Porównujemy dane z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć korzystną cenę…
Znalezione oferty pobytu: 0
Przeszukane strony rezerwacyjne: 162

Hotele w Hammamet (Nabeul, Tunezja)

Hotele w Hammamet

Hammamet, Tunezja — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Hammamet — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Hammamet — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Hammamet – słoneczny urlop

Każdy chciałby, by jego urlop był idealny. Tylko jak zdefiniować urlop idealny? Czy będą to wczasy w ciepłych krajach, gdzie słońce sprawia, że powietrze zamiera? A może chodzi o przejrzyste lazurowe morze, w którym ochłodę znajdzie każdy, kto do niego wejdzie? Być może trzeba spędzić wakacje w miejscu, które jest żywym pomnikiem starożytnej i średniowiecznej architektury? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś pozytywnie, to powinieneś rozważyć spędzenie swoich wakacji w tureckim mieście Hammamet. Położony nad morzem Śródziemnym, Hammamet obfituje w różnorodność atrakcji. Wspaniałe piaszczyste plaże wchodzące do przejrzystego i pełnego życia morza, które każdy miłośnik nurkowania powinien odkryć, długa lista zabytków, z których wiele pamięta czasy cesarstwa rzymskiego, tętniące życiem centrum miasta, w którym odkryjesz smaki i zapachy, jakich nigdy nie znałeś.

To wszystko w jednym mieście, które zaprasza każdego. Potężna baza turystyczna zagwarantuje rozrywkę i nocleg wszystkim turystom. Dziesiątki luksusowych hoteli ma w swej ofercie wspaniałe apartamenty, liczne pensjonaty ugoszczą odwiedzających w jednym z przytulnych pokoi, a tanie hostele zapewnią kwaterę wszystkim tym, którzy nie przykładają wagi do zakwaterowania, gdyż uważają, że każda chwila spędzona w pokoju, jest chwilą straconą. Przybywając do Hammametu, wchodzisz w świat egzotyczny, piękny i onieśmielający, taki, w którym wypoczniesz i na ciele, ale i przede wszystkim na duchu.

Hammamet – pustynny raj

Pierwsze pisane wzmianki o osadnictwie na terenie dzisiejszego Hammametu datuje się na około I wiek. Powstała tu wtedy osada o nazwie Pupput, która dość szybko się rozwinęła i została dostrzeżona przez Rzymian. Szybko zaanektowana, stała się kolonią cesarstwa w II wieku. Spokojny rozwój nie został zakłócony nawet przez upadek cesarstwa. Do XIII wieku była to zaledwie mała miejscowość rybacka. Wtedy to dostrzeżono spory potencjał coraz prężniejszego miasteczka. Budowa murów znacznie wpłynęła na znaczenie Hammametu w regionie. W XV wieku miasto było już na tyle duże, że wymagało budowy medyny, czyli dużego, tradycyjnego targu, powszechnego wśród ludów muzułmańskich. Wspaniały rozwój nie trwał jednak długo i został przerwany atakami Hiszpan. Losy miasta i ludności odwróciły się w 1605 roku, kiedy to w trakcie kolejnego najazdu na miasto, hiszpańskie wojska z niewyjaśnionych przyczyn rozpoczęły odwrót. Chaos i dezorientacja zostały wykorzystane przez Maurów.

Bezwzględna wygrana nad Hiszpanami położyła kres ciągłym atakom. Dalszy rozwój, jako miejscowości handlowo-rybackiej przyczynił się do silnego rozrostu miasta, a także wzrostu zamożności jego mieszkańców. Hammamet w czasie drugiej wojny światowej był główną siedzibą nazistowskiego dowództwa inwazji na północną Afrykę. Po wojnie, w Europie i na świecie, silnie wzrosło zainteresowanie turystyką. Na potrzeby ówczesnego społeczeństwa odpowiedziało wiele miast basenu śródziemnomorskiego. Jednym z nich był Hammamet. Błyskawicznie powstawały hotele i pensjonaty, coraz więcej hosteli było otwieranych przez właścicieli niewielkich nieruchomości. W centrum miasta tani nocleg mógł znaleźć każdy turysta. Najpiękniejsze hotele powstawały jednak na wybrzeżu. Wielkie i ekskluzywne zapewniały wszystkim idealne warunki na wakacje.

Hammamet – jaśminowe wakacje

W Hammamecie na każdego turystę czeka ogrom atrakcji. Miłośników wodnych przygód zaprasza lazurowa toń morza Śródziemnomorskiego. Liczne wypożyczalnie, przy których często działają szkoły nurkowania, zapewnią, iż każdy miłośnik podwodnego życia będzie miał szansę spędzić niezapomniane chwile wśród wspaniałej fauny i flory morskiego świata. Jeśli wakacje w Hammecie chciałbyś spędzić głównie nad wodą, to powinieneś rozważyć rezerwację kwatery w Le Royal Hammamet. Ten pięciogwiazdkowy hotel zapewnia gościom warunki godne rodziny królewskiej.

Jeśli zapragniesz się odprężyć, to zabiegi SPA z pewnością mogą okazać się pomocne. Idealny nocleg, piękne widoki i bezpośredni dostęp do cudownego morza. Przy takich udogodnieniach można zapomnieć o tym, że Hammamet ma do zaoferowania znacznie więcej, niż tylko gorące wody pełne kolorowych ryb. Miasto często nazywane jest Jaśminowym Hammametem, i nie dzieje się to wcale bez powodu. Liczne jaśminowce uprawiane w mieście, powszechne pamiątki i ozdoby zrobione z tej pięknej rośliny sprawiły, że jaśmin na stałe wpisał się w życie wspaniałego tunezyjskiego miasta.

Odkryj tajemnice Hammametu

Częstym błędem turystów odwiedzających Hammamet jest zadowolenie się tym, co oferują piękne hotele, ale dopiero wyjście poza teren ośrodka pokazuje jak wiele piękna kryje się w tym cudownym mieście. Jeśli nie chcesz by ominęło Cię wszystko, co można tu zobaczyć, postaraj się zarezerwować kwaterę na nocleg w centrum miasta. Liczne hostele i pensjonaty mają w swoich ofertach pokoje znacznie tańsze, niż wielkie hotele. Położony w ścisłym centrum pensjonat Khayam Hammamet Resort pozwala odkrywać piękno miasta. Udaj się na medynę by spotkać się twarzą w twarz z pełną tradycji kulturą północnej Afryki. Na targu sprzedawane są świeże zioła, owoce i warzywa, niektóre tak egzotyczne, że większość ludzi nawet nie zna ich nazw. Jeśli chciałbyś zwiedzać Hammamet i Tunezję na własną rękę, to możesz wynająć samochód w jednej z licznych wypożyczalni.

W takim wypadku warto byłoby zarezerwować nocleg w motelu, gdyż gwarantuje to miejsce parkingowe przypisane do pokoju. Alternatywą dla bardzo taniego i niekoniecznie idealnego noclegu w motelu może być kwatera w hotelu The Russelior. Poza miejscami parkingowymi w tym pięciogwiazdkowym hotelu, każdy znajdzie coś dla siebie. Idealne warunki sprawią, że urlop spędzony w tym miejscu będzie czasem niezapomnianym. Świetna lokalizacja pozwala też w krótkim czasie dojechać do centrum Hammametu, dzięki czemu wasze wczasy staną się bogatsze w doświadczenia. Przyjeżdżając do tego pięknego tunezyjskiego kurortu, pamiętaj, że wakacje są czasem, w którym należy odnowić swoje siły, tak i fizyczne, jak i psychiczne, więc najważniejsze co musisz ze sobą zabrać, aby Twój urlop był udany, to dużo uśmiechu i pozytywne nastawienie.

Hotele — Hammamet

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Dzielnice miasta - Hammamet

Atrakcje w mieście/miejscu: Hammamet

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków