Porównujemy dane z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć korzystną cenę…
Znalezione oferty pobytu: 0
Przeszukane strony rezerwacyjne: 162

Hotele w Bari (Apulia, Włochy)

Hotele w Bari

Bari, Włochy — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Bari — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Bari — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Bari – serce południa

Wakacje coraz bliżej, a Ty nadal zastanawiasz się gdzie zamierzasz spędzić długo wyczekiwany urlop? Największe miasto południowych Włoch oraz największe wśród położonych nad morzem Adriatyckim. Pełny zabytków, pamiętających nawet II wiek przed naszą erą, kurort jest najchętniej odwiedzanym miastem na południu półwyspu Apenińskiego. Wszystkie te cechy przypisuje się włoskiemu miastu Bari, gdzie historia spotyka się ze współczesnością. Świetnie rozbudowana baza turystyczna w Bari, pozwala na wybór z naprawdę dużej listy kwater. Liczne hotele zapraszają do jednego z wielu luksusowych apartamentów, w których każdy gość spędzi idealną noc. Wiele pensjonatów oferuje zakwaterowanie w jednym z przytulnych pokoi. Dziesiątki otwartych hosteli ma w swojej ofercie tani nocleg, w naprawdę dobrych warunkach. Tak duża ilość różnego rodzaju kwater wpływa pozytywnie na ceny za nocleg, dzięki temu każdy, kto przyjedzie do Bari na wakacje może być pewny, że nie będzie to drogi urlop. Warto zaznaczyć, że nocleg nie ma znaczenia gdyż w Bari szkoda czasu na sen. Mnogość wspaniałych zabytków architektury europejskiej sprawia, że przyjazd do tego niesamowitego miejsca będziesz wspominał, jako jeden z najlepszych pomysłów na urlop.

Bari – od starożytnego portu

Pierwsze wzmianki historyczne o osadnictwie w rejonie współczesnego Bari, wskazują, że w miejscu dzisiejszego miasta, w starożytności, znajdowała się rzymska osada Barium. W 180 roku przed naszą erą była ona już ważnym portem Cesarstwa Rzymskiego, a także istotnym ośrodkiem handlowym i strategicznym. Miasto silnie się rozwijało w pierwszej połowie średniowiecza, czyli między VI a X wiekiem. Znajdujące się, od IX wieku, pod panowaniem Bizancjum Bari, było bardzo ważnym ośrodkiem dla Cesarstwa aż do jego upadku pod koniec XI wieku. W wiekach XI-XIII miasto było punktem zbornym rycerzy chrześcijańskich biorących udział w wyprawach krzyżowych i w tym czasie przekształciło się w zamożną republikę czerpiącą swe bogactwa z handlu morskiego. W XIII w. cesarz, i król Sycylii Fryderyk II rozbudował system obronny miasta, m.in. normandzki zamek i bastion portowy.

Następnie było stolicą samodzielnego księstwa Bari należącego do rodu Sforzów, z którego pochodziła żona Zygmunta I Starego, królowa Bona. W 1558 przeszło pod panowanie królestwa Neapolu, po czym podupadło, natomiast ponownie rozkwitło w wieku XVIII. W okresie panowania francuskiego, na przełomie XVIII i XIX wieku, marszałek Francji Joachim Murat mianowany w 1808 przez Napoleona I królem Sycylii rozbudował Bari w głąb lądu. Nadal rozwijające się miasto przetrwało do czasów II wojny światowej praktycznie bez szwanku. Dopiero niemieckie bombardowania zakłóciły spokój mieszkańców. Po wojnie, gdy społeczeństwa zachodnie Europy odetchnęły pokojem, ludzie zaczęli interesować się turystyką. Bari było idealnym miejscem na kurort, w którym można obsłużyć tysiące urlopowiczów. Wraz ze wzrostem zainteresowania turystów zwiększały się plany inwestorów. W mieście powstawały liczne hotele, w których dziesiątki pokoi spełniały i spełniają wszelkie potrzeby odwiedzających. Miejscowa ludność, nie posiadająca aż takiego kapitału jak wielkie firmy, również korzysta z silnego ukierunkowania na turystykę. W centrum można dzięki temu znaleźć dziesiątki małych pensjonatów lub hosteli, gdzie tani nocleg znajdzie każdy, kto do Bari przyjeżdża na wakacje, tak i te krótkie, na weekend, oraz te dłuższe.

Bari – wakacje 24/7

W sezonie wakacyjnym, życie w Bari toczy się praktycznie przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Jeśli jesteś jednym z tych wczasowiczów, którzy nie chcą marnować czasu, to z pewnością powinieneś rozważyć ofertę jednego z hoteli znajdujących się w centrum. Jeśli dodatkowo chciałbyś korzystać ze SPA lub innych atrakcji to rezerwacja noclegu w Delle Nazioni będzie strzałem w dziesiątkę. Ten pięciogwiazdkowy hotel oferuje swoim gościom bardzo wiele, i z pewnością nocleg w jednym z luksusowych pokoi będzie warty każdej ceny. Usytuowany bezpośrednio nad wodą, dosłownie kilka minut spokojnego spaceru od ścisłego centrum miasta daje możliwość zaoszczędzenia ogromnych ilości czasu. Działająca w hotelu restauracja serwuje doskonałe dania z kuchni regionalnej oraz światowej. Kwatery w tym hotelu są oferowane w systemie bed and breakfast, czyli w cenę noclegu wliczone jest śniadanie. Dzięki temu, każdy turysta może zrezygnować z poszukiwań lokalu, w którym można zjeść pożywny posiłek. Jeśli nie chcesz jednak wydawać na wakacje w Bari dużych kwot, to być może warto się rozejrzeć za noclegiem w jednym z licznych pensjonatów lub hosteli. Są one położone często w centrum miasta, a ceny za nocleg są zdecydowanie bardziej przystępne. Z takich miejsc warto korzystać przyjeżdżając do Bari na weekend, gdyż jedną lub dwie noce, z pewnością można spędzić w skromniejszych warunkach, jeśli oszczędności związane z kwaterą będą dość znaczące.

Bari – smak Włoch

Każdy turysta przyjeżdżający na wakacje do Bari musi zwiedzić przynamniej kilka istotniejszych zabytków. Jeśli jednak Tobie zależy na tym bardziej, niż przeciętnemu urlopowiczowi, to powinieneś rozważyć wybranie na nocleg hotelu Oriente Hotel Bari. Ten wspaniały czterogwiazdkowy hotel znajduje się w ścisłym centrum miasta, skąd jest bardzo blisko do najważniejszych turystycznych atrakcji, czyli zamku księcia Fryderyka II Szwabskiego z XI wieku oraz romańsko-gotyckiej katedry św. Sabina. Na bardziej dociekliwych czekają takie miejsca jak Gotycki kościół i klasztor Franciszkanów czy pałac Sforzów. Jeśli zwiedzanie wspaniałych zabytków nie należy do Twoich pasji to być może powinieneś skorzystać oferty hotelu Baia San Giorgio Resort. Ten czterogwiazdkowy ośrodek położony jest bezpośrednio nad morzem Adriatyckim, więc gwarantuje każdemu turyście szansę na spędzenie w morzu największe ilości czasu.

Ze względu na doskonałe położenie względem Adriatyku, hotel jest oddalony od centrum miasta. Z tego powodu warto go polecić szczególnie zmotoryzowanym turystom, którzy przybyli tutaj tylko na krótkie, weekendowe wakacje. Jeśli szukasz jednak noclegu, który sprawi, że wakacje w Bari będą nie tylko komfortowe, ale i tanie, to powinieneś rozważyć wybór jednego z pensjonatów lub hosteli, gdzie pokoje mimo niskich cen są często bardzo schludne i gustownie urządzone. Bez względu na to, na ile przyjeżdżasz do Bari, tutejsza różnorodność atrakcji sprawi, że te wakacje będą z pewnością niezapomniane.

Hotele — Bari

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Dzielnice miasta - Bari

Atrakcje w mieście/miejscu: Bari

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków