Porównujemy dane z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć korzystną cenę…
Znalezione oferty pobytu: 0
Przeszukane strony rezerwacyjne: 162

Hotele w Katowice (śląskie, Polska)

Hotele w Katowice

Katowice, Polska — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Katowice — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Katowice — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Katowice – urlop w nowoczesnym wydaniu

Jeśli nie wyobrażasz sobie życia poza miastem, a urlop na łonie natury przyprawia Cię od dreszcze, to wakacje w Katowicach mogą okazać się bardzo ciekawym doświadczeniem. Położone w województwie śląskim miasto znajduje się na liście dziesięciu najbardziej zaludnionych miejscowości w Polsce. Turyści wybierający się na wycieczkę do Katowic kierują się tam przyciągani licznymi atrakcjami i bogatą bazą noclegową. W stolicy Śląska każdy znajdzie coś dla siebie. Liczne zabytki przeplatają się z nowoczesnymi centrami kultury masowej, a wszystko to otoczone jest licznymi parkami. Dodatkowym atutem Katowic jest spora ilość tanich hoteli i hosteli znajdujących się w centrum miasta. W Katowicach odbywa się wiele corocznych festiwali, a w słynnym katowickim Spodku, co chwila odbywają się koncerty międzynarodowych sław.

Z kart historii Katowic

Pierwsza wzmianka o Katowicach pochodzi z 1598 roku, jednak osadnictwo w tym rejonie rozpoczęło się już pod koniec XIII w. W XVII i XVIII wieku wieś często zmieniała swoich właścicieli. Po 1847 roku, Katowice zaczęły się prężnie rozwijać, a to za sprawą ustanowienia połączenia kolejowego z Wrocławiem. Urbanizacja wsi postępowała tak szybko, że już w 1865 roku król Prus, Wilhelm I Hohenzollern nadał Katowicom prawa miejskie. Wkrótce po tym, miasto zostało awansowane do rangi powiatu. Pod panowaniem Prus Katowice stały się prężnie rozwijającym ośrodkiem przemysłowym. Otwarto tu wiele hut i kopalni oraz ważne instytucje, które jeszcze bardziej przyczyniły się do wzrostu znaczenia Katowic. Miasto było tak ważnym ośrodkiem przemysłowym, że nawet wybuch I wojny światowej nie spowolnił tępa rozwoju regionu. Katowice były centrum walk podczas każdego z trzech powstań śląskich. Po II wojnie światowej miasto ponownie zostało wcielone do Polski. Okres Polski Ludowej sprzyjał katowickiemu przemysłowi. Liczne kontrakty z państwami bloku wschodniego przyniosły miastu bogactwo, które pozwoliło na rozbudowę i modernizację Katowic.

Spacer po Katowicach

Jeśli do Katowic jedziecie z myślą o poznaniu historii tego wspaniałego miasta, to warto byłoby zacząć od wyboru odpowiedniego noclegu w centrum. Dobrym wyborem z pewnością będzie zarezerwowanie apartamentu w hotelu Monopol. Położony w ścisłym centrum Katowic hotel oferuje szeroki wachlarz usług. Goście mają do dyspozycji odprężające zabiegi w SPA, basen i wiele innych przyjemności, które zaspokoją nawet najbardziej wysublimowane gusta. Na terenie hotelu znajdują się aż dwie restauracje oferujące smaczne dania przyrządzone ze świeżych i zdrowych produktów. Jeśli jednak nie chcecie by wycieczka do Katowic kosztowała majątek, to tani pokój oferują liczne mniejsze hotele i hostele. Przykładem taniego hotelu jest hotel Katowice. Z okien pokoju podziwiać można panoramę Katowic z głównym jej elementem – Spodkiem. Po zakwaterowaniu w pokoju pora wybrać się na zwiedzanie miasta. Pierwszym miejscem, do którego warto się udać jest katowicki Kościół Mariacki lub archikatedra Chrystusa Króla, która jest największą katedrą w Polsce. Innym zabytkowym budynkiem sakralnym, który każdy turysta powinien zwiedzić jest ewangelicki kościół Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to najstarsza murowana świątynia w Katowicach. W mieście znajduje się również wiele świeckich zabytków, między innymi pałac Goldsteinów i gmach Sejmu Śląskiego. Jeśli zwiedzanie historycznych budowli was znuży, wytchnienie znajdziecie w lasach katowickich, których na terenie miasta jest ponad 65 kilometrów kwadratowych i wszystkie są pod ochroną.

Imprezy masowe w Katowicach

Pomimo licznych zabytkowych budynków, to imprezy masowe ściągają do Katowic lwią część turystów. Liczne koncerty sławnych na cały świat muzyków oraz wielkie międzynarodowe imprezy tematyczne wyznaczają rytm życia miasta. Jeśli celem wycieczki do Katowic jest właśnie jedna z takich imprez, to z pewnością szukacie hotelu w ścisłym centrum oferującego tanie pokoje. Na szczęście dla takich turystów w Katowicach działa setki mniejszych lub większych hosteli, a także tanich hoteli. Musicie się liczyć jednak z tym, że takie imprezy przyciągają setki tysięcy odwiedzających. Nie warto odkładać rezerwacji hotelu na ostatnią chwilę, bo może się okazać, że znalezienie taniego pokoju będzie po prostu niemożliwe. Dodatkowym plusem rezerwacji ze sporym wyprzedzeniem będzie fakt, iż hotele podnoszą ceny pokoi, gdy do wielkiego wydarzenia zostaje mało czasu. W Katowicach, co roku odbywają się międzynarodowe wielkie eventy. Największymi z nich są; Metalmania dla fanów ciężkiego brzmienia, Rava Blues Festival , jeden z największych na świecie festiwali z muzyką blues oraz festiwal Mayday , największa, obok Love Parade impreza z muzyką elektroniczną. Wszystkie te festiwale odbywają się w katowickim Spodku.

Katowice – łatwy dojazd

Nie ważne jest czy do Katowic zamierzamy przyjechać na dwutygodniowy urlop, czy tylko na weekend na wyczekiwaną imprezę, dojazd nigdy nie będzie stanowił problemu. Centrum aglomeracji Śląskiej jest świetnie skomunikowane z pozostałymi dużymi miastami w Polsce, a także z graniczącymi z Polską krajami, głównie z Niemcami i Czechami. Autostrada A4 łącząca stolicą Śląska z Wrocławiem, a przechodząc w trasę szybkiego ruchu S7, zapewnia komfortowe połączeni z Krakowem. W Katowicach znajdują się 2 czynne dworce PKP, więc dla tych z was, którzy na urlop wybierają się środkami komunikacji masowej, dotarcie do Katowic również nie powinno stanowić żadnego problemu. Dużym atutem aglomeracji śląskiej jest obecność dużego lotniska, z którego odbywają się loty tak krajowe jak i międzynarodowe. Pomimo świetnego skomunikowania Katowic z innymi miastami w Polsce, podróż zawsze warto zaplanować. Nikt nie chce, by jego spokojny urlop został zmącony przez nawet drobne problemy z dostaniem się do celu. Dla podróżujących własnym środkiem lokomocji świetnym miejscem na pobyt będzie hotel Qubus Hotel Prestige, oferujący w cenie pokoju miejsce parkingowe, o które szczególnie w sezonie festiwalowym może być ciężko. Dodatkowo w hotelu znajduje się SPA, z którego każdy po długiej podróży z pewnością chętnie skorzysta. Najważniejsze jednak, o czym należy zawsze pamiętać jest to, że urlop jest od tego, aby odpocząć od stresów związanych z dniem codziennym oraz aby dać wymęczonemu ciału zasłużony odpoczynek.

Hotele — Katowice

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Dzielnice miasta - Katowice

Atrakcje w mieście/miejscu: Katowice

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków