Hotele w Budva (Czarnogóra)

Ładowanie…

Hotele w Budva

Budva, Czarnogóra — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Budva — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Budva — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Budva- wakacje nad morzem.

Wakacje w ciepłych krajach to spełnienie marzeń ogromnej liczby osób. Bez względu na wiek czy posiadane dobra materialne wyjazd do miejsc pięknych, znanych głównie z filmów dokumentalnych jest utopijnym marzeniem większości z nas. Niestety, wyjazd do dziewiczych zakątków globu zazwyczaj łączy się z wyjątkowo wysokimi kosztami. Jednakże pozostaje wiele alternatyw, które są dostępne na każdą kieszeń oraz których atrakcje wprowadzą w zachwyt nie jednego turystę. Takim miejscem jest Budva, która jest jednym z bardziej niesamowitych kurortów na spędzenie wakacji, zarówno z rodziną jak i grupą przyjaciół. Budva to wakacyjny raj znajdujący się w Czarnogórze, tuż przy samym Adriatyku. Dzięki korzystnej lokalizacji, jadąc tam na wymarzony urlop możemy być pewni, że pogoda będzie wyjątkowo sprzyjająca. W Budvie sezon trwa cały rok, dzięki czemu możemy poznać te miejscowość w całości, nie tylko połowicznie. To ,co pocieszy wiele osób, które planują wakacje w tej części globu to koszt. Oczywiście, jeżeli zasobność czyjegoś portfela jest większa to może wybrać nocleg w ekskluzywnym hotelu Alexandar Montedegro Luxury Suites Spa , jednakże wiadomo, że nie lubimy przepłacać i nasze potrzeby zaspokoić powinien również pokój w hostelu lub pensjonacie.

Starożytne miasto.

Budva jest miastem wyjątkowo starym, albowiem jej korzenie sięgają Antyku. Pierwszy wieści o jej istnieniu datuję się na V w. p.n.e. Legenda głosi, że Kadamos, heros, który został wygnany z Teb. Ze względu na dużą liczbę wojen, które miały miejsce w tamtym okresie, Budva bardzo często zmieniała swojego właściciela. Wpierw była to nieduża osada grecka, potem została zaś przejęta przez Rzym. Po podziale cesarstwa rzymskiego na Wschód i Zachód była ona położona na styku tego podziału. Sutki takiego podziału odbiły się w szczególności na kulturze Budvy. Kolejne przewroty były widoczne w XVIII wieku. Na terenie Budvy prowadzone były liczne walki pomiędzy Republiką Wencką, a Turcją. Po upadku Republiki Weneckiej Budva należała do Monarchii Habsburgów. Dzięki tak wielu zmianom, które były tam wprowadzane, dzisiaj jest to ogromna kopalnia wiedzy z zakresu historii antycznej oraz średniowiecznej. Wiele zabytków zostało jednak poważnie naruszone przez ogromne trzęsienie ziemi, które miało miejsce w 1979 roku.

Atrakcje na każdą kieszeń.

Oprócz pięknych plaży oraz wysokiej jakości hoteli, które pomogą nam się zrelaksować, każdy turysta powinien odwiedzić kilka atrakcji turystycznych, które w wyjątkowy sposób pokazują piękno oraz historię miasta. Pierwszym miejscem, do którego powinien udać się każdy to Cytadela. Budowla ta ma około dwu i pół tysięczną historię. Została ona zbudowana, aby chronić mieszkańców przed atakami wrogów, którzy próbowali skolonizować Budvę. Wewnątrz możemy zobaczyć liczne fotografię oraz obrazy, na których uwieczniona jest historia tego miasta. Inną atrakcją, która powinna zapaść na dłużej w pamięci większości urlopowiczów to Klasztor Podmaine. Panujący tam śródziemnomorski klimat przypadnie do gustu każdemu. Zwiedzić tam można dwa kościoły, które w swoim wnętrzu posiadają liczne freski natomiast z drugiej strony budynku uraczyć nas mogą przepiękne widoki na pola Budvy. Dodatkowo fani muzeów znajdą tutaj coś dla siebie. Wyjątkowo popularne muzeum archeologiczno-etnograficzne zawiera wyjątkowo dużo eksponatów, które pokazują jak zmieniało się życie na terenie Budvy oraz całej Czarnogórze, od starożytności do XIX wieku. Zwiedzenie tak licznej ilości miejsc powinno zaspokoić najbardziej dociekliwych turystów. Nadmienić również trzeba fakt, iż koszt zwiedzania jest wyjątkowo tani.

Życie nocne

Jednakże Budva to nie tylko zwiedzanie. Nie zostaną rozczarowane osoby, które do Budvy jadą się bawić. Budva jest prawdopodobniej najbardziej rozrywkowym miastem w całej Czarnogórze. Wieczorami uraczą nas liczne stragany, na których możemy zaopatrzyć się w ciekawe turystyczne gadżety. Urlopowicze, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez imprezy powinni wybrać się w rejony starówki. Liczne kluby nie zostaną przez nas pominięte, zadbają o to pracownicy, którzy żywiołowo zapraszają turystów do środka. Ceny w klubach nie należą do najniższych, jednakże jest to raczej standard, który panuje w większości klubów na całym świecie. Jeżeli nie lubisz imprezowego klimatu i wolisz spędzić czas ze znajomymi w barze, to nic straconego. W szczególności na terenie starówki jest wiele barów, które posiadają swój śródziemnomorski klimat oraz mają do zaoferowania liczne pokazy, które rozbawią ciebie i twoich znajomych.

Zaplanuj wakacje

Wiele osób przed wyjazdem na urlop często zapomina najbardziej przydatnych rzeczy. Kończy się to najczęściej niepotrzebnym stresem oraz złym nastawieniem już na starcie wakacji. Dlatego pierwszym krokiem przed wyjazdem powinien być wybór noclegu. Wybranie odpowiedniej kwatery jest wyjątkowo ważne. To jedna z tych rzeczy, na których nie powinno się oszczędzać. Oczywiście, decyzja i tak należy do ciebie, ale jakość noclegu w hotelu, a wynajęcie pokoju u osoby na miejscu to często dwa różne światy. Ze względu na swoje turystyczne nastawienie Budva posiada ogromną liczbę miejsc noclegowych, zarówno tych droższych jak i tańszych. Kwatera w tanim hotelu Captain Apartments , który oferuje wiele udogodnień, nie zawsze wiąże się z wygórowaną ceną. Dla osób, które nie zważają na finanse polecić można wysokiej jakości hotel Hotel Bracera, który posiada spa oraz wiele innowacji, aby umilić nam pobyt na wakacjach w jak największym stopniu. Wakacje w Budvie dla wielu osób będzie idealnym wyborem, ponieważ miasto to łączy ze sobą wymarzony relaks, rozrywkę oraz turystykę w jedną, bardzo dobrze funkcjonującą całość.

Hotele — Budva

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Atrakcje w mieście/miejscu: Budva

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków