Porównujemy dane z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć korzystną cenę…
Znalezione oferty pobytu: 0
Przeszukane strony rezerwacyjne: 162

Hotele w Świnoujście (zachodniopomorskie, Polska)

Hotele w Świnoujście

Świnoujście, Polska — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Świnoujście — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Świnoujście — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Świnoujście – miasto na wyspach

Świnoujście jest położone w północno-zachodniej części Polski, przy granicy z Niemcami, nad rzeką Świną oraz Morzem Bałtyckim. Rozmieszczone na 3 zamieszkanych i 41 niezamieszkanych wyspach miasto, słynie z wielu ośrodków sanatoryjnych i przyciąga wielu turystów szukających odpoczynku i regeneracji. Z tego względu znajdziemy tam też cały szereg hoteli spa, salonów kosmetycznych oraz gabinetów masażu.

Świnoujście jest także idealnym miejscem na urlop na łonie natury. Znajdziesz tam ścieżki wędrownicze i rowerowe, trasy kajakowe oraz piękny park narodowy. Oprócz tego można wyjechać na jedniodniową do Szczecina lub rezerwatu Peenemünder Haken albo zwiedzić piękne wybrzeże polskie, poczynając drogą 102.

Aby dotrzeć do Świnoujścia ze strony polskiej, trzeba kierować się drogą krajową nr. 3 na przeprawę promową ogólnodostępną Centrum. Aby uniknąć przeprawy trzeba wjechać do miasta ze strony niemieckiej. Można tam też wygodnie dojechać autobusem, pociągiem lub statkiem.

Aktywności w Świnoujściu

Coraz więcej wczasowiczów zaczyna doceniać bliskość natury i spędzać swoje wczasy aktywnie. Różnorodność flory i fauny na wyspach w Świnoujściu oraz kształt terenu sprzyjają wędrowaniu i jeździe na rowerze. Możesz odkryć obrzeża miasta, ale i wyjechać na dłuższą wycieczkę w plener, gdzie czekają cię jeziora, morenowe wzniesienia, lasy i wysepki. Szlak rowerowy R-66 poprowadzi cię na przykład wokół Zalewu Szczecińskiego, a jeżeli masz zamiar przewędrować całe 377,8 km Szlaku Nadmorskiego, możesz nabrać sił w jednym z noclegów blisko morza. Zakwaterowanie Rybniczanka oferuje nawet basen, gdyby pogoda nie sprzyjała kompielom w morzu.

Delta Świny oferuje kajakarzom idealne warunki na wielodniowe spływy w malowniczych warunkach. Punkt startowy to ośrodek „Marina” proponujący nocleg z wyżywieniem przed rozpoczęciem wycięczającej wycieczki. Ośrodek znajduje się w KKarsiborze, około 12 km od centrum Świnoujścia. Tam właśnie też można wypożyczyć cały niezbędny sprzęt.

Miłośnicy sportów wodnych na morzu mogą w pełni wyszaleć się próbując kitesurfingu lub żeglując. Najlepsze warunki można znaleźć w Zalewie Szczecińskim.

Atrakcje w Świnoujściu

Ze względu na położenie Świnoujścia nad morzem, miasto oferuje wiele atrakcji z nim związanych. W najstarszym budynku miasta znajduje się na przykład Muzeum Rybołostwa. Wybudowany w 1806 roku ratusz, od lat siedemdziesiątych mieści wystawy z urządzeniami nawigacyjnymi czy modele statków rybackich oraz żaglowców.

Spacerowicze kochający widok i zapach morza powinni się przejść promenadą morską, nad którą zostały wybudowane kurorty, hotele i pensjonaty, jak na przykład Willa Paw. Wydłużony spacer wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej w stronę portu zaprowadzi cię do starych kamiennych falochronów z 1823 roku. Na zachodnim falochronie stoi symbol miasta: biały wiatrak, który dawniej wyznaczał wejście na tor wodny ze Świnoujścia do Szczecina. Na wschodnim falochronie znajdziemy najwyższą latarnię morską nad Bałtykiem (68m). Jest ona dostępna dla zwiedzających w godzinach od 10 do 18.

Powinno się oczywiście też przejść przez Woliński Park Narodowy położony na wyspie Wolin. Został on założony w 1960 roku i obejmuje piękne wybrzeże klifowe oraz deltę Świny. Niektóre klify wznoszą się aż 90m ponad poziom morza. Bardzo opłaca się zwiedzenie Jeziora Turkusowego oraz zagrody pokazowej z żubrami.

Aby zwiedzić wyspę Karsibór, można skorzystać z przeprawy o tej samej nazwie lub z mostu, który łączy Świnoujście z Karsiborem. Wyspa została sztucznie odcięta od wyspy Uznam w XIX wieku przy przekopywaniu Kanału Piastowskiego. Ma zaledwie km2 powieszchni i jeden kościół warty zwiedzenia. Na wschodnim krańcu wyspy można dostrzec dziesiątki małych malowniczych wysepek. Na jednej z nich rezerwat Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków stworzył bezpieczne miejsce dla swojskich ptaków. Jedynym noclegiem na wyspie jest wyżej już wymieniony ośrodek Marina.

Historia Świnoujścia jako uzdrowiska

Historia miasta jako uzdrowiska rozpoczęła się już w 1822 roku gdy zostało założone Stowarzyszenie Kąpieliskowe. Wtedy kąpiele morskie stały się bardzo modne. Dzięki naturalnym surowcom leczniczym takim jak złoża wód leczniczych, złoża borowinowym i źródłom leczniczej solanki, coraz więcej urlopowiczów zaczęło korzystać z usług zdrowotnych. Nastąpiła budowa Domu Zdrojowego oraz Parku Zdrojowego, miasto zaczęło się cieszyć ogromną populasrnościąoraz rozbudowało bazę noclegową.

Dziś na terenie Świnoujścia znajdują się dziś sanatoria uzdrowiskowe, szpitale uzdrowiskowe, zakład przyrodoleczniczy i przychodnia uzdrowiskowa. Nad morzem pojawiły się liczne hotele specjalizujące się na turystyce uzdrowiskowej orazdbające o piękno i relaks wczasowiczów. Obecnie koło 2,5 mln turystów rocznie odwiedza Świnoujście i liczba ta wciaż rośnie. Podobnie jak rośnie zapotrzebowanie naapartamenty i obiekty noclegowe w mieście.

Hotele — Świnoujście

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Dzielnice miasta - Świnoujście

Atrakcje w mieście/miejscu: Świnoujście

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków