Porównujemy dane z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć korzystną cenę…
Znalezione oferty pobytu: 0
Przeszukane strony rezerwacyjne: 162

Hotele w Gdynia (Pomorskie, Polska)

Hotele w Gdynia

Gdynia, Polska — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Gdynia — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Gdynia — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Gdynia – żeglarskie serce Pomorza

Gdynia znajduje się w północnej części województwa pomorskiego. Położona jest nad Morzem Bałtyckim, a dokładniej nad brzegiem Zatoki Gdańskiej. Ośrodek miejski należy oficjalnie do aglomeracji trójmiejskiej, będąc także najmłodszym spośród pozostałych miast. Początkowo Gdynia była małą osadą rybacką, która w bardzo szybkim czasie przekształciła się w wielkie miasto portowe. Spośród innych polskich miast wyróżnia ją interesujący układ urabnistyczny, w którym zawierają się perełki architektoniczne z lat 20 i 30. Z miastem jest także związany znany polski pisarz, Stefan Żeromski, który część swojego życia mieszkał w Gdyni i opisywał ją w swoich utworach. Oprócz dużego znaczenia w żeglarstwie miejscowość posiada wiele walorów turystycznych takich, jak piękne plaże, majestatyczne klify, ciekawe zabytki oraz punkty widokowe, z których możesz podziwiać przepiękną panoramę miasta. Gdynia jest także jednym z najpopularniejszch miast urlopowych na Pomorzu, co wpłynęło na powstanie licznych restauracji, kawiarni, hoteli i pensjonatów. Odwiedzając miasto Twój odpoczynek wzbogacą lokalne atrakcje, ciekawe miejsca, wiele festiwali i innych ciekawych imprez.

Liczne atrakcje marynarskie

Historia Gdynii jest burzliwa. Miasto znalazło się wiele razy w rękach zaborców i miało nawet funkcjonować jako port wojenny. Muzeum Miasta oraz Muzeum Marynarki Wojennej i Torpedownia zapraszają na podróż w czasie i zapoznanie się z historią miasta i portu. Stała wystawa obejmuje oryginalne ubiory, broń, dokumenty, modele żaglowców oraz prawdziwy okręt – „Błyskawica”. Najbardziej znanym statkiem, nie tylko Gdyni, ale i całej Polski, stał się żaglowiec „Dar Pomorza” (zbudowany w 1909 roku), który od roku 1983 pełni funkcję muzeum. Jest on symbolem morskich tradycji i dążeń Polaków. Dla wczasowiczów z dziećmi lub interesujących się fauną morską, Gdynia oferuje aż dwie duże atrakcje, które powinno się zwiedzić po kolei; Muzeum Oceanograficzne oraz Akwarium. W pobliżu tych atrakcji znajdują się apartamenty, które mogą stanowić dobrą bazę po wycieńczającym dniu. Jeżeli podróżujesz ze zwierzęciem domowym, powinieneś spojrzeć na ofertę hotelu Orbis Gdynia hotel, który na dodatek oferuje basen. Z dziećmi warto pójść do Jumpcity, miasta trampolinowego na ul. Tadeusza Wendy. Hala podzielona jest na sześć różnych stref trampolinowych i gwarantuje rozrywkę dla całej rodziny. Kolację można zjeść w jednej z licznych restauracji ze specjałami morskimi i zakończyć dzień romantycznym spacerem Bulwarem Nadmorskim i na Molo w Orłowie.

Sporty wodne i lądowe

Gdynia słynie z corocznie odbywających się imprez żeglarskich i jest jednym z najpopularniejszych miejsc dla miłośników sportów wodnych. Żeglarski Puchar Trójmiasta tradycyjnie otwiera sezon żeglarski. Odbywające się w Gdyni, Sopocie i Gdańsku regaty przyciągają masy turystów, na których miasto jest odpowiednio przygotowane. Hotele i inne noclegi można łatwo zarezerwować wcześniej w internecie. Najnowsza wariacja na temat żeglarstwa to tak zwana klasa „Moth” (ang. Ćma), której konstrukcja pozwala się podnieść żeglarzom nawet o metr ponad teflę wody, przy prędkości 70km/h. Jeżeli jeszcze nigdy nie miałeś do czynienia z tym wspaniałym sportem wodnym, możesz się z nim zapoznać w jednej z licznych szkół żeglarskich w Gdyni i okolicach. Inną możliwością korzystania z wody i wiatru jest kitesurfing lub wakeboarding. Jeśli nie masz własnego sprzętu, możesz go swobodnie wypożyczyć w Gdyni lub Sopocie. Jeśli po paru dniach w wodzie szukasz rozrywki na lądzie, zajrzyj do Adventure Park na ul. Bernadowskiej. Tam czekają na ciebie same niepowtarzalne przygody, jak na przykład lot paralotnią i rally cross.

Rozrywka w Gdyni – festiwale, imprezy, wystawy

Gdynię na pewno najbardziej się opłaca odwiedzić latem, gdyż jest to typowe miasto na urlop wypoczynkowy na plaży. Dodatkowym ważnym powodem odwiedzin miasta latem jest coroczny festiwal Open‘er, odbywający się w lipcu. Warty uwagi jest również festiwal Jazzu. Podczas tych dwóch weekendów ciężko będzie znaleźć nocleg, gdyż Gdynia wypełnia się ludzmi kochającym muzykę. Przez cały rok odbywają się tam też mniejsze imprezy muzyczne, lub sportowe i wystawy artystyczne. Wskazane jest więc spojrzenie w oficjalny kalendarz, aby wybrać sobie najlepszy czas na urlop pełen wrażeń. Nocą liczne kluby, puby, bary i dyskoteki w Gdyni otwierają drzwi dla wczasowiczów, którzy nie mają zamiaru zakończyć dnia po kolacji. Zarezerwuj hotel blisko centrum, jak na przykład Wille Julie i baw się do rana!

Hotele — Gdynia

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Dzielnice miasta - Gdynia

Atrakcje w mieście/miejscu: Gdynia

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków