Hotele w Portorož (Obalno-kraška, Słowenia)

Ładowanie…

Hotele w Portorož

Portorož, Słowenia — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Portorož — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Portorož — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Portoroz - wakacje nad Adriatykiem

Położone nad Adriatykiem, Słoweńskie miasto Portoroz zachwyca swym pięknem, przyciąga klimatem i hipnotyzuje wspaniałymi widokami. Każdego roku tysiące turystów z całego świata spełnia marzenie o doskonałych wczasach w trakcie urlopu w Portoroz. Doskonale rozwinięte turystycznie miasto oferuje niezliczoną ilość pokoi w wielu hotelach, pensjonatach, a nawet w licznych hostelach. Każdy znajdzie w tym urokliwym mieście coś dla siebie. Nie ma znaczenia, czy preferujecie nocleg w luksusowym pokoju w jednym, z kilkugwiazdkowych hotelach, czy raczej zdecydujecie się na tanią kwaterę, w przytulnym pensjonacie. W tym słoweńskim mieście czeka na was olbrzymią ilość atrakcji, które wypełnią wasz dzień radością i szczęściem, dzięki którym nie będzie miało dla was znaczenia gdzie spędzacie nocleg, gdyż każda minuta spędzona w pokoju, będzie minutą zmarnowaną. W Portoroz poczujecie się jakbyście trafili do miejsca, w którym powinniście znaleźć się już dawno, i którego nigdy nie będziecie chcieli opuścić. Czekają tu na was prawdopodobnie najlepsze wakacje waszego życia.

Portoroz – stworzony by cieszyć

Na terenach dzisiejszego Portorozu, osadnictwo rozwijało się jeszcze przed czasami cesarstwa rzymskiego. Celtyckie plemiona, które tu osiadły zostały podbite w II wieku przed naszą erą przez Rzymian. Archeologowie są zdania, iż w okresie panowania Rzymian, terytorium przeżywało istny bum rozwojowy. Powstawały tu liczne farmy i wille, nazywane villae rusticae. Silny rozwój spowodował jeszcze większą urbanizację terenu dzisiejszego kurortu. W VII wieku miasto Piran, wraz z obszarami dzisiejszego Portorozu znalazło się pod silnymi wpływami, szybko rosnącej w potęgę, Wenecji. Zmniejszenie samodzielności nie oznaczało spowolnienia rozwoju. Jedną z najważniejszych ról w rozwoju miasteczka, miał klasztor Benedyktynów. W XIII wieku w klasztorze Saint Laurence, mnisi zaczęli oferować kuracje leczące reumatyzm. Wtedy to, możnowładcy weneccy dostrzegli potencjał drzemiący w Portoroz. Ogromne inwestycje przyczyniły się do wzmocnienia regionu. Spory ruch turystyczny, ukierunkowany na odzyskanie sił witalnych, zmusił na mieszkańcach przekształcenie się w społeczeństwo usługowe. Powstawały już wtedy pierwsze pensjonaty i zajazdy, gdzie nocleg znajdowali przybysze z całej Europy. Próba uwolnienia się z pod władzy Wenecji zaowocowała wybuchem wojny pod koniec XIII wieku. Pomimo kilkuletnich walk, wenecjanie utrzymali supremację w rejonie. W zamian za podporządkowanie się księstwu weneckiemu, ludność Portoroz uzyskała dość duże przywileje.

Pozwoliło to na dalszy, bardzo dynamiczny rozwój. Wzrost liczby ludności pozwolił przyjmować większe ilości szlachty, głównie pochodzącej z Włoch, a to z kolei przyczyniło się do znaczącego poprawienia się sytuacji materialnej całego społeczeństwa. Panowanie wenecjan skończyło się wraz z nadejściem wojska Austriackiego, w 1806 roku. Do czasu pierwszej wojny, rozwój miasta zmienił kierunek, z turystycznego na handlowy. Dobre umowy z miastami, takimi jak Sečovlje czy Lucjia, pozytywnie wpłynęły na życie mieszkańców. Po II wojnie światowej, miasto znalazło się w granicach Jugosławii. Zmęczone wojną społeczeństwa europejskie, wkrótce zaczęły domagać się możliwości wypoczynku. Wtedy to Portoroz otrzymał kolejną szansę na wspaniały rozwój. Zaczęły powstawać coraz większe, coraz piękniejsze hotele, mieszkańcy przebudowywali swoje domy i mieszkania tak, by można było w nich otworzyć mniejsze pensjonaty i hostele. Oferta miasta zrobiła się na tyle duża, że każdy turysta mógł znaleźć kwaterę dla siebie. Tani nocleg, do dziś oferują lokale, otwarte kilkadziesiąt lat temu. Ekskluzywną noc można spędzić w jednym, z luksusowych hoteli. Na wakacje do Portoroz dziś przyjeżdżają tysiące wczasowiczów, a wszystko to zasługa setek lat ciężkiej pracy ludzi, którzy stworzyli to wspaniałe miasto.

Portoroz – wakacje De Lux

Wybierając się na wczasy do Portoroz, powinieneś rozważyć nocleg w jednym z najwspanialszych hoteli Europy, a z pewnością w najdoskonalszym, między Dubrownikiem i Wenecją. Zaprojektowany przez austriackiego architekta Johann’a Eustacchio i oddany do użytku w 1910 roku, majestatyczny hotel, już wtedy był jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych regionu. Pięciogwiazdkowy Kempinski Palace Portorož jest jedynym hotelem w Słowenii typu De Lux. Na gości przyjeżdżających do Portoroz na wakacje, czeka ponad 180 luksusowych, wielkich i wyposażonych we wszelkie dogodności pokoi.

Cudowne warunki noclegu to nie wszystko, co ten hotel ma w swojej ofercie. Bardzo długa lista usług w SPA, kompleks basenów krytych i na zewnątrz pozwoli Ci spędzić doskonały czas, nawet bez opuszczania hotelu. Dwie świetnie przygotowane restauracje zapewnią Ci ogrom doznań smakowych. Jedną, z rzadko spotykanych i niezwykle ekskluzywnych usług jest opieka konsjerża. Odpowiedzialny za spełnienie każdego pragnienia, konsjerż zadba o to by Twój pobyt w Kempinski Palace Portoroz był doskonały. Każde życzenie jest spełniane bez zbędnych pytań. Zdobycie oryginalnego, rzadkiego szampana o 2 w nocy nie stanowi dla osoby na tym stanowisku żadnego wyzwania. Obsługa hotelu jest w stanie zapewnić nawet bilet na koncerty, na które nie ma już miejsc, zarezerwuje stolik w restauracji na następny wieczór, nawet jeśli obowiązuje tam kilkutygodniowa lista oczekujących. Dzięki takim udogodnieniom, hotel zyskał miano jednego z najdoskonalszych w całej Europie.

Odwiedź Port Róż

Wakacje w Portoroz dają olbrzymie możliwości wypoczynku. Przepiękne morze Adriatyckie, zachęca do zanurzenia się w turkusowej toni. Liczne wypożyczalnie sprzętu umożliwią Ci eksplorację tego wspaniałego morza, taki i pod, jaki i na wodzie. Jeśli zamierzasz odkrywać świat podwodny w trakcie wczasów w Portoroz, to powinieneś rozważyć rezerwację kwatery w hotelu Grand Hotel Bernardin. Położony nad samą wodą, należący do międzynarodowej sieci Grand Hoteli, pięciogwiazdkowy ośrodek, zapewni Ci wspaniały nocleg w jednym z licznych, bogato wyposażonych pokoi. Oferta hotelu obejmuje usługi SPA, wyżywienie w restauracji, a także kompleks basenowy.

Jeśli na wakacje nie chcesz jednak wydawać nieskromnych sum, to być może zainteresuje Cię nocleg w jednym z tańszych pensjonatów lub hosteli. Jednym z lepszych jest hostel Hostel Panorama Portorož, mający w swojej ofercie gustowne pokoje z widokiem na morze. W takim miejscu spędzisz naprawdę miły, przyjemny i przede wszystkim tani nocleg. Dodatkowym sposobem na zwiększenie szansy na znalezienie taniej kwatery będziesz miał, jeśli postarasz się wyszukać pokój w międzynarodowych wyszukiwarkach. Wystarczy, że wpiszesz „Accommodation Portoroz” a wyświetli Ci się długa lista ofert, w cenach w walutach międzynarodowych, głównie euro. Jeśli zdecydujesz się na przyjazd do tej pięknej słoweńskiej miejscowości, to przygotuj się na to, że prawdopodobnie spędzisz tu jedne, z najwspanialszych wakacji życia i pewnie zawsze już będziesz pragnął powrotu do Portu Róż.

Hotele — Portorož

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Dzielnice miasta - Portorož

Atrakcje w mieście/miejscu: Portorož

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków