Porównujemy dane z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć korzystną cenę…
Znalezione oferty pobytu: 0
Przeszukane strony rezerwacyjne: 162

Hotele w Wrocław (Dolnośląskie, Polska)

Hotele w Wrocław

Wrocław, Polska — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Wrocław — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Wrocław — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Wrocław – miasto krasnali

Wrocław położony jest się u podnóża Sudetów i jest jednym z największych i najstarszych miast w Polsce. Metropolię spośród innych miast europejskich wyróżnia nietypowe położenie w miejscu stykania się rzeki Odry wraz z jej dopływami. Wody płynące przez miasto oraz liczne wyspy tworzą niesamowity klimat, z którego znany jest Wrocław. Stolica Dolnego Śląska może też pochwalić się największą ilością mostów w całej Europie. Oprócz tego Wrocław odgrywa również ważną rolę jako ośrodek kulturalny, medialny, turystyczny oraz sportowy.

Zaplanuj podróż do Wrocławia

Ze względu na dogodną lokalizację w pobliżu autostrad oraz dróg ekspresowych, Wrocław jest doskonale skomunikowany z Krakowem, Łodzią czy niemieckim Dreznem. Przez Sudety do Wrocławia z łatwością można dotrzeć równiez z Czech. Jeśli nie lubisz tracić czasu na dłuższy dojazd, skorzystaj z szerokiej oferty lotów do międzynarodowego portu lotniczego im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu. Osobom, którym zależy na noclegach w pobliżu lotniska, można polecić wynajęcie taniego pokoju w Park Diament. Port lotniczy znajduje się 10 km od centrum miasta. Można tam dojechać w ok. 30 minut autobusem, który jedzie do stacji kolejowej Wrocław Główny lub nieco krócej, w 20 minut taksówką. Jesli lubisz jazdę pociągiem, podróż koleją do Wrocławia jest doskonałą opcją. Ze stacji głównej linie kolejowe rozchodzą się w każdym kierunku. Do miasta dostaniesz się szybko jadąc pociągiem ekspresowym EIC lub TLK. Jeśli pochodzisz dalszych regionów Polski i chcesz odpocząć po długiej podróży skorzystaj z tanich zakwaterowań nieopodal stacji. Pokoje możesz zarezerwować w trzygwiazdkowym hotelu Europejskim lub Sofia, które znajdują się blisko dworca PKP oraz centrum Wrocławia.

Poznaj piękno Wrocławia i jego zabytki

Stolica dolnego Śląska posiada duże zaplecze obiektów historycznych oraz zabytków. Wrocław jest jednym z nielicznych miast europejskich, które posiada stale wypełnioną wodą Fosę Miejską. Fosa ta wraz z wzniesionymi nad nią murami w przeszłości spełniała funkcję obronną miasta. Obecnie fosę otaczają piękne pasy zieleni, tworząc obok niej Promenadę Staromiejską. Nieopodal fosy, nad rzeką Odrą znajduje się najstarsza część miasta, będąca także jedną z jego najważniejszych dzielnic– Ostrów Tumski. W jej okolicy możesz odwiedzić Ogród Botaniczny, bądź zobaczyć Archikatedrę św. Jana Chrzciciela. Z tej części miasta łatwo się również przez most Tumski na jedną z 6 wysp. Będąc we Wrocławiu koniecznie musisz przejść się na spacer po Starym Mieście. To tutaj zjeżdża się największa ilość turystów, która sprawia, że miasto zawsze tętni życiem. W samym centrum starówki znajduje się wrocławski Rynek. Otaczające plac budynki pochodzą z różnych epok historycznych. W samym centrum znajduje się gotycki Stary Ratusz , który jest jedną z wizytówek Wrocławia. Znajduje się tam także najstarsza średniowieczna restauracja w Europie – Piwnica Świdnicka. Do południowo-zachodniego narożnika Rynku przylega Plac Solny, a zaraz obok niego majestatyczna Bazylika św. Elżbiety Węgierskiej. Kosciół ten, wybudowany w stylu gotyckim, jest fantastycznym punktem widokowym. Podczas spaceru po mieście warto zwrócić uwagę na pomnik polskiego pisarza i poety - Aleksandry Fredry. Ponad to, centrum miasta jest również bogate w wiele innych zabytków, interesujących budowli i oferuje szeroki wybór restauracji i hoteli. Jeśli szukasz zakwaterowania w samym centrum Wrocławia z widokiem na przepiękny Rynek, możesz zarezerować apartament w Central, bądź wybierz pokój w Rynek-AbsyntAparta.

Dla studentów i turystów z mniej zasobnym portfelem może zależeć na tanim noclegu. W okolicy Starego Miasta mogą się oni więc przespać w hostelu Boogie czy Cinema. Idąc na zachód od Rynku, dojść można do Parku Juliusza Słowackiego, w którym znajduje się sławna Panorama Racławicka. W tym miejscu możemy zobaczyć dziewiętnastowieczne dzieło przedstawiające miasto podczas historycznej bitwy pod Racławicami. Idąc dalej, dotrzeć można do dzielnicy Śródmieście. Znajduje się się tam Hala Stulecia , w okolicy której zwiedzić można Centrum Poznawcze czy Pergolę. Na terenie hali, w okresie wiosenno-letnim działa fantastyczna fontanna zaliczana się do jednych z największych w Europie. Wieczorem, z tarasu widokowego możesz podziwiać niesamowity pokaz z udziałem fontanny i świateł. Inne ciekawe miejsca nieopodal to Ogród Japoński, znajdujący się tuż obok Pergoli, oraz wrocławskie ZOO, które położone jest 4 minuty spacerem od Hali.

Rozrywka we Wrocławiu

Wrocław ma wiele twarzy. Jeśli planujesz więc odwiedzić miasto na weekend, wieczorami warto odwiedzić centrum. To własnie tam znajdziesz różnego rodzaju restauracje, puby i kluby. Dla osób, które lubią posiedzieć przy piwie w gronie znajomych doskonałą opcją będzie pub Czeski Film lub Pub Spiż. Jeśli jesteś fanem imprez masowych, Wrocław jest dokonałym miejscem dla ciebie. To tutaj odbywa się jedna z największych imprez sylwestrowych w Polsce, na których występują największe polskie gwiazdy. Oprócz tego w mieście można wziąć udział w wielu innych wydarzeniachzwiązanych z filmem, sztuką i muzyką jak np. Planete + Doc Film Festival, czy Jazz nad Odrą. Uczestnikom większych festiwali, którzy planują dłuższy pobyt w mieście, zaleca się wcześniejsze znalezienie noclegu. Optymalną opcją byłby wybór hotelu Puro, oddalonego o 600 metrów od centrum. Jeśli interesuje Cię tanie zakwaterowanie, skorzystaj z usług hostelu Ibis Budget Wrocław. Osoby ceniące sobie komfort mogą zarezerwować pokój w luksusowym hotelu Monopol Wrocław. Tam w pełni zregenerują swoje siły, odpoczywając w sekcji spa i w basenie.

Hotele — Wrocław

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Dzielnice miasta - Wrocław

Atrakcje w mieście/miejscu: Wrocław

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków