Porównujemy dane z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć korzystną cenę…
Znalezione oferty pobytu: 0
Przeszukane strony rezerwacyjne: 162

Hotele w Kołobrzeg (zachodniopomorskie, Polska)

Hotele w Kołobrzeg

Kołobrzeg, Polska — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Kołobrzeg — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Kołobrzeg — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Kołobrzeg - centrum uzdrowiskowe Pomorza

Kołobrzeg jest niewielkim ośrodkiem miejskim znajdującym się w północno-środkowej części województwa zachodniopomorskiego. Położony on jest przy ujściu rzeki Parsęty do wód Bałtyku. Miasto powstało w VII wieku i zaliczasię do jednych z najstarszych w kraju. Na przestrzeni wieków zostało ono wielokrotnie zniszczone, przez co zachowała się niewielka liczba zabytków, z których większość wymagała odbudowy. Dostęp do morza oraz ładne plaże, w sezonie letnim przyciągają do miejscowości tysiące turystów. Ze względu na źródła wód mineralnych, solanki oraz borowiny, Kołobrzeg jest znany również jako najlepszy ośrodek uzdrowiskowy na wybrzeżu. Leczy się tam dolegliwości związane z układem oddechowym, krążenia, czy ruchu. Specjalne kuracje zapewniają tam liczne pensjonaty i hotele uzdrowiskowe, znajdujące się blisko morza. W sezonie letnim, w mieście odbywa się mnóstwo imprez kulturalnych i muzycznych, na które zjeżdzają się turyści zarówno z kraju jak i z całego świata.

Zorganizuj dojazd do Kołobrzegu

Ze względu na położenie miasta w północnej części kraju, nie posiada ono szeroko rozbudowanej komunikacji drogowej. Do Kołobrzegu najłatwiej dojedziesz samochodem, korzystając z drogi krajowej 11, która biegnie ze Śląska. Inną alternatywą byłoby skorzystanie z jednej z dwóch dróg wojewódzkich 102 (od zachodu) oraz 163 (od południa). Zdecydowanie dobrym pomysłem jest też podróż pociągiem. Bezpośrednie połączenia do stacji Kołobrzeg z Krakowa, Poznania, Wrocławia oraz Warszawy oferują linie TLK. Odwiedzający, mieszkający niedaleko mogą skorzystać z licznych połączeń regionalnych. W pobliżu dworca znajdują się liczne hotele, których atutem jest również położenie niedaleko morza. Doskonałą propozycją byłby wybór pokoju w oddalonym o ok. 200 metrów od stacji zakwaterowaniu Sand. Jeśli szukasz taniego rozwiązania, skorzystaj z noclegów oferowanych przez Villa Meduza. Zagraniczni turyści planujący przyjazd w ten rejon Polski samolotem, znajdą połączenia do portu lotniczegoSzczecin-Goleniów, który położony 99 km od Kołobrzegu. Jeśli chodzi o transport po samym mieście, możesz poruszać się po nim za pomocą komunikacji miejskiej, która oferuje 10 linii autobusowych.

Zabytki, atrakcje i ciekawe miejsca w Kołobrzegu

Oprócz tego, że Kołobrzeg jest znany w Polsce jako doskonały ośrodek uzdrowiskowy, posiada on również jedno z najczystszych kąpielisk nad Bałtykiem oraz piękną plażę, która jest główną atrakcją miejscowości. Można tam wypożyczyć różnego rodzaju sprzęt, który zadowoli każdego turystę lubiącego aktywne spędzanie czasu. Jeśli lubisz przechadzki, wybierz się na spacer po plaży i po kołobrzeskim molo, którego długość wynosi 220 metrów. Następnie udaj się w kierunku promenady, która zaczyna się tuż obok mola. Tam możesz usiąść i zrelaksować się przy dobrej kawie w jednej z wielu kawiarni lub spróbować specjałów rybnych w pobliskich smażalniach. W tej okolicy znajduje się wiele kurortów i pensjonatów, gdzie na pewno znajdziesz swoje wymarzone zakwaterowanie. Doskonałe noclegi bardzo blisko plaży oferuje Diune Resort. Jeśli szukasz hotelu z wyżywieniem i widokiem na plażę, wynajmij jeden z pięknych apartamentów w Ultra Marine. Oprócz spędzaniu czasu na wylegiwaniu się na plaży, warto udać się do centrum Kołobrzegu i zobaczyć tamtejsze zabytki. W tym celu wybierz się na wycieczkę w kierunku Starego Miasta, które pochodzi z epoki średniowiecza. Przy ulicy Ratuszowej znajduje się zabytkowy, zbudowany w stylu neogotyckim, Ratusz Miejski. Poznasz go po dwóch wieżach i charakterystycznym wyglądzie przpominającym zamek. W budynku możesz zwiedzić Galerię Sztuki Współczesnej lub zjeść ciasto w tamtejszej kawiarni.

Obecnie przed ratuszem znajduje się słynna fontanna miejska o kształcie obracającej się kuli ziemskiej. Warto zobaczyć też, położoną przy ulicy Mariackiej, Bazylikę Najświętszej Maryi Panny. Wewnątrz możesz zobaczyć zabytki pochodzące z XIII i XIV wieku, takie jak: krucyfiks, chrzcielnica, czy gotyckie świeczniki. Jest ona także doskonałym punktem widokowym - z tamtejszych tarasów możesz podziwiać krajobraz miasta. Jesli szukasz taniego noclegu w tej części miasta, wybierz jeden z pokoi w Nad Parsętą, z którego roztacza się przepiękna panorama na miasto i rzekę. Będąc w Kołobrzegu musisz także koniecznie wybrać się do parku rozrywki Dziki Zachód , znajdującym się przy ulicy Wycieczkowej w Kołobrzegu-Zieleniewo. Tam możesz poczuć się jak prawdziwy kowboj oraz zaznać życia na ranczu. Odbywają się tam pokazy kowbojsko-indiańskie, można pojeździć na karuzeli, poskakać na trampolinach lub zobaczyć zwierzęta typowe dla tej scenerii.

Kołobrzeg rekreacyjnie i uzdrowiskowo

Latem Kołobrzeg jest miastem, które tętni życiem i organizuje mnóstwo różnorodnych festiwali oraz imprez rodzinnych. Co roku, w lipcu odbywa się tam jedna z największych imprez muzyki elektronicznej, czyli Sunrise Festival , który przyciąga tysiące turystów z całego kraju. Jeśli Twoim celem podróży jest odpoczynek i poprawa zdrowia skorzystaj z kuracji oferowanych przez tamtejsze uzdrowiska. W tym celu spędź swój urlop w jednym z tamtejszych zakwaterowań, które oferują specjalne kuracje. W słoneczny dzień udaj się na spacer i pooddychaj morskim powietrzem w tamtejszych parkach, a wieczorem wybierz się do spa lub skorzystaj z basenu solnego podczas pobytu w kurorcie Aquarius Spa, czy Leda Spa, Oba hotele znajdują się blisko morza oraz oferują opcję noclegu z wyżywieniem. Po takim wypoczynku zdecydowanie dostaniesz nowego zastrzyku energii i za rok z pewnością wrócisz do Kołobrzegu.

Hotele — Kołobrzeg

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Dzielnice miasta - Kołobrzeg

Atrakcje w mieście/miejscu: Kołobrzeg

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków