Porównujemy dane z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć korzystną cenę…
Znalezione oferty pobytu: 0
Przeszukane strony rezerwacyjne: 162

Hotele w Lubelskie (Polska)

Hotele w Lubelskie

Lubelskie, Polska — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Region
  • Znajdź idealny hotel w Lubelskie!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Lubelskie - Najpopularniejsze Kierunki

Na pierwszy rzut oka

Chociaż wczasy nad jeziorem kojarzą się Polakom głównie z Mazurami – wiele jest miejsc, w których poczujemy się podobnie. A nawet lepiej, jeśli szukamy miejsca przede wszystkim na wypoczynek, oddech od codzienności i turystycznego zgiełku w sezonie letnim. Czysta, nieskażona przyroda, żywe tradycje ludowe i nie spotykane nigdzie indziej zabytki przeszłości – to wszystko składa się na bogactwo Województwa Lubelskiego. Bliskość z naturą można tu poczuć w słynnym Roztoczańskim Parku Narodowym czy nad Zalewem w Krasnobrodzie. Zregenerujemy siły w jednym z tutejszych uzdrowisk, np. w Nałęczowie. Romans z historią czeka na nas w pięknych miastach Lubelszczyzny: Zamościu, Lublinie czy Kazimierzu Dolnym. To również tu, w Szczebrzeszynie, możemy znaleźć słynnego chrząszcza. Lubelskie – to idealne miejsce na rodzinne weekendowe wypady, romantyczne wakacje tylko we dwoje, czy wczasy w domkach letniskowych w gronie znajomych.

Kultura

Lubelskie to kraina od stuleci pozostająca na styku kultury Zachodniej i Wschodniej. Odkryć tu można ślady tradycji katolickich, prawosławnych, judaistycznych, a także ormiańskich, czy tatarskich. Na terenie całego województwa znajduje się 20 000 obiektów o historycznej wartości kulturowej. Wiele jest tu zabytków architektury sakralnej: kościołów, cmentarzy i klasztorów. Najsłynniejszym z nich jest wyjątkowa na skale światową Kaplica Trójcy Świętej na Zamku w Lublinie. Lubelskie pełne jest również dawnych magnackich zamków, pałacy, dworów szlacheckich i ziemiańskich rezydencji, np. w Lublinie, Puławach, Janowcu i Radzyniu Podlaskim. Tradycje ludowe są tu wciąż bardzo pielęgnowane i, by poznać je lepiej, warto zaplanować wypoczynek w czasie jednego z lokalnych świąt czy wydarzeń kulturalnych, np. Targu Sztuki Ludowej w Kazimierzu Dolnym, lub Polskim Lecie z Folklorem we Włodawie.

Kuchnia Lubelszczyzny

Kuchnia regionalna Lubelskiego to tradycyjna kuchnia polska, nieskażona zachodnimi wpływami kultury fastfood, z bardzo charakterystycznym i mocnym akcentem kresów i wpływami rosyjskimi oraz białoruskimi. Można tu skosztować wykwintnych potraw, które w przeszłości serwowano na artystokratycznych stołach, lub prostych i pysznych dań wprawnych, wiejskich gospodyń. Warto wybrać się do jednej z licznych restauracji, które samym wyglądem zaznaczają, że na gości czekają jedynie tradycyjne dania, takie jak: cebularz lubelski, flaki po zamojsku, forszmak lubelski, krupniak, piróg biłgorajski, parowańce i pierogi: ruskie, z kaszą gryczaną, grzybami lub owocami. Darami natury i jednocześnie kulinarną wizytówką regionu są również wysokiej jakości miody, maliny, porzeczki i truskawki. .

Klimat i aktywny wypoczynek

Wypoczynek na łonie natury w Lubelskim nie może się odbyć bez kąpieli w jeziorze. W upalny dzień można się wybrać nad Zalew Zemborzycki, jezioro Białe, Zalew w Janowie Lubelskim, Jezioro Firlej i wiele innych. Wokół nich bardzo dobrze rozwinięta jest również infrastruktura turystyczna, od domków letniskowych po hotele spa. Na wiele różnych sposobów można zwiedzać jeden z najpiękniejszych zakątków Lubelskiego – Roztocze. Można udać się na pieszą lub rowerową wędrówkę, wycieczkę konno, można również przejechać się przez Park samochodem, ale na pewno ciekawiej będzie przeprawić się kajakiem po rzece Wieprz. Można również wybrać się do Nałęczowa i skorzystać z bogatej oferty uzdrowiskowej, wynająć hotel z basenem i strefą spa.

Zobacz również

W Lubelskim jest wiele zakątków, których nie można pominąć:

Lublin

Lublin jest największym miastem Lubelskiego, ale daleko mu do wielkomiejskiego klimatu. Czas płynie tu nieśpiesznie, a do największych atrakcji turystycznych można dojść piechotą. Koniecznie trzeba udać się na zamek, przespacerować po uliczkach Starego Miasta (również podziemnymi), odwiedzić Plac Po Farze i Piwnicę pod Fortuną. Przenieść w czasie można się w skansenie – Muzeum Wsi Lubelskiej. W Lublinie bez problemu znajdziemy tanie noclegi. Bardzo dobrym hotelem za tę cenę jest hotel Campanille usytuowany niedaleko Starego Miasta.

Zamość

Zamość jest architektoniczną perłą Lubelskiego. Założyciel miasta – Jan Zamoyski zlecił włoskiemu mistrzowi Bernardo Morando zaprojektowanie miasta idealnego, będącego jednocześnie twierdzą, która miała chronić włości rodziny. Tak powstała „Padwa Północy”, arcydzieło renesansu w Polsce. Stare Miasto Zamościa znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spędzając wczasy w Lubelskim nie można pominąć odwiedzenia tego niezwykłego miasteczka. Można się tu również zatrzymać na noc, a doskonałą opcją na nocleg będzie hotel Wojto, gdzie po całym dniu zwiedzania będzie można zrelaksować się na tarasie lub grając w kręgle.

Nałęczów

Nałęczów to doskonały wybór na wypoczynek dla tych, którzy chcą zregenerować ciało i ducha w mieście uzdrowiskowym. Na warunki klimatyczne tej części Lubelskiego mają wpływ: gleby wytworzone ze skał lessowych, bogactwo roślinności i ukształtowanie terenu – na Płaskowyżu Nałęczowskim. Sam pobyt w mieście może dobroczynnie działać na nadciśnienie, choroby serca, układu oddechowego oraz nerwice. Zabytkowe wille toną tu wśród zieleni, a Park Uzdrowiskowy zachęca do długich spacerów. Bardzo dobrym miejscem na wczasy w Nałęczowie jest Korona Spa & Wellness, hotel z basenem i pełną ofertą SPA.

Choć pozornie Lubelskie wydaje się monotonne – warto tu przyjechać i przekonać się, że jest zupełnie inaczej. To jedno z tych miejsc, które zaskakuje bogactwem kulturowym, pięknem przyrody, a przede wszystkim – spokojem, który coraz trudniej znaleźć w innych częściach Polski, planując wakacje. Do tego pełne niedrogich hoteli, pensjonatów i domków do wynajęcia. Będzie idealnym pomysłem na wakacje z całą rodziną lub drugą połówką – dla każdego, kto ceni sobie wypoczynek, który ma być przede wszystkim błogim relaksem.

Lubelskie - Więcej Popularnych Kierunków

Od tych popularnych kierunków podróży dzieli Cię zaledwie jedno kliknięcie

Więcej Popularnych Kierunków