 opinii)

  Other deals

 18. Meeting

  Meeting

  Toruń, 1,1 km do: Centrum

  Bardzo dobry – 83 / 100 (607 opinii)

  Other deals

 19. Galeria zdjęć niedostępna

  Nad Rzeczką

  Toruń, 7,3 km do: Centrum

  Bardzo dobry – 81 / 100 (136 opinii)

  Other deals

 20. Solaris

  Solaris

  Toruń, 0,6 km do: Centrum

  Idealny – 86 / 100 (406 opinii)

  Other deals

 21. Pod Orłem

  Pod Orłem

  Toruń, 0,7 km do: Centrum

  Bardzo dobry – 81 / 100 (79 opinii)

  Other deals

 22. Galeria zdjęć niedostępna

  Green 2

  Hostel/Schronisko

  Toruń, 0,5 km do: Centrum

  Brak dostępnych ocen

  Other deals

 23. Galeria zdjęć niedostępna

  Winnica

  Toruń, 1,8 km do: Centrum

  Idealny – 86 / 100 (227 opinii)

  Other deals

 24. Polonia

  Polonia

  Toruń, 0,4 km do: Centrum

  Dobry – 77 / 100 (877 opinii)

  Other deals

 25. Galeria zdjęć niedostępna

  Tramp

  Toruń, 1,8 km do: Centrum

  Bardzo dobry – 83 / 100 (437 opinii)

  Other deals

Pokaż więcej hoteli
Hotele Toruń

Toruń – miasto Mikołaja Kopernika


Toruń, położony w samym sercu województwa Kujawsko-Pomorskiego, jest uważany za jedno z najstarszych miast w Polsce. Położone nad Wisłą miasto jest ważnym ośrodkiem naukowym, turystycznym oraz kulturalnym. Metropolia ma swój niepowtarzalny charakter oraz może pochwalić się dużą różnorodnością zabytków i atrakcji dla osób w każdym wieku. Spędzając weekend w Toruniu z pewnością zobaczysz wszystkie najważniejsze miejsca

Jak dostać się do Torunia i jak się po nim poruszać?


Jako jeden z największych ośrodków miejskich w województwie, Toruń ma bardzo dobrze rozbudowany system komunikacji miejskiej. Podróżując po mieście, najlepszą i jednocześnie tanią opcją jest korzystanie z autobusów i tramwajów, którymi dotrzesz praktycznie w każdy zakątek miasta. W sezonie letnim jest możliwość odbycia rejsu turystycznego komunikacją wodną, np. w okolicy starego miasta. Odnośnie dojazdu do samego miasta, jeśli jedziesz z okolic Łodzi lub znad morza, do celu szybko dotrzesz, jadąc samochodem autostradą A1. Ze względu na położenie i sporą liczbę linii kolejowych, dużo turystów dojeżdża do Torunia pociągiem. Najlepiej skomunikowaną i największą stacją jest „Toruń Główny", znajdującą się po zachodniej stronie Wisły i oddaloną 3 km od centrum. Dla osób szukających noclegu w pobliżu dworca doskonałym i tanim rozwiązaniem będzie zakwaterowanie w Tramp. Z tego względu, że lotnisko w Toruniu nie obsługuje lotów pasażerskich, odwiedzający przybywający zza granicy niestety muszą rozpatrzeć lot do portu lotniczego Gdańsk-Rębiechowo, który jest jednym z najlepiej skomunikowanych lotnisk z innymi miastami europejskimi. Inną alternatywą jest zaplanowanie lotu do portu lotniczego w pobliskiej Bydgoszczy. Jeśli szukasz hotelu w okolicach Torunia w kierunku Bydgoszczy, możesz znaleźć tanie noclegi w zakwaterowaniu Walter, natomiast w kierunku Gdańska, wybierz pensjonat Nad Rzeczką, znajdujący się obok autostrady A1.

Zwiedzanie i zabytki Torunia


Pierwszą myślą, kojarzącą się z Toruniem jest właśnie popularny polski astronom Mikołaj Kopernik, który w epoce renesansu swoją teorią zrewolucjonizował naukę. Wydał on dzieło „O obrotach sfer niebieskich", opisujące nową wizję wszechświata. Będąc na Rynku Staromiejskim obok Ratusza możesz zobaczyć jego pomnik. Na starówce można znaleźć wiele innych interesujących obiektów. Koniecznie zwróć uwagę na Kamienicę pod Gwiazdą, Dwór Artusa oraz Łuk Cezara. Kolejnym popularnym zabytkiem jest Krzywa Wieża, znajdująca się w zachodniej części Starówki, nieopodal gotyckiej Bramy Klasztornej. Z wieżą wiąże się legenda, która opowiada o rycerzu, należącym do toruńskiego Zakonu Krzyżackiego. Był on podobno najprzystojniejszy ze wszystkich mężczyzn w całym mieście i miał ogromne powodzenie wśród płci żeńskiej, jednak żadna nie zdołała zdobyć jego serca. Pewnego dnia poznał pewną mieszczankę, która zafascynowała rycerza swoją osobą. Zapominając, że jako członek zakonu nie mógł wiązać się z kobietą, musiał on organizować potajemne spotkania. Po pewnym czasie ich sekret wyszedł na jaw i postanowiono ukarać mężczyznę. W ramach kary dla rycerza kazano wybudować wieżę, która musiała być oddchylona od pionu pod takim kątem, jakim jego życie było odchylone od zasad w zakonie. Toruń słynie również dużej liczby budowli z okresu gotyku. Na Starym Mieście znajdziesz mnóstwo budynków, jak np. neogotycki gmach poczty z XIX w. oraz spichlerz gotycki z XIV wieku. Oprócz tego na Starówce koniecznie zwróć uwagę na architektoniczne piękno kościołów, pochodzących z różnych epok tj. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny czy Kościół św. Jakuba. Jeśli planujesz wypad do Torunia i szukasz taniego noclegu w samym centrum starówki, wybierz hotel Gotyk. Odwiedzający, którzy chcą pozwolić sobie na odrobinę luksusu mogą zarezerować apartamenty w Toruń Apart. Wybierając się na wypad do Torunia ze swoją drugą połówką lub dziećmi, z pewnością doskonałą atrakcją byłby odpoczynek w spa i rekreacja w basenie, które możesz znaleźć w hotelu Copernicus.

Toruńskie pierniki i inne atrakcje


Toruń wyróżnia również unikatowy układ przestrzenny oraz duża liczba zabytków, wyglądających praktycznie identycznie jak w czasach, w których je zbudowano. Dlatego też miasto bardzo często wykorzystywane jest jako plan filmowy, np. takich produkcji jak „Zamach", „Prawo i pięść" czy serial telewizyjny „Lekarze".

Będąc w Toruniu obowiązkowo musisz także wybrać się na spacer wzdłuż brzegu Wisły, skąd możesz podziwiać przepiękną panoramę miastazaliczaną do jednego z siedmiu cudów Polski. Jeśli planujesz wyjazd na weekend i chcesz się budzić pośród niepowtarzalnych, zapierających dech w piersiach widoków możesz zarezerwować pokój w hotelu Bulwar, znajdującym się nad samym brzegiem rzeki.

Turyści, będący fanatykami festiwali i nauki koniecznie powinni wybrać się na Toruński Festiwal Nauki i Sztuki, odbywający się co roku w kwietniu. Prezentowane są tam głównie różnego rodzaju zarówno osiągnięcia naukowe jak i w sztuce. Podczas wydarzenia odwiedzisz miejsca, których nie można zobaczyć na codzień tj. pracownie specjalistyczne, labolatoria czy warsztaty znanych naukowców i artystów. Jeśli lubisz motoryzację, koniecznie musisz wziąć udział w meczu żużlowym na tutejszej Motoarenie, będącym największym obiektem w regionie.

Odwiedzając Toruń nie można również zapomnieć, że miasto jest również znane w całej Polsce z regionalnego przysmaku, którymi są toruńskie pierniki. Wypiekane są już od ponad 700 lat i można je kupić zarówno w piekarniach, jak i sklepach spożywczych. Najpopularniejszymi rodzajami są pierniki w czekoladzie (Katarzynki), nadziewane w czekoladzie, pierniki glazurowane (najczęściej lukrem) oraz pierniki glazurowane z nadzieniem.Podbiją one Twoje podniebienie i sprawią, że pokochasz to miasto.

Rozpiętość cenowa

od ‎43 złdo ‎501 zł

Atrakcje w mieście/miejscu: Toruń

 • Aleja Gwiazd
  Aleja Gwiazdod ‎21 zł