Bristol — hotele | Znajdź i porównaj znakomite oferty na trivago
Porównujemy ceny z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć idealny pobyt
Znalezione oferty pobytu: 0Przeszukane strony rezerwacyjne: 161

Hotele w Bristol (Anglia, Wielka Brytania)

Hotele w Bristol

Bristol, Wielka Brytania — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Bristol — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Bristol — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Bristol – urlop pośród zabytków

Odkrywanie tajemnic średniowiecznych miast jest bardzo ekscytującym pomysłem na urlop. Jeśli dodatkowo w mieście, w którym spędzisz wakacje tajemnic  jest ich tyle, że nawet miejscowi nie wiedzą o wszystkich, to wczasy z pewnością będą przygodą życia. Niezliczoną ilość zabytków, z pośród których wiele zachowała się w stanie idealnym, znaleźć można w Bristolu. Miasto położone w południowo-zachodniej Anglii nad ujściem rzeki Avon, przyciąga każdego roku dziesiątki tysięcy poszukiwaczy przygód oraz badaczy miejskich legend. Położone blisko morza, miasto zaprasza każdego turystę.

Potężna baza noclegowa, zagwarantuje każdemu, kto na urlop wybiera się do Bristolu, że znajdzie pokój dopasowany do indywidualnych potrzeb. Może będzie to luksusowy apartament w hotelu znajdującym się w ścisłym centrum tego majestatycznego miasta, gdzie poza wspaniałym noclegiem, na gości czekają liczne atrakcje, takie jak SPA czy kompleksy basenowe, a wszelkie pragnienia i potrzeby zostaną spełnione przez niezwykle doświadczoną obsługę. Być może, jednak zechcecie oszczędzić i skorzystać z oferty jednego z licznych hosteli lub pensjonatów, które można błyskawicznie odnaleźć dzięki szyldom „Cheap rooms” lub „Cheap Hotel” wywieszonym często w oknach, tak by turysta mógł bez problemu je dostrzec. Pokoje na wynajem w Bristolu, są często oferowane nawet przez właścicieli mieszkań, za niewielką opłatą. Dzięki tak ogromnemu wyborowi pokoi, każdy kto wybiera się na urlop do tego pięknego angielskiego miasta, może być pewny, że nie będzie musiał długo szukać, by spędzić noc w centrum angielskiej i europejskiej historii.

Bristol – miasto mostów

Niektóre skamieniałości znajdowane na terenach południowo-zachodniej Anglii datuje się nawet na 40 tysięcy lat przed naszą erą. Oznacza to, że na tych ziemiach rozwijało się osadnictwo, gdy po Ziemi jeszcze dumnie kroczyły mamuty. Młodsze znaleziska wskazują, że na terenach współczesnego Bristolu istniały prawdziwe prehistoryczne grodziska, które przeradzały się w duże jak na przełom er, ośrodki miejskie. Wraz z przybyciem Rzymian, grodziska zmieniły się w bardzo duże osady. Abona była jedną z nich. Położona nad rzeką Avon, otoczona licznymi obozowiskami rzymskich legionów, szybko przerodziła się w jedno z ważniejszych miast regionu. W XI wieku, miasto zostało nazwane Brycgstow, co w języku staroangielskim oznaczało „miejsce z mostem”. Wtedy też w Bristolu powstał jeden z najpotężniejszych zamków południowej Anglii. Po śmierci króla Henryka I, gdy całym królestwem wstrząsnęła wojna domowa, jego ostateczny następca Stefan I z Blois zrezygnował z ataku na Bristol, uznając zamek oraz miasto za zbyt trudne do zdobycia. Niestety budowla została zniszczona w XVI wieku. Miasto zawsze było głównym miejsce przepraw przez rzekę. W XIII wieku zbudowano nowy most, który zwiększył możliwości transportowe miejscowości. Bliskość morza sprawiała, że Bristol był jednym z ważniejszych portów pośredniczących w handlu z Irlandią. Pod końca średniowiecza, miasto było jednym z większych w Anglii.

Rewolucja przemysłowa, zbawienna dla całej gospodarki Wielkiej Brytanii, dla Bristolu była ogromnym ciosem. Ludność skupiona przez stulecia na handlu morskim nie mogła konkurować gospodarczo z dynamicznie rozwijającymi centrami gospodarczymi północnej Anglii. Dopiero wejście w drugą połowę wieku XIX i silny rozwój technologiczny pozwolił na przyśpieszenie rozwoju miasta. Do drugiej wojny światowej, port odzyskał dużo ze swej zapomnianej świetności, jednak ciągłe i silne bombardowania przeprowadzone przez siły niemieckie, doprowadziły do ogromnych zniszczeń. Powojenne nastroje przyniosły liczne zmiany w życiu mieszkańców. Nasilający się ruch turystyczny przyczynił się do radykalnego wzrostu liczby hoteli, czy pensjonatów. W centrum miasta otwierane były tanie hostele, w których pokój na wynajem mógł znaleźć każdy przyjezdny turysta przyjeżdżający na urlop, student pragnący pobierać naukę na jednej z dwóch wiekowych bristolskich uczelni, czy człowiek, poszukujący miejsca na nowy dom.

Bristol – spotkanie z historią

Bristol jest jednym z ważniejszych ośrodków historycznych Wielkiej Brytanii. Znajduje się tu ponad 100 zabytków, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, które zostały zaklasyfikowane jako zabytki pierwszej klasy, czyli są niezwykle istotne dla tożsamości cywilizacji, a także zachowane w stanie idealnym. Wszystkie z nich możesz odkryć, gdy tylko postanowisz spędzić urlop w tym cudownym mieście. Jeśli nie zamierzasz marnować czasu w Bristolu na zbędne podróże po mieście, to powinieneś rozważyć rezerwację hotelu w centrum miasta. Jednym z doskonalszych jest hotel Mercure Bristol Brigstow, który zapewni doskonałe warunki noclegu w jednym z luksusowych pokoi.

Ten czterogwiazdkowy hotel gwarantuje swoim gościom liczne udogodnienia i atrakcje. Każdy może skorzystać z usług centrum odnowy biologicznej SPA lub spędzić odprężający czas w hotelowym basenie. Na terenie hotelu działa wspaniała restauracja serwująca dania z kuchni lokalnej oraz europejskiej. Dzięki fantastycznemu położeniu, zwiedzanie Bristolu możesz zacząć w momencie, gdy tylko z niego wyjdziesz. Jeśli pragniesz zaoszczędzić na urlopie, to być może powinieneś rozważyć pokój na wynajem w jednym z licznych pensjonatów i hosteli. „Cheap hotels” znajdują się praktycznie na każdej ulicy, a wiele z nich zdecydowanie przewyższa standardem wyobrażenie hostelu, pozostając na podobnym poziomie cenowym. W niektórych można nawet spotkać opcję „Łóżko ze śniadaniem“, czyli tzw. B&B, co zdecydowanie zaoszczędzi Ci czas, który o poranku normalnie byś poświęcił na poszukiwania dobrej śniadaniowni, gdzie mógłbyś skosztować prawdziwego angielskiego śniadania. Jednym z lepszych pensjonatów oferujących B&B jest The Malago. Położony w ścisłym centrum, pozwoli Ci oszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy w trakcie urlopu w Bristolu.

Bristol – ucieczka do przeszłości

Przyjeżdżając do Bristolu, nie możesz pozostać obojętnym na piękno architektury miasta. Jeśli do miejscowości zamierzasz przybyć koleją, to już na początku odwiedzisz jedno z niezwykle ciekawych miejsc. Jest to najstarszy na świecie, nadal funkcjonujący dworzec kolejowy. Postawiony w 1760 roku, działa bez przerwy po dziś dzień i jest jednym z największych w Wielkiej Brytanii. Rocznie obsługuję prawie 7 milionów ludzi, co sprawia, że znajduje się w pierwszej 20 brytyjskich dworców. Jeśli do Bristolu przyjeżdżasz na wczasy, które chcesz spędzić w ciszy i spokoju, to oferta hotelu Winford Manor z pewnością Cię zachwyci. Pomimo niedużej odległości od lotniska, Twój spokój z pewnością nie zostanie zakłócony. Ogromne połacie zieleni należące do hotelu z pewnością zachwycą każdego gościa.

Wynajmując pokój w hotelu na obrzeżach miasta, można pokusić się o wynajęcie auta, dzięki któremu można dostać się bardzo szybko nad morze gdzie szum fal ukoi zmęczony umysł i pozwoli zebrać siły do walki z codziennym życiem. Przyjeżdżając do Bristolu warto też pomyśleć o zwiedzeniu mniej oczywistych miejsc, takich jak stary most na rzece Avon, który porośnięty roślinnością zachwyca artystów z całego świata, którzy przyjeżdżają tu by odnaleźć natchnienie. Być może i Tobie uda się je tutaj odnaleźć, podczas wymarzonego urlopu.

Hotele — Bristol

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Atrakcje w mieście/miejscu: Bristol

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków