Hotele w Odesa (Odesa Oblast, Ukraina)

Ładowanie…

Hotele w Odesa

Odesa, Ukraina — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Odesa — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Odesa — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Odessa – ukraiński wypoczynek

Gdy dni na podjęcie decyzji jest coraz mniej, a Ty nadal nie wiesz gdzie chciałbyś spędzić urlop, to musisz sobie zadać jedno bardzo ważne pytanie. Czy z wakacji chcesz wrócić z ogromem wspomnień, ubrany we wspaniałą opaleniznę? Jeśli tak, to celem powinna być Odessa. Miasto piękne, bogate i słoneczne. Miasto, na którym piętno odcisnęły straszne wydarzenia w przeszłości, a które nie poddało się i podniosło jeszcze wspanialsze. Miasto, w którym setki artystów z całego świata, od samego powstania aż po dziś dzień, poszukiwało i poszukuje natchnienia. Taka właśnie jest Odessa. Setki tysięcy turystów, każdego roku przybywa tu by oddać swe zmęczenie temu majestatycznemu, ukraińskiemu miastu. Wszyscy Ci goście znajdą swoje wymarzone miejsce. Bogata baza turystyczna sprawia, że wakacje dla wszystkich są nie tylko możliwe, ale i tanie. Setki różnych ośrodków, od ekskluzywnych hoteli oferujących wspaniałe i komfortowe pokoje, przez pensjonaty, gdzie znajdziesz kwatery, które ustępują tym pierwszym luksusami, ale zdecydowanie nadrabiają ceną, aż po tanie hostele, w których nocleg znajdzie każdy, kto za wakacje nie chce przepłacać i ten, dla kogo wypoczynek nie łączy się tylko z ilością usług dodatkowych, które można zamówić w hotelach. Każdy turysta spędzi w Odessie urlop, który na zawsze pozostanie w pamięci.

Oddessa – w historycznym cyklonie

Tereny dzisiejszej Odessy były zamieszkałe już od dawnej starożytności. Podbijane i nękane wojną osady, na których dziś stoi Odessa zmieniały władców raz za razem. Już w 337 roku greckie osady zostały podbite przez Gotów, a zaledwie 50 lat później przejęli je Hunowie. Przelewające się wzdłuż wybrzeża morza Czarnego hordy Kutrigurów, Awarów i Bułgarów nie pozwalały na rozwój tego terytorium. Dopiero, gdy obszary dzisiejszej Odessy zajęli Madziarowie w roku 830 nastał kilkuwiekowy względny pokój. Pozwoliło to na powolny, ale stały rozwój tych terenów. W XIV wieku obszary między Dniestrem a Dnieprem znalazły się pod panowaniem Wielkiego Księstwa Litewskiego, którego królem był Władysław Jagieło. W celu umocnienia pozycji, dokładnie w miejscu dzisiejszej Odessy zostały zbudowane liczne fortyfikacje, a istniejąca już wtedy twierdza Chadżybej została silnie rozbudowana. Pomimo licznych starań by utrzymać te obszary, Odessa wraz z przyległymi terenami, po dość krótkim czasie wpadła pod panowanie państwa otomańskiego. W roku 1789 roku obszar Odessy został zajęty przez wojska rosyjskie a 5 lat później miasto zostało oficjalnie założone. W XIX wieku miasto stało się głównym portem obsługującym eksport rosyjskiego zboża, co przyczyniło się do gwałtownego wzrostu liczby mieszkańców. W ciągu stu lat wieś licząca niewiele ponad dwa tysiące mieszkańców rozrosła się do prawie półmilionowego miasta. Przed wybuchem pierwszej wojny światowej, miasto znalazło się w czołówce miast cesarstwa rosyjskiego. Po rewolucji w 1917 roku miejscowość wiele straciła ze swej świetności. W czasie drugiej wojny światowej Odessa wchodziła w skład państwa rumuńskiego, ale po wojnie wróciła pod panowanie ZSRR. Nad morzem Czarnym mieszkało i tworzyło wielu sławnych polskich artystów, między innymi Mickiewicz, Kraszewski czy Niemcewicz.

Odessa - historyczne wakacje

Wybierając się do Odessy należy pamiętać, że nie odwiedzenie niektórych zabytków jest równoznaczne z nieobecnością w tym pięknym mieście. Urlop koniecznie trzeba tak zaplanować, by nie zabrakło czasu na zwiedzanie takich atrakcji turystycznych jak Pałac Potockich, Odeskie Katakumby czy Dom Mickiewicza. Jeśli chcecie zaoszczędzić czas, to rezerwacja hotelu w centrum miasta będzie świetnym pomysłem. Pięciogwiazdkowy hotel Duke zachwyci Cię luksusem i co najważniejsze świetną lokalizacją. Położony w ścisłym centrum pozwoli na zwiedzanie każdego zakątka Odessy bez straty cennego czasu. Jeśli jednak na wakacje na południe Ukrainy wybierasz się z mniej zasobnym portfelem to żaden problem. Mnóstwo pensjonatów i hosteli oferuje kwatery w cenach znacznie niższych niż robi to większość hoteli, a same warunki noclegu niekoniecznie muszą być gorsze. Rezerwacja ze wcześniejszym wyprzedzeniem z pewnością zagwarantuje Ci tani nocleg w centrum Odessy. Dobrym miejscem, w którym kwatery zdecydowanie przewyższają jakością inne lokale w podobnej cenie jest hostel New Life. Poza niesamowitym wyposażeniem i niską ceną oferuje coś, co doceni każdy miłośnik zwiedzania zabytków – hostel znajduje się w ścisłym centrum miasta. Blisko stąd na miejscową starówkę, gdzie mnóstwo urokliwych knajpek i restauracji zaprasza na pyszne regionalne dania. Dobry posiłek pozwoli każdemu cieszyć się urokami magicznej Odessy ze zdwojoną siłą.

Odessa na własną rękę

Jeśli jesteś jedną z wielu osób, dla których korzystanie z usług touroperatorów jest wyłącznie stratą pieniędzy, to powinieneś sobie zaplanować urlop w Odessie na własną rękę. Pierwszym krokiem zawsze powinna być rezerwacja hotelu. Świetnym ośrodkiem jest hotel Villa Le Premier. Położony na uboczu jest idealnym miejscem dla zmotoryzowanych. Miejsca parkingowe dla gości to tylko jedno z wielu udogodnień, które oferuje ten pięciogwiazdkowy hotel. Stosunkowo niewysoka cena w porównaniu z innymi hotelami tej klasy nad morzem Czarnym lub Śródziemnomorski, jest z pewnością dodatkowym atutem przemawiającym za wyborem tego właśnie miejsca. Gdy już sprawa noclegu będzie załatwiona, to należy zastanowić się nad najbardziej korzystną opcją dotarcia do Odessy. Dojazd własnym autem może wydawać się intersujący, zwłaszcza gdy po drodze można zatrzymać się w kilku innych ciekawych miejscach, jednak taki wyjazd łączyć się z pewnością będzie z bardzo długim czasem i sporym wydatkiem, więc jeśli nie masz w planach zwiedzania innych napotkanych miast, to można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że taka podróż będzie po prostu stratą pieniędzy i co najważniejsze cennego urlopowego czasu. Znacznie lepszą alternatywą na wyjazd na wakacje do Odessy będzie lot. Bezpośrednio z lotniska do hotelu można dostać się taksówką, a kilka lepszych hoteli oferuje nawet transfer lotniskowy, co po raz kolejny ułatwia wypoczynek. Jadąc na Ukrainę należy pamiętać o zabraniu paszportu, gdyż przekroczenie wschodniej granicy Polski łączy się z opuszczeniem Unii Europejskiej. Nikt nie lubi podczas wakacji mierzenia się ze zbędnymi kłopotami, więc już przed samym wyjazdem na wymarzony urlop i zasłużony wypoczynek należy sprawdzić wszystkie bagaże i plany, bo w końcu wakacje są po to by pozbyć się stresów i dać ciału odpocząć od dnia codziennego.

Hotele — Odesa

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Dzielnice miasta - Odesa

Atrakcje w mieście/miejscu: Odesa

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków