Sewilla — hotele | Znajdź i porównaj znakomite oferty na trivago
Porównujemy ceny z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć idealny pobyt
Znalezione oferty pobytu: 0Przeszukane strony rezerwacyjne: 161

Hotele w Sewilla (Andaluzja, Hiszpania)

Hotele w Sewilla

Sewilla, Hiszpania — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Sewilla — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Sewilla — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Sewilla – wczasy w stylu flamenco

Wakacje coraz bliżej, a Ty nadal zastanawiasz się gdzie zamierzasz spędzić długo wyczekiwany urlop? Najgorętsze miasto Europy, centrum andaluzyjskiej kultury, niezliczona ilość majestatycznych zabytków. Jeśli to jest coś, czego oczekujesz, to na wczasy musisz pojechać do Sewilli. Uchodząca za stolicę folkloru flamandzkiego, Sewilla przyciąga rzesze turystów każdego roku. Świetnie rozbudowana baza turystyczna gwarantuje komfortowy nocleg każdemu odwiedzjącemu, bez względu na to, czy zdecyduje się zarezerwować pokój w luksusowym hotelu, czy wybierze kwaterę w pensjonacie lub hostelu. Nocleg nie ma znaczenia, gdyż w Sewilli szkoda czasu na sen. Mnogość pereł architektury europejskiej sprawia, że przyjazd do tego niesamowitego miejsca będziesz wspominał, jako jeden z najlepszych pomysłów wakacyjnych. Najlepszym okresem na zwiedzanie miasta nie będzie, wbrew pozorom, środek sezonu wakacyjnego, a raczej jego koniec, oraz miesiące późnowiosenne. Nie bez powodu Sewilla jest uważana za najgorętsze miasto w Europie. Latem, na miasto z nieba leje się istny żar, dlatego jeśli zamierzasz spędzić wakacje właśnie w tym okresie, to nie zapomnij o nakryciu głowy.

Sewilla – od Cezara po Kolumba

Historia Sewilli sięga daleko w głąb historii. Pierwsze kroniki wskazują II wiek przed naszą erą, jako najbardziej prawdopodobny okres założenia osady na terytorium współczesnego miasta. Po dojściu Juliusza Cezara do władzy, osada została przemianowana na Colonia Julia Romana, a na rozkaz samego imperatora wzniesiono mury, co radykalnie zwiększyło znaczenie miasteczka na mapach ówczesnej Europy. Po upadku Cesarstwa Rzymskiego, Sewilla została podbita przez Wandalów a następnie przez Wizygotów, którzy w okresie największych podbojów ucywilizowali się i przeszli na chrześcijaństwo. Już 200 lat później na półwysep Iberyjski wdarli się islamscy Maurowie, którzy dzięki znacznej przewadze w liczebności i waleczności, szybko przejęli kontrolę nad całą Andaluzją. Przez ponad 500 lat Sewilla pozostawała w cieniu Kordoby. Dopiero po wyzwoleniu z pod Muzułmańskiej niewoli, przez Ferdynanda Kastylijskiego w roku 1248, Sewilla zaczęła rosnąć w siłę. Największy rozkwit miasta przypada na okres po odkryciu Ameryki. W Sewilli znajdował się ogromny port rzeczny, który stanowił bazę przeładunkową towarów pochodzących z Nowego Świata. Ogromne dochody i szybko rozwijający się biznes handlu zamorskiego pozwolił Sewilli na rozwinięcie się do ogromnych rozmiarów. Miasto było wtedy trzecią, co do wielkości miejscowością w Europie, z liczbą mieszkańców dochodzącą do nawet 150 tysięcy ludności. Epidemia dżumy w połowie XVII wieku znacząco spowolniła rozwój miasta. Pomimo tak poważnej katastrofy miejscowość nadal nieźle prosperowała. Prawdziwy kryzys przyszedł kilkadziesiąt lat później. Zamulenie Gwadalkiwiru, czyli jedynej drogi wodnej łączącej to piękne miasto z oceanem, poważnie zaszkodziło zamorskim interesom. Sewilla musiała oddać Kadyksowi monopol na handel z Ameryką. Dopiero w XX wieku nastąpił ponowny rozwój miasta. Technologiczne możliwości oczyszczenia koryta rzeki pomogły temu już turystycznemu kurortowi na ponowne otwarcie na Atlantyk. Czas handlowej stagnacji, obywatele postanowili wykorzystać jak najlepiej. W czasie, gdy do Sewilli nie wpływały liczne morskie statki, mieszkańcy otwierali coraz to nowe pensjonaty i hotele. W drugiej połowie XX wieku, gdy ruch turystyczny w Europie znacznie się zwiększył, w mieście zaczęły powstawać kolejne, coraz większe, coraz wspanialsze hotele, które oferują nocleg w jednym z olśniewających pokoi. Nieźle na rozwoju turystycznym zyskali właściciele niewielkich kamienic, w których zostały otwarte liczne pensjonaty, czy hostele, gdzie za kwaterę trzeba zapłacić ułamek ceny w porównaniu z noclegiem w hotelu.

Sewilla – muzeum architektury

Współcześnie Sewillę można porównać do wielkiego muzeum architektury, w którym rolę eksponatów pełnią często, nadal użytkowane obiekty. Każdy, kto spędza wczasy w tym flamandzkim mieście, musi koniecznie odwiedzić takie zabytki jak Złota Wieża, która nazwę zawdzięcza pierwotnej elewacji wykonanej ze złocistych płytek azulejos, a także temu, iż w czasach kolonialnych znajdował się tu skarbiec złota przywiezionego z Ameryki. Współcześnie ta piękna budowla służy, jako muzeum morskie. Innym zachwycającym zabytkiem Sewilli jest Katedra Najświętszej Marii Panny. Jest to największy i jeden z najwspanialszych gotyckich kościołów na całym świecie. Budowa trwała ponad sto lat i rozpoczęła się w 1402 roku. Jako miejsce pod kościół wybrano znajdujący się już tutaj meczet z XII wieku. Po starej budowli pozostał minerat, który po dodaniu dzwonnicy został przebudowany na wierzę kościelną. Jeśli zamierzasz zwiedzać te, lub inne liczne zabytki w tym wspaniałym mieście, to dobrym pomysłem będzie rezerwacja noclegu w hotelu EME Catedral. Ten pięciogwiazdkowy hotel gwarantuje wszelkie udogodnienia, jakie może sobie odwiedzający wymarzyć, a także wiele więcej. Poza idealnym noclegiem, w jednym w luksusowych pokoi, hotel daje szansę na wieczorne oglądanie przepięknej panoramy miasta. Jeśli wolisz, by wakacje nie łączyły się z dużym wydatkiem, to być może najlepszym rozwiązaniem problemu kwatery byłoby znalezienie pokoju, w jednym z uroczych pensjonatów lub tanich hosteli. Jednym z lepszych hosteli jest Feetup Samay Sevilla. Położony kilka minut spacerem od ścisłego centrum, będzie idealną bazą wypadową. Świetną alternatywą dla tego hostelu będzie tani hotel Adriano Sevilla, gdzie zakwaterowanie z pewnością będzie komfortowe dla każdego wczasowicza. Dodatkowo hotel znajduje się zaledwie 100 metrów od jednaj z największych atrakcji Sewilli, przeznczonej tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Odwiedziny na arenie walk byków są nieodłącznym elementem wczasów, w tym wspaniałym starym mieście. Jadąc do Sewilli, pamiętajcie o tym, że zawsze możecie tu wrócić, więc nigdy się nie śpieszcie i cieszcie się każdą chwilą spędzoną tutaj.

Hotele — Sewilla

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Dzielnice miasta - Sewilla

Atrakcje w mieście/miejscu: Sewilla

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków