Porównujemy dane z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć korzystną cenę…
Znalezione oferty pobytu: 0
Przeszukane strony rezerwacyjne: 162

Hotele w Szczecin (zachodniopomorskie, Polska)

Hotele w Szczecin

Szczecin, Polska — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Szczecin — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Szczecin — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Szczecin – zielona stolica Pomorza Zachodniego

Szczecin jest największym miastem w północno-zachodniej części kraju oraz pełni funkcję stolicy województwa. Położony jest przy granicy polsko-niemieckiej, nad rzeką Odrą i jeziorem Dąbie, łącząc metropolię z morzem Bałtyckim poprzez Zalew Szczeciński. Miasto otaczają 3 majestatyczne puszcze: Bukowa, Wkrzańska i Goleniowska. Ze względu na dużą ilość zieleni, parków i ogrodów, które otaczają liczne zbiorniki wodne, miasto nazywane jest często pływającym ogrodem. Szczecin odegrał istotną rolę w historii Europy, należąc na przestrzeni wieków do krajów takich jak Polska, Szwecja, Dania, Prusy Francja i Niemcy. Ze względu na dostęp do morza, znajduje się w nim stocznia oraz port morski, które pełnią znaczącą rolę w gospodarce kraju. Miasto jest także ważnym regionalnym ośrodkiem turystycznym oraz może pochwalić się zarówno dużą ilością zabytków, jak i malowniczych krajobrazów.

Jak dostać się do Szczecina?

Ze względu na położenie Szczecina, miasto skomunikowane jest z pozostałą częścią Polski drogami krajowymi oraz drogami europejskimi w kierunku Niemiec czy Czech. Z odległych rejonów kraju do stolicy Pomorza Zachodniego możesz dostać się bezpośrednio pociągami Intercity TLK lub, trochę taniej, pociągami regionalnymi. Największym szczecińskim dworcem jest Szczecin Główny , który znajduje się w samym centrum miasta. Jeśli szukasz noclegu w pobliżu tej stacji, zarezerwuj tani pokój w Ibis Szczecin lub w hostelu Elka-Sen. Dla osób mających większe wymagania odnośnie zakwaterowania, doskonałą propozycją byłoby spędzenie nocy w jednym z apartamentów w hotelu Excel. Jako miasto wojewódzkie, Szczecin posiada własny port lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność”. Położony jest on ok. 47 km na północny-wschód od centrum miasta. Z lotniska do miasta możesz się dostać w 40 minut pociągiem, jadąc ze stacji PKP Goleniów. Jeśli masz poranny wylot skorzystaj z noclegów w Villa Park, który znajduje się w pobliżu portu lotniczego. Metropolia oferuje wiele linii komunikacji miejskiej oraz szeroki wybór rodzajów biletów. Zarówno na tramwaje jak i autobusy dostępne są bilety minutowe, całodobowe, 5-dobowe, tygodniowe, na 10 przejazdów oraz weekendowe dla rodzin. Inną ciekawą alternatywą dla turysty byłoby nabycie Szczecińskiej Karty Turystycznej, która upoważnia Cię do wielokrotnych przejazdów oraz zniżek w kawiarniach, restauracjach, hotelach, muzeach oraz innych ciekawych miejscach.

Uroki i zabytki Szczecina

Szczecin należał na przestrzeni wieków do wielu krajów o czym przypominają rozsiane po całym mieście zabytki. Osoby zainteresowane historią oraz związanymi z nią obiektami mogą zwiedzać metropolię podążając Miejskim Szlakiem Turystycznym. Został on wytyczony z okazji 750-lecia nadania Szczecinowi praw miejskich. Trasa liczy 7 km i przechodzi obok 42 zabytkowych obiektów. Szlak można łatwo rozpoznać poprzez przerywaną, czerwoną linię, przebiegającą przez szczecińskie chodniki. Turyści, odwiedzający miasto na jeden dzień mogą skupić się na najważniejszych wizytówkach miasta. Pierwszą z nich jest średniowieczna siedziba Gryfitów, czyli Zamek Książąt Pomorskich. W przeszłości budowla należała do Szwecji oraz Prus, którym służyła jako garnizon jak i również mennicę. Obiekt znajduje się na zachód od centrum Szczecina, na terenie Starego Miasta. Największą jego atrakcją jest zamontowane w zamkowej wieży wahadło Foucaulta. Osoby będące w pobliżu, mogą także zajrzeć do gotyckiej Bazyliki Archikatedralnej św. Jakuba. Dziś kościół jest ważnym punktem na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Jeśli chcesz znaleźć noclegi w tej części miasta, doskonałą propozycją będzie hotel Centrum Zamek, znajdujący się 100m od Zamku Książęcego. Inną alternatywą, dla bardziej wymagających turystów, może być wynajęcie jednego z pokoi w obiekcie Luksus Apartamenty – Mariacka. Kierując się 900 metrów na północ, dojdziesz do kolejnego symbolu miasta, czyli szczecińskich Wałów Chrobrego. Należą one do jednych z najpiękniejszych punktów widokowych w całej Europie, z których możesz podziwiać majestatyczną panoramę Odry i portu. Będąc w stolicy Pomorza Zachodniego, nie można także zapomnieć o odwiedzeniu słynnych bram Królewskiej oraz Portowej.

Oba obiekty powstały na początku XVIII wieku, będąc w przeszłości częścią pruskiego fortu. Następnym zabytkiem, wyróżniającym metropolię na tle innych miast jest plac Grunwaldzki , który położony jest w samym centrum Szczecina. Rozchodzące się od niego promieniście ulice, przypominają kształtem gwiazdę. Plac powstał w XIX wieku, a inspiracją do jego budowy był paryski układ dróg. Do placu przylega również popularna Aleja Fontann, gdzie, oprócz fontann, znajdują się liczne ogródki gastronomiczne. Jeśli chciałbyś zarezerwować nocleg w tej okolicy, skorzystaj z oferty apartamentów Willi Ogrody. Osoby, które chcą zaoszczędzić na zakwaterowaniu, mogą wynająć pokój w hostelu Sztukateria. Jeśli będziesz mieć więcej czasu, odwiedź również zabytkowy Czerwony Ratusz, położony przy placu Batorego oraz słynną kamienicę Loitzów, znajdującą się przy ulicy Kurkowej. Po całodziennym zwiedzaniu warto zadbać o porządny odpoczynek, który zapewni odpowiednio dobrane zakwaterowanie. Doskonałą propozycją byłoby spędzenie nocy w pensjonacie Atrium, znajdującym się 1,2 km od centrum. Osoby, ceniące sobie relaks i luksus mogą zarezerwować jeden z pokoi w hotelu Park lub Radisson Blu Szczecin, które oferują kąpiel w basenie i pobyt w spa.

Rekreacja w Szczecinie

Szczecin jest doskonałym miastem dla turystów lubiących spędzać czas aktywnie. Osoby, które lubią aktywności związane z wodą powinny udać się na wodny rejs po Odrze i wodach Portu Szczecińskiego. Statki wycieczkowe, Odra Queen i Peene Queen, wypływają z Nabrzeża Pasażerskiego znajdującego się przy Wałach Chrobrego. Osoby lubiące spacery oraz są zainteresowane historią miasta, powinny udać się na wycieczkę po podziemnych trasach turystycznych, które są jedną z największych atrakcji w Szczecinie. Jeśli chcesz odpocząć od miejskiego zgiełku, pośród otaczającej Cię zieleni wybierz się do parku Kasprowicza, zobacz tam egzotyczne gatunki roślin lub urządź rodzinny piknik nad jeziorem Rusałka.

Hotele — Szczecin

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Dzielnice miasta - Szczecin

Atrakcje w mieście/miejscu: Szczecin

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków