Hotele w Sharm el Sheik (Janub Sina, Egipt)

Ładowanie…

Hotele w Sharm el Sheik

Sharm el Sheik, Egipt — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Sharm el Sheik — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Sharm el Sheik — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Sharm el Sheik – pustynne wakacje nad morzem

Każdego roku miliony turystów odwiedza jedno miejsce. Miejsce, gdzie gorące powietrze z pustyni rozpala wyobraźnię każdego, a jedynym ratunkiem przed spiekotą jest kąpiel w błękitnej toni morza Śródziemnego. Tym miejscem jest znajdujący się w czołówce wakacyjnych celów podróży – egipskie miasto Sharm el Sheik. Znajdujący się na południu półwyspu Synaj, kurort, jest jednym z najlepiej rozwijających się turystycznie regionów świata. Obecnie w Sharm el Sheik i w okolicach znajduje się ponad 500 hoteli, z czego ponad 400 ma pięć gwiazdek. Ogromna baza turystyczna zapewnia każdemu turyście wakacje marzeń. Jeśli ktokolwiek przyjeżdża do tego magicznego, pięknego miasta nie powinien martwić się o nocleg. Wakacje w Sharm el Sheik będą z pewnością niezapomniane. Luksusowe pokoje w pięcio-gwiazdkowych hotelach, oferujących często dostęp do prywatnej plaży, zapewnią wygody godne bliskowschodniego emira. Jeśli chcesz spędzić urlop życia za bezcen, to możesz poszukać tańszych hoteli lub skromnych noclegowni w centrum miasta, a jeśli dodatkowo wakacje zarezerwujesz w odpowiedniej chwili możesz liczyć nawet na 80 czy 90% procentowe zniżki. Najtaniej do Sharm el Sheik wybierać się w grudniu. Na spiekoty dochodzące do nawet 45 stopni Celsjusza nie można liczyć, ale dla przeciętnego Europejczyka 25-30 stopni w cieniu, z temperaturą wody dochodzącą do 22 stopni może okazać się aż nad to wystarczające.

Zatoka Starca – Sharm ash-Shajh

Pierwsze wzmianki o Sharm el Sheik pochodzą z map morskich z XVIII wieku. Wiadomo jednak, że tereny te były zamieszkane już w starożytności ze względu na bogate złoża miedzi i turkusów, a także na bliskość ważnego szlaku handlowego, którym przewożono przyprawy i jedwab z Indii. Sharm el Sheik leży zaledwie 80 kilometrów od świętej góry 3 wielkich religii, Chrześcijaństwa, Judaizmu i Islamu – Góry Synaj, na której szczycie według biblii Bóg przekazał mojżeszowi 10 przykazań. Miasto do czasów drugiej wojny światowej było zaledwie małą osadą rybacką. Dopiero po 1945 władze egipskie postanowiły utworzyć tu bazę marynarki wojennej. Po drugiej wojnie światowej, Egipt przyłączył się do wojny, którą kraje arabskie wypowiedziały powstałemu Izraelowi. Małe państwo ze wsparciem zachodu zajęło półwysep Synaj wraz z Sharm el Sheik. Przygaszanie i eskalacje konfliktu egipsko-izraelskiego sprawiały, że cały półwysep był kilkukrotnie okupowany przez Izrael. Dopiero w 1982 półwysep, miasto i okolice wróciły na dobre w granice Egiptu. Od tego czasu nastąpił gwałtowny rozwój Sharm el Sheik głównie w kierunku turystyki. Powstały liczne hotele i inne noclegownie, najpierw w centrum miasta a później wzdłuż linii brzegowej morza Czerwonego. Na wakacje w mieście decydowało się coraz więcej zagranicznych turystów. Złe zrozumienie sprawiło, że miasto, w przeciwieństwie do arabskiej „Zatoki Starca” w innych językach nazywane jest „Zatoką Szejka”.

Rafy dla wszystkich

Wybierając się do Sharm el Sheik na wakacje warto zarezerwować hotel z dużym wyprzedzeniem. Z pewnością będzie się to wiązało z dobrą ofertą cenową. Bardzo tanie turnusy są w okresie jesienno-zimowym, szczególnie na przełomie listopada i grudnia. Najtańsze mogą jednak okazać się wakacje last minute. Promocje dochodzą wtedy często nawet do 90%. Wybierając ofertę touroperatora warto zorientować się, jaki nocleg jest proponowany. Biorąc pod uwagę, iż często ceny w pięciogwiazdkowych hotelach są minimalnie wyższe niż w podrzędnych noclegowniach to być może okazać się, że biuro podróży opisuje trzy-gwiazdkowy hotel w ścisłym centrum miasta jako „ekskluzywny hotel blisko morza” co niekoniecznie musi być prawdą. Świetnym natomiast hotelem jest The Cleopatra Luxury Resort Collection. Pięcio-gwiazdkowy ośrodek z prywatną plażą, kompleksem basenowym i kilkoma restauracjami na terenie hotelu z pewnością zachwyci każdego miłośnika nurkowania wśród czerwonomorskich raf koralowych. Dobrym rozwiązaniem na ograniczenie wydatków związanych z wakacjami będzie wybranie opcji Bed and Breakfest, czyli w cenę pokoju będą wliczone śniadania. Pozwoli to nie tylko obniżyć cenę wczasów, ale i zaoszczędzić sporo czasu, które można spędzić na kąpieli w morzu lub na jednej z wielu dostępnych wycieczek po okolicy.

Sharm el Sheik – zima w pełnym słońcu

Wakacje w luksusowym kurorcie niekoniecznie muszą wiązać się z ogromnym wydatkiem. Świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty last minute hotelu Jaz Mirabel Club. Najtaniej wycieczkę można wykupić na kilka godzin przed planowanym odlotem, wtedy to dziesięć dni noclegu w luksusowym hotelu może kosztować mniej, niż weekend nad polskim morzem. Dobrą metodą na zaoszczędzenie jest również wybranie opcji first minute, czyli rezerwacji wycieczki z bardzo dużym wyprzedzeniem. Rezerwując w ten sposób wakacje na grudzień możemy spodziewać się zniżki dochodzącej nawet do 70 procent. Sprawia to, że na wymarzone wczasy można sobie pozwolić nie nadwyrężając zbytnio domowego budżetu. Tanie wakacje w Sharm el Sheik są możliwe pod warunkiem odpowiedniego planowania. Jeśli jednak nie jesteś cierpliwy, i chcesz wynająć pokój w przyzwoitej cenie bez spędzania wielu godzin na przeglądaniu ofert touroperatorów, to hotel Royal Albatros Moderna będzie świetnym wyborem. Kolejny pięciogwiazdkowy hotel, ze względu na odległość od centrum miasta oferuje najtańszy nocleg wśród ośrodków tego typu. Wyjeżdżając na wakacje, należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Po pierwsze, opuszczając teren Unii Europejskiej należy zawsze mieć przy sobie aktualny paszport. W Egipcie obowiązują wizy turystyczne kosztujące ok. 15 dolarów. Sama wiza nie jest potrzebna, gdy wakacje zamierzacie spędzić tylko na półwyspie Synaj, jeśli jednak chcecie skorzystać z jednej z wielu wycieczek fakultatywnych poza obszarem wolnym od wiz, to należy się w takową bezwzględnie zaopatrzyć na lotnisku. Poza paszportem i pieniędzmi, do Sharm el Sheik koniecznie należy zabrać strój kąpielowy, dużo lekkich ubrań i najważniejsze, dużo uśmiechu i pozytywnego nastawiania.

Hotele — Sharm el Sheik

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Dzielnice miasta - Sharm el Sheik

Atrakcje w mieście/miejscu: Sharm el Sheik

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków