Porównujemy dane z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć korzystną cenę…
Znalezione oferty pobytu: 0
Przeszukane strony rezerwacyjne: 162

Hotele w Lublin (Lubelskie, Polska)

Hotele w Lublin

Lublin, Polska — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Lublin — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Lublin — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Lublin – miasto z duszą

Lublin to niezwykle urokliwe, prężnie rozwijające się miasto, położone w południowo-wschodniej Polsce, jest stolicą województwa lubelskiego. Zajmuje drugie, pod względem wielkości miejsce we wschodniej części naszego kraju. Malownicze położenie nad północną Bystrzycą na Wyżynie Lubelskiej zachwyci każdego. Miasto jest zróżnicowane krajobrazowo, bowiem jego lewa część składa się z dolin i wąwozów lessowych, a prawa jest niemalże płaska. Daje to interesujący efekt, który możemy zaobserwować niezwykle rzadko. To jedno z najstarszych miejsc w Polsce z najlepiej zachowanym Starym Rynkiem, a co roku jest chętnie odwiedzane przez setki tysięcy turystów. Imponuje swoją odległą, ponad 700-letnią historią. Losy miasta zamknięte są w przepięknych starych budowlach. Turystyka w Lublinie stoi na bardzo wysokim poziomie,dzięki temu bez problemu można tu znaleźć nocleg. Zarówno tanie pokoje w hostelach i hotelach, jak i luksusowe apartamenty ze spa.

Lublin- stare miasto

Trudno uwierzyć, że początki osadnictwa w Lublinie sięgają VI-VII wieku. Najbardziej sędziwe, bo z XI wieku jest położone na wzgórzu osiedle Czwartek, a jego nazwa pochodzi od czwartkowych jarmarków. Nieco później, bo w XII wieku Lublin zaczął nabierać na wartości. Dzięki niecodziennemu położeniu i możliwości handlu, zarówno ze wschodnimi jak i zachodnimi państwami Europy. Oddziaływanie na Lublin różnych kultur, uczyniło z niego miasto nie tylko wielokulturowe, ale także wielowyznaniowe. Zamieszkiwali tam Polacy, Litwini, Rusini, Ormianie i Żydzi. Władysław Łokietek, znany książę krakowski i sandomierski 15 sierpnia 1317 roku wydał przywilej królewski nadający Lublinowi prawa miejskie. Od tamtego momentu miasto stało się ważnym ośrodkiem handlowym i rzemieślniczym. Układ miasta znacznie odbiegał od klasycznego szachownicowego ułożenia średniowiecznych osad. Ogromne znaczenie dla rozkwitu Lublina miała zawarta w 1385 w Krewie unia polsko-litewska. Dzięki niej miasto znalazło się na linii spajającej stolice obu państw jagiellońskich. Lubelscy mieszczanie dostali prawo do wolnego handlu na terenie Litwy. Bez wątpienia jedną z najważniejszych zasług Jagiellończyków było zawarcie 1 lipca 1569 roku w Lublinie Unii Polsko-Litewskiej. Smutny okres w historii Lublina rozpoczyna się wraz z II Wojną Światową, podczas której powstał jeden z bardziej rozpoznawalnych obozów zagłady- obóz zagłady na Majdanku. Liczby nie są jednoznaczne, ale sumę osób zabitych szacuje się na mniej więcej 360 tysięcy osób, w tym 40% ludności Żydowskiej. Jedną z najważniejszych osób, które odwiedziło to miasto był Jan Paweł II, któremu zbudowano pomnik w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Dojazd na każdą kieszeń

Dojazd do Lublina nie powinien być uciążliwy. Wybór środka transportu jest ogromny, poczynając od lotu samolotem, przez podróż autobusem i pociągiem, na własnym samochodzie kończąc. Oferta turystyczna tego miasta jest niezwykle urozmaicona. Lublin to idealne miejsce zarówno dla tych, którzy preferują aktywnie spędzać czas, jak i dla tych, którzy marzą uciec od miejskiego zgiełku i intensywnie wypocząć. Wielbicielom przyrody polecane jest wizyta w ogrodzie botanicznym UMCS. Jego lokalizacja, niewątpliwie w jednej z najpiękniejszych dzielnic Lublina – Sławinku, pozwala poznać ponad 6500 gatunków roślin. Ponadto, oprócz ogrodu znajduje się tam XVI-wieczny dwór. Jeśli szukasz noclegu obok tego niezwykłego miejsca, zarezerwuj pokój w hotelu Hotel Hauzar i ciesz się wspaniałym widokiem na architektoniczne perełki.

Aktywność podstawą wczasowania

Będąc w Lublinie, wręcz trzeba wybrać się nad Zalew Zemborzycki. W maju organizowane są tam regaty o Puchar JM Rektora PL, a w czerwcu obchodzone są dni Zalewu Zamborzyckiego. To atrakcyjne miejsce spodoba się nie tylko miłośnikom wędkowania. Nad zbiornikiem usytuowane są aż trzy ośrodki turystyczne, rezerwat leśny, lokum żeglarskich klubów, a także niespodzianka dla uprawiających narciarstwo wodne – wyciąg. Rowerzyści nie powinni się czuć zawiedzeni, bowiem wokół zalewu znajduje się ścieżka rowerowa. Dojazd nie powinien sprawić problemu, oprócz roweru można się tam dostać komunikacją miejską, albo samochodem. Głównym zabytkiem miasta jest Zamek Lubelski zawierający: XIV-wieczną Kaplicę Trójcy Świętej, w której znajdują się oryginalne freski rusko-bizantyjskie, XIII-wieczną Basztę z tarasem widokowym oraz bogato wyposażone Muzeum Lubelskie. Stare miasto uważane jest za najbardziej rozpoznawalny i najważniejszy element Lublina. Nie bez powodu wraz z zespołem otaczających je budowli w 2007 roku został wpisany na listę pomników historii. Dla osób chcących wynająć nocleg w starym mieście najlepszym wyborem byłby hotel bądź apartament Przy starym mieście Wśród obiektów można znaleźć barokową Bramę Krakowską, Bramę Grodzką, Basztę Gotycką, Bramę Gotycką i szereg budynków, które trzeba zobaczyć. Szukający dreszczyku emocji mogą wybrać się 300-metrową lubelską trasą podziemną, która prowadzi nas pod murami Starego Miasta. Żywym obiektem historii jest Państwowe Muzeum na Majdanku, czyli miejsce, w którym od 1941 do 1944 znajdował się obóz zagłady. Był jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Po wyczerpującym zwiedzaniu warto wstąpić do jednej z wielu lubelskich restauracji. Oferta jest bogata i zadowoli nawet najbardziej wybredne podniebienia. Jako jedno z niewielu miast, Lublin dysponuje szeroką gamą restauracji żydowskich, gdzie można spróbować holiszki, czulent, czy latkes. Jeśli chcesz się zrelaksować wybierz nowoczesny nocleg wyposażony w najwyższej jakości spa i basen Agit Congress znajdujące się na obrzeżach miasta, z dala od zgiełku i turystów. Lublin to miejsce, w którym wydarzenia kulturowe są na porządku dziennym. Dla wszystkich uczestników zabawy, którzy chcą wynająć tani pokój z najlepszym wyborem byłby pensjonat Strumykowa Najważniejszym z nich jest XIX Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin – Czuby oraz Europejski Festiwal Smaku. Nieważne czy wycieczka będzie urozmaicona przewodnikiem, czy też nie, pewne jest, że Lublin pozostawi w naszej pamięci wiele pięknych wspomnień. To miasto o niecodziennej architekturze przeniesie nas w całkiem nowy, magiczny świat.

Hotele — Lublin

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Dzielnice miasta - Lublin

Atrakcje w mieście/miejscu: Lublin

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków