Porównujemy dane z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć korzystną cenę…
Znalezione oferty pobytu: 0
Przeszukane strony rezerwacyjne: 162

Hotele w Kazimierz Dolny (Lubelskie, Polska)

Hotele w Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny, Polska — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Kazimierz Dolny — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Kazimierz Dolny — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Kazimierz Dolny – historia w odbiciu Wisły

Ciężko szukać na mapie Polski miejsce tak bogate w zabytki jak Kazimierz Dolny. Urokliwe miasteczko położone nad Wisłą w województwie Lubelskim, przyciąga każdego roku setki tysięcy turystów. Gości zachwycają malownicze krajobrazy i dziesiątki budowli pamiętających czasy ostatniego króla Polski z dynastii Piastów. W Kazimierzu na stałe mieszka zaledwie ok. 2 tysiące mieszkańców, jednak są oni w stanie zapewnić odpowiedni nocleg dla każdego turysty. Oferta turystyczna Kazimierza Dolnego nie kończy się tylko na zapewnieniu zakwaterowania. Hotele umożliwiają swoim klientom korzystanie ze SPA, basenów i innych luksusowych atrakcji. Na pobyt w Kazimierzu może sobie pozwolić każdy miłośnik zabytków. Liczne pensjonaty i hotele proponują swoim gościom cały wachlarz pokoi, od jednoosobowych tanich pokoików po królewskie apartamenty. W Kazimierzu Dolnym na każdego czeka coś, co sprawi, że wczasy tam będą niezapomniane. Na pasjonatów pieszych wędrówek czekają dziesiątki kilometrów szlaków wśród średniowiecznych ruin, magicznych krajobrazów i dzikiej przyrody. Dla miłośników sztuki gratką będą coroczne festiwale, Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych oraz sławny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Średniowieczny zamek i Diabeł na Wietrznej Górze

Historia Kazimierza Dolnego sięga aż XI w. Na samym początku miasteczko było ledwie benedyktyńską osadą na wzgórzu o nazwie Wietrzna Góra. Z osadą tą wiąże się legenda, która odcisnęła piętno na całym miasteczku i jest żywa do dziś. Według tej legendy piękno okolicznych terenów tak bardzo spodobało się samemu diabłu, że postanowił się osiedlić w wąwozie wśród rozłożystych dębów. Diabłu bardzo się podobało to, że osada szybko się rozwijała i ciągle przybywało ludzi do kuszenia. Gdy w pobliżu wąwozu zbudowano klasztor czart przeniósł się do zamkowej fosy. Pewnego dnia diabeł spostrzegł na dziedzińcu wspaniałego koguta, którego postanowił zjeść. Mięso ptaka tak mu zasmakowało, że od tej pory już nie chciał jeść nic innego. Wszystkie koguty w okolicy były zjadane aż został tylko jeden bardzo stary i bardzo mądry. Postanowił on przechytrzyć diabła i ukrył się wraz z piękną kurą w przygotowanej wcześniej kryjówce. Diabeł użył całej swojej mocy, żeby odnaleźć koguta jednak na nic zdał się jego gniew. W końcu nad żyjącym w ciągłym strachu kogutem zlitowali się zakonnicy, którzy poświęcili diabelską fosę. Czart nie mógł znieść zapachu święconej wody i uciekł w popłochu. Ocalony kogut wrócił do Zamku, gdzie szczęśliwie dożył swoich dni. Na pamiątkę tego zdarzenia po dziś dzień w Kazimierzu wyrabia się drożdżowe ciastka w kształcie koguta , które są obowiązkowym przysmakiem każdego turysty. To jest jednak legenda o osadzie, na której powstał Kazimierz Dolny. Samo miasteczko nazwę swoją zawdzięcza Zakonowi Norbertanek, którym Wietrzna Góra została przekazana przez Kazimierza Sprawiedliwego w 1181 roku. Przymiotnik „Dolny” służył do odróżnienia osady od podkrakowskiego Kazimierza. Złoty Wiek Kazimierza Dolnego zakończył się w 1656 roku. Od tej pory miasto nękane licznymi przemarszami wojsk, począwszy od szwedzkich przez rosyjskie na niemieckich kończąc, plagami i pożarami straciło na znaczeniu. Dopiero na przełomie XIX i XX wieku miasto zostało miejscowością turystyczną. W pobliskich wąwozach zostały pobudowane liczne pensjonaty dla letników. Niektóre z nich działają po dziś dzień.

Turystyczny Kazimierz

Kazimierz Dolny nie pozwoli się nudzić. Przed rozpoczęciem pieszych wędrówek należy zjeść odpowiednie śniadanie. Dobrym do tego miejscem będzie Staropolska Restauracja. Usytuowana blisko, bardzo blisko rynku, oferuje zdrowe i świeże jedzenie. Po odpowiednim posiłku, należy czym prędzej rozpocząć zwiedzanie, bo dzień może okazać się zbyt krótki, aby choć uchylić rąbka tajemnic, które skrywa Kazimierz. Pierwszym miejscem, do którego powinien się każdy udać jest kazimierski zamek. Wzniesiony przez Kazimierza Wielkiego, pełnił funkcję obronną do czasu potopu szwedzkiego. Od tego czasu opuszczony i zapomniany popadał w ruinę aż do momentu, gdy XX-wieczni artyści uznali go za wręcz idealny motyw do pejzaży. Dziś daje każdemu szansę poczucia powrotu do korzeni, do pierwotnej Polskości. Następnie miłośnicy pieszych wspinaczek powinni udać się na Górę Trzech Krzyży. Krzyże postawione ponad 300 lat temu same w sobie są atrakcją, ale to przepiękna panorama miasta przyciąga wielu turystów spragnionych poczucia wolności. Natomiast na tych, którzy nie widzą siebie na szlakach wspinaczkowych, czeka stary żydowski cmentarz. Położony z dala od zgiełku przypomina o tym, że aż do II wojny światowej Kazimierz Dolny był zamieszkany przez wielokulturową społeczność. Obraz tamtych czasów znajdziemy w restauracji „U Fryzjera”, która w swojej ofercie ma tradycyjne żydowskie dania.

Uczta dla duszy i ciała

Po całym dniu spędzonym na zwiedzaniu należy pomyśleć również o odpowiednim posiłku i odpoczynku. W Kazimierzu Dolnym są dziesiątki restauracji, których oferta jest bardzo szeroka, od kuchni staropolskiej po azjatycką. Jeśli należysz do grona osób, które uwielbiają luksusy koniecznie zarezerwuj pokój w hotelu Król Kazimierz. Hotel oferuje bardzo szeroki zakres usług w SPA a także basen, w którym możemy spędzić miły wieczór i dać wytchnienie znużonemu ciału lub orzeźwić się przed kolejnym dniem pełnym niespodzianek. Jeśli jednak zamierzasz spędzić wczasy tanim kosztem, to hotel Pod Wietrzną Górą może okazać się trafnym wyborem. Skromne kwatery z pewnością zrekompensuje bliskość rynku. Zaledwie 500 metrów dzielące ten hotel od centrum jest z pewnością ogromnym atutem, z którego skorzystają wszyscy miłośnicy wieczornego życia miejskiego. Uliczki tętniące życiem oświetlone blaskiem zachodzącego słońca zachwycą każdego. Ogromną atrakcją Kazimierza Dolnego jest renesansowy rynek, który być może nie należy do największych, ale z pewnością jest czystą esencją tego wspaniałego nadwiślańskiego miasteczka. Otoczony zabytkowymi kamienicami i pokryty kocimi łbami sprawi, że każdy turysta poczuje się jakby się cofnął w czasie. Tanie zakwaterowanie oferują również dziesiątki malutkich pensjonatów, które mimo iż zostały przystosowane do współczesnego gościa to nadal zachwycają przedwojennym charakterem.

Wczasy bez nerwów

Planując urlop zawsze warto pomyśleć o wszystkim zawczasu. Komu potrzebne są zbędnie zszargane nerwy z powodu braku możliwości rezerwacji wybranego miejsca do spania? Sam dojazd nie powinien stanowić problemu pod warunkiem, że przemieszczamy się własnym autem. Dojazd pociągiem jest niemożliwy ze względu na brak torów prowadzących do Kazimierza Dolnego. Podróżujący z zagranicy, po przylocie do Warszawy muszą dojechać pociągiem do Puław a stamtąd dopiero innym środkiem lokomocji dostać się do samego Kazimierza. Na szczęście wszelkie niedogodności związane z podróżą można zminimalizować poświęcając kilka chwil na zaplanowanie i zorganizowanie sobie czasu w drodze. O ile sam dojazd może nastręczyć drobnych kłopotów to o spanie nikt nie powinien się martwić. Tani nocleg można znaleźć przyjeżdżając do Kazimierza Dolnego praktycznie z dnia na dzień. Przykładem takiego miejsca może być pensjonat Casablanca. Jeśli oczywiście urlop zamierzamy spędzić w czterogwiazdkowym hotelu to rezerwacja noclegu może okazać się konieczna. Kazimierz jest miastem otwartym na turystów przez cały rok. Nie ważne czy chcesz spędzić upalne lato nad Wisłą, czy w sylwestrową noc podziwiać fajerwerk, i z Góry Trzech Krzyży tu zawsze znajdziesz coś dla siebie, coś co pozwoli Ci cieszyć się urlopem i coś co sprawi, że zmierzenie się z życiem codziennym będzie po prostu łatwiejsze.

Hotele — Kazimierz Dolny

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Atrakcje w mieście/miejscu: Kazimierz Dolny

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków