Porównujemy dane z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć korzystną cenę…
Znalezione oferty pobytu: 0
Przeszukane strony rezerwacyjne: 162

Hotele w Wisła (śląskie, Polska)

Hotele w Wisła

Wisła, Polska — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Wisła — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Wisła — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

WISŁA – PERŁA BESKIDÓW

Miasto Wisła jest położone w Beskidzie Śląskim, tam, gdzie królowa rzek polskich rodzi się jako strumyk Otoczona pasmem górskim zaprasza miłośników wędrowania, wspinaczki i innych sportów górskich na spędzenie paru dni na łonie natury i w przytulnych pensjonatach. Wygląd miasta i okolic zmienia się wraz z porą roku. W lato okolica kusi jeziorami i rzeką, w zimę zaśnieżonymi stokami i malowniczym krajobrazem. To właśnie na tych stokach i na skoczni w Wiśle Adam Małysz uczył się skoków na nartach. Ze względu na dobre położenie w sercu Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego i dzięki wielu atrakcjom, Wisła co roku gości tysiące turystów.

Wynajmij hotel blisko centrum lub apartament blisko natury i zachwycaj się pięknem Wisły i okolicy. Skorzystaj z obfitej oferty sportów ekstremalnych, letnich i zimowych, i spróbój czegoś nowego, nieznanego. Dowiedz się więcej o kulturze i tradycji góralskiej w jednym z licznych muzeów i spróbuj pysznych regionalnych potraw. Odkryj piękno Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego i popływaj w Jeziorze Czerniańskim lub wejdź do grot solnych w hotelu SPA, aby zapomnieć o troskach dnia codziennego.

ATRAKCJE KULTURALNE

Chociaż Wisła nie jest zbyt wielkim miastem to oferuje wiele atrakcji - zabytki, muzea, bogatą ofertę sportową i wspaniałe noclegi. Wisła jest znana przede wszystkim dzięki stokom i skoczni, nie można więc pominąć Muzeum Narciarstwa. Wystawia ono ponad 80 eksponatów związanych ze sportem zimowym, a wstęp do niego jest darmowy. Popularnym sportem regionalnym jest również spadochroniarstwo, które zasłużyło na własną wystawę w Muzeum Spadochroniarstwa. Można tam bezpłatnie obejrzeć mundury, dokumenty i wyposażenie. W centrum miasta, w budynku karczmy z roku 1794, mieści się Muzeum Beskidzkie opowiadające niezwykłą historię góralów w Beskidach.

Niezwykłą atrakcją jest też Zamek Prezydenta RP, wybudowany w 1931 roku, pełniący funkcję siediby wypoczynkowej dla głowy państwa. Zwiedzanie jest bezpłatne, ale możliwe jedynie dokonując wcześniejszych zapisów. Do posiadłości należą też Rezydencja Zamek, która współczesnie pełni funkcję restauracji oraz hotelu, i kaplica, czynna w wyznaczone dni. Jeżeli interesujesz się sztuką współczesną, zajrzyj do Galerii Twórców Wiślanie. Tam możesz kupić niezwykłą pamiątkę z urlopu w Wiśle.

SPORTY EKSTREMALNE

Jeżeli wolisz spędzić urlop aktywnie, Wisła i okolice zapraszają na różne sporty ekstremalne, jak na przykład zorbing. Co to jest zorbing? Polega on na poruszaniu się w ogromnej kuli napełnionej powietrzem. Umieszczone są w niej dwie kamerki. Można się staczać z górki w dwa sposoby: umocnionym linami we wnętrzu, lub nieumocnionym z wodą napuszczoną do kamerki. Przez wodę powstaje efekt ślizgawki wodnej. Aktywność została wymyślona w latach dziwiędziesiątych w Nowej Zelandii i cieszy się coraz większą popularnością w Europie.

Zorbing dopuszczalny jest od 14 roku życia. Park linowy Przygoda Park oferuje wiele różnych sportów dla najmłodszych. Można tam nie tylko zaliczyć strzał z prawdziwego łuku, ale również grę w paintball. Jeżeli paintball jest dla Ciebie za gwałtowny, skorzystaj z jednej z tras linowych. Masz do wyboru trasę zieloną, żółtą, niebieską, czerwoną i kamikaze. W Wiśle można też wyporzyczyć quady z możliwością jeżdżenia po trasach off-roadowych. Najlepiej zarezerwuj nocleg blisko Przygoda Parku.

WĘDRÓWKI

Wędrowicy szukający wyzwania powinni zapoznać się Głównym Szlakiem Beskidzkim imienia K. Sosnowskiego, który został wytyczony w czasie międzywojennym i prowadzi przez najwyższe szczyty otaczające Wisłę. Liczy on około 496 km i jest najdłuższym szlakiem w polskich górach. Biegnie od Ustronia w Beskidzie Śląskim przez Beskid Żywiecki oraz Niski i kończy się w Wołosatym w Bieszczadach. Oprócz tego historycznego szlaku znajdziesz też wiele innych, krótszych, cięższych lub łatwiejszych szlaków nadających się na wyprawy jedniodniowe wokół miasta. Idealnym na popołudniowy spacer jest szlak z Wisły Gościejów do Sporówki, który zajmie ci jedynie półtorej godziny. Bardziej wymagający jest czarny czterokilometrowy szlak z Wisły Głębic PKP do Nowej Osady.

W oddalonych od miasta dolinach znajdziesz nawet ukryte apartamenty, które pozwolą ci na pełny relaks w naturze. Obiekt Kubaczka hotel posiada basen i usytuowany jest blisko Jeziora Czerniańskiego, ok. 11 km od Baraniej Góry (1220 m). Stanowi ona świetny punkt widokowy. Czas można też miło spędzić na stawie kajakowym na Jonidle pływając rowerkiem wodnym. Prowadząca wzdłuż Wisły trasa rowerowa umożliwia wygodny dojazd do stawu. W okolicy jest też restauracja. Idealnymi noclegami na szlakach i trasach są liczne tradycyjne schroniska.

A co zimą?

W zimę Wisła stanowi jeden z ważniejszych punktów w okolicy, jeżeli chodzi o sporty zimowe, a zwłaszcza o jazdę na nartach. Prawie dwadzieścia wyciągów narciarskich gości turystów ze Śląska i całej Polski. Najkrótsze trasy mają jedynie 60 m, a najdłuższe aż 1,6 km. Jeżeli nie masz własnego sprzętu,możesz go swobodnie wypożyczyć w jednej z lokalnych wypożyczalni. Dojazd samochodem jest możliwy, jednak nie zapomnij założyć łańcuchów, aby pokonać strome górki. Niektóre obiekty noclegowe mają własne wyciągi lub oferują zniżki na okoliczne wyciągi.

Warto się więc uprzednio doinformować w internecie lub zadzwonić do obiektu, w którym się zatrzymujemy. Jeżeli szukasz pensjonatu blisko wyciągu, na pewno spodoba Ci się Chata Góralska Aggeusz utrzymana w tradycyjnym, góralskim stylu. Zapoznaj się również z ofertą wiślańskiego, który jest ważny dla ponad dziesięciu wyciągów w Wiśle i Ustroniu.

Hotele — Wisła

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Dzielnice miasta - Wisła

Atrakcje w mieście/miejscu: Wisła

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków