Porównujemy dane z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć korzystną cenę…
Znalezione oferty pobytu: 0
Przeszukane strony rezerwacyjne: 162

Hotele w Szczyrk (śląskie, Polska)

Hotele w Szczyrk

Szczyrk, Polska — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Szczyrk — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Szczyrk — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Szczyrk – wczasy na śniegu

Decydując się na wypoczynek w polskich górach, warto rozważyć ofertę turystyczną pięknego, przesiąkniętego góralską tradycją miasteczka, położonego w Beskidach w województwie Śląskim. Szczyrk, bo o tej mieścinie mowa, jest po prostu jednym dużym ośrodkiem turystycznym. Ogromna baza noclegowa obejmująca liczne hotele i pensjonaty, masa atrakcji dla miłośników zimowych sportów, sprawiają, że wczasy w Szczyrku będą dla każdego niezapomnianą przygodą. Miejscowa ludność wyspecjalizowana w obsłudze tysięcy odwiedzających zapewni odpowiednie zakwaterowanie i wyżywienie wszystkim chętnym. Szukając noclegu turysta nie powinien natrafić na problemy przyjeżdżając do Szczyrku nawet z dnia na dzień, bo jeśli nie w jednym z luksusowych hoteli, często połączonych z kompleksem basenów i SPA, to w którymś z pensjonatów w centrum miasta z pewnością znajdzie się wolny i tani pokój. Przyjeżdżając do Szczyrku warto oczywiście wcześniej zarezerwować zakwaterowanie, jeśli pragniemy po całodziennym szusowaniu po stokach lub korzystaniu z innych atrakcji rejonu, spędzić noc w warunkach godnych książąt. Ważniejsze jednak od rezerwacji pokoju będzie pozytywne nastawienie, bo do Szczyrku zamierzacie, koniec końców przyjechać wypocząć.

Szczyrk – narodziny zimowej gwiazdy

Pierwsze udokumentowane ruchy osadnicze na obszarach dzisiejszego Szczyrku występowały w XV wieku. Węgierscy, austriaccy, czescy i słowaccy osadnicy budowali w Beskidach liczne osady rolniczo hodowlane. Dopiero na początku XVII wieku, w roku 1630, dokonano pierwszego, oficjalnego spisu ludności. Ziemię przybywającym rolnikom nadawano w sposób, który pozwalał uniknąć zbędnych konfliktów między hodowcami owiec. Mianowicie, środek nadanego obszaru rolniczego znajdował się na dnie doliny, w której powstał Szczyrk. Dzięki takiemu rozwiązaniu osadnicy otrzymywali po równo ziemi z mniej jak i bardziej nasłonecznionej części stoków. W XVIII wieku w Szczyrku zaczęły rozwijać się również inne gałęzie gospodarki. Oprócz rolnictwa, popularna stałą się produkcja drewna, a także hodowla owiec w celach tworzenia sukna z wełny. Zapotrzebowanie na ten materiał dobrze obrazuje ilość „zarębników”, czyli właśnie hodowców owiec, która w 1808 roku wynosiła aż 172. Rozwój wsi następował dość powoli, ale stale przyrastająca liczba mieszkańców w 1900 roku wynosiła już ponad 2500. Większość z zamieszkujących Szczyrk była polskojęzyczna i katolicka. Po pierwszej wojnie światowej nastąpił gwałtowny rozwój turystyki w Beskidach, w tym i w Szczyrku. Pierwszą turystyczną bazę noclegową stanowiły poaustriackie koszary. W następnych latach zostały otwarte różne schroniska narciarskie, które sprawiły, że Szczyrk stał się główną atrakcją turystyczną rejonu. Po drugiej wojnie światowej w Szczyrku nastąpił jeszcze większy rozwój turystyki. Na stokach powstawały liczne atrakcje, takie jak stoki saneczkarskie czy narciarskie. W mieście otwierane były liczne hotele, oferujące luksusowe pokoje polskim dygnitarzom, pensjonaty, w których komfortowe zakwaterowanie znajdowało wielu turystów z całej Polski.

Szczyrk na weekend

Jeśli większość urlopu już wykorzystałeś, a mimo wszystko chcesz przyjechać do tego malowniczego miasteczka, to idealnym pomysłem będzie odwiedzenie Szczyrku w zimowy weekend. Zaplanowanie takiego wyjazdu nie jest konieczne, ale z pewnością okaże się pomocne. Podstawową rzeczą, jaką należy wykonać jest rezerwacja wybranego pokoju. Odpowiednio wczesna rezerwacja z pewnością pozwoli cieszyć się wymarzonym zakwaterowaniem, a być może okaże się, że za wczesną rezerwację zostaniemy docenieni rabatem. Jeśli jednak nie chcecie ryzykować tego, że akurat w weekend, w którym wy będziecie chcieli zacząć szusować po stokach, pogoda postanowi pokrzyżować wszystkim plany, to wyjazd praktycznie z dnia na dzień też nie powinien się okazać problemem. Co prawda najlepsze pokoje w centrum miasta z pewnością nie będą dostępne, ale liczne mniejsze pensjonaty raczej powinny mieć wolne miejsce na wygodny nocleg. Dobrym miejsce na rezerwację noclegu będzie hotel Orzeł Biały, oferujący komfortowe pokoje, w ścisłym centrum Szczyrku. Bliskość miejscowych atrakcji oraz dość niskie ceny za pokój pozwolą cieszyć się wypoczynkiem za niewielkie pieniądze. Gdy już wybierzesz i zarezerwujesz wybrany hotel, to powinieneś zastanowić się nad wyborem odpowiedniego środka transportu. Przyjazd własnym autem z pewności wydaje się ciekawą opcją, ale musisz mieć na uwadze, że nie tylko Ty wpadniesz na taki pomysł. Tysiące turystów próbujących dostać się w to samo miejsce w tym samym czasie może skutecznie zakorkować drogi, przez co, jeśli wybierasz się do Szczyrku tylko na weekend, możesz stracić masę cennego czasu. Innym rozwiązaniem na dotarcie do tego turystycznego ośrodka jest skorzystanie ze środków komunikacji masowej. Jeśli będzie to autokar to być może, postój w korku, zamiast powodowania irytującego poczucia uciekającego czasu, okaże się kolejną niezapomnianą przygodą.

Wczasy w Szczyrku

Decydując się na spędzenie urlopu w polskich Beskidach musisz pamiętać o zmienności pogody. Długo planowane wczasy mogą odbyć się w okresie, gdy na ulicach, zamiast upragnionego białego puchu, będzie dominować ponura szara papka. Na szczęście postęp techniki wychodzi na ratunek w takich sytuacjach. Na sztucznie naśnieżanych stokach czas mija równie przyjemnie, jak na tych pokrytych świeżym naturalnym śniegiem. Wybierając się do Szczyrku, warto rozważyć ofertę hotelu Meta. Który poza świetną lokalizacją, oferuje gościom zabiegi SPA. Dzięki takim atrakcjom, Twoje zmęczone całodziennym wysiłkiem ciało wypocznie i odzyska siły. Jeśli jednak na wczasy nie masz zamiaru poświęcić dużej sumy, a luksusowy pokój nie jest Ci niezbędny do tego by urlop zaliczyć do udanych, to hotel Dom pod Beskidkiem będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Niska cena za nocleg w centrum Szczyrku pozwoli zaoszczędzić sporą sumę, którą będzie można przeznaczyć na inne ciekawe atrakcje. Jadąc na zimowy urlop nie trzeba mieć swojego sprzętu narciarskiego, czy snowboardowego. Liczne wypożyczalnie oferują akcesoria za niewielką opłatą. Jedyne, czego nie należy zapomnieć wybierając się do Szczyrku, to ciepłe ubrania i dużo radości i uśmiechu, bo w końcu to będą wczasy, na które długo czekaliście.

Hotele — Szczyrk

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Dzielnice miasta - Szczyrk

Atrakcje w mieście/miejscu: Szczyrk

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków