Hotele w Sandomierz (świętokrzyskie, Polska)

Ładowanie…

Hotele w Sandomierz

Sandomierz, Polska — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Sandomierz — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Sandomierz — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Sandomierz - miasto na siedmiu wzgórzach

Sandomierz to jedno z najważniejszych i najstarszych historycznie miast w Polsce. Położone jest w województwie świętokrzyskim, w powiecie sandomierskim, nad malowniczym Sanem, który zmierza do Wisły. Dzięki swojemu niespotykanemu położeniu na siedmiu wzgórzach, niegdyś nazywany był Małym Rzymem. Sandomierz od kilku lat kojarzony jest z popularnym telewizyjnym serialem - Ojcem Mateuszem, dzięki któremu stał się on atrakcją także dla fanów zagadek kryminalnych. Turystyka w Sandomierzu jest na wysokim poziomie. Miasto posiada bogatą ofertę, która zadowoli nawet najwybredniejszych podróżników. Nie trzeba się martwić o znalezienie dogodnego noclegu. Dla chcących oszczędzić trochę pieniędzy polecane są tanie pensjonaty i kwatery, natomiast ci, którzy dysponują większymi zasobami mogą wynająć luksusowe apartamenty. W Sandomierzu każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno fanatycy historii Polski preferujący aktywny tryb życia, jak i pragnący odpocząć.

Kilka słów o historii Sandomierza

Każdy, kto decyduje się na wyjazd do Sandomierza powinien, choć trochę zapoznać się z jego ciekawą historią. Otóż, nie wszyscy wiedzą, że to miasto posiada aż 1000 lat. Początki osadnictwa w tym rejonie sięgają zamierzchłych czasów. Trudno uwierzyć, że pierwsze ślady obecności ludzi na tym terenie pochodzą z epoki kamienia, a dokładniej neolitu (5200 p.n.e. - 1700 p.n.e.). Niewiele miast może poszczycić się taką liczbą zachowanych zabytków, jak w Sandomierzu; wynosi ona bowiem 120 architektonicznych cudów. Za najbardziej wartościowy uważa się urbanistyczny układ miasta pochodzący ze średniowiecza, a także jedna z pierwszych w Polsce budowli wykonanych z cegły - kościół św. Jakuba. Sandomierz to miasto będące gratką dla wszystkich zainteresowanych historią naszego kraju. Właśnie tutaj przebywały najważniejsze polskie persony. W czasach panowania Bolesława Chrobrego, miasto to odgrywało istotną rolę. W średniowieczu Gall Anonim zaliczył je do jednego z trzech najważniejszych miejsc Królestwa Polskiego. Od końca XIV w. aż do rozbiorów, w Sandomierzu odbywały się sądy szlacheckie pierwszej instancji. Miasto dynamicznie się rozwijało aż do XVI w., kiedy to potop szwedzki spowodował jego zniszczenie. W czasach zaborów miasto podupadało, zarówno w kwestii gospodarczej, jak i kulturowej. Za czasów II RP postanowiono przywrócić świetność miasta, jednak II wojna światowa skutecznie to uniemożliwiła.

Atrakcje dla małych i dużych

Sandomierz to bez wątpienia jedno z najbardziej atrakcyjnych miast w Polsce. Ten żywy okaz kultury i historii zapewni przyjezdnym niezapomniany klimat. Turyści mogą odwiedzić obiekty najwyższej klasy architektonicznej. Do najpopularniejszych należy XIV-wieczna katedra gotycka, w której przechowywane są relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Sandomierz słynie z jednego z najpiękniejszych renesansowych ratuszy w Polsce. Będąc w tym mieście trzeba zobaczyć podziemia sandomierskie, które niegdyś służyły mieszkańcom do schronienia przed najeźdźcami. Miłośników przyrody ucieszy fakt, że w centrum miasta znajduje się nietypowo ulokowany wąwóz lessowy, z którego można obserwować korzenie sędziwych drzew, które wyrastają ponad powierzchnię piasków. Na obrzeżach miasta mieści się rezerwat przyrody „Góry Pieprzowe”, będące krańcem Gór Świętokrzyskich i rezerwatem przyrodniczym. Jeżeli ktoś nie lubi zgiełku i hałasu powinien zarezerwować miejsce w tanim hotelu poza Sandomierzem Dobry czas .Idealnym miejscem dla lubiących sport, ale także tych, którzy chcą wypocząć z rodziną jest „Park Piszczele”. Znajdują się w nim: ścieżki spacerowe i rowerowe, skate-park oraz park linowy zwany Ścieżką Tarzana. Jedną z najnowszych atrakcji Sandomierza jest Bulwar nad Wisłą im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie znaleźć można nowatorski port dla sprzętu pływającego, informacyjno-rekreacyjny Budynek Sportów Wodnych, a także plac zabaw, który zadowoli nawet kapryśne maluchy. Nieopodal brzegu Wisły zbudowana została promenada, która jest idealnym miejscem spacerowym dla wszystkich turystów tysiącletniego grodu. Po męczącym zwiedzaniu warto wybrać się do restauracji, Sandomierz posiada bogatą ofertę i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Będąc na miejscu trzeba spróbować miejscowych przysmaków. Wieczorem miasto zachwyca nawet najbardziej zdystansowanych turystów, jest niezwykle urokliwe. Jednakże aby bardziej poczuć panujące tam otoczenie najlepszym wyborem byłoby wynajęcie noclegu jak najbliżej centrum miasta, dlatego idealnym hotelem na taką okazję byłby Bakamus , który cieszy się nie tylko dobrą opinią, ale również wysoką jakością zakwaterowania Klasyczny plan Sandomierza idealnie nadaje się na romantyczne spacery we dwoje. Oświetlone budynki tworzą magiczną aurę i oferują niezapomniane widoki. Aby poczuć lepiej klimat tych atrakcji najlepiej wynająć hotel w centrum. Nie tylko miłośnicy architektury docenią te aspekty.

To raptem przejażdżka

Dojazd do Sandomierza nie powinien nikomu przysporzyć kłopotu. Można się tam dostać zarówno dzięki autobusom, pociągom, ale oczywiście najwygodniejszą opcją będzie wybranie się tam własnym samochodem. Turyści z zagranicy, którzy chcą korzystać z linii lotniczych mogą wybrać Kielce, Rzeszów, lub Lublin. Dzięki temu, że znajdują się w obrębie 100km od Sandomierza wydają się być najdogodniejszą opcją. Mimo zróżnicowanych środków transportu, nikt nie powinien się obawiać o komfort podróży. Tani nocleg w Sandomierzu można znaleźć praktycznie od ręki, nie trzeba się martwić na zapas. Dla chcących oszczędzić proponowany jest pensjonat. Wielkim plusem jest to, że zakwaterowanie niezależnie od ceny jest na wysokim poziomie. Kiedy dysponujemy większymi zasobami i chcemy wybrać droższą opcję - hotel - warto zarezerwować miejsce wcześniej, aby mieć pewność, że nic nie zepsuje naszego wspaniałego wyjazdu. Sandomierz zachwyci każdego turystę niezależnie od pory dnia i roku. W listopadzie czeka gratka na fanów muzyki jazzowej, bowiem w klubie Lapidarium odbywa się impreza „Witamina Jazz”, która oferuje cykl koncertów dla każdego, kto chce poczuć jesienną aurę. Warto pamiętać o Sandomierzu, kiedy chcemy się wybrać gdzieś na Sylwestra, to miasto nie będzie oblężone przez turystów, a zabawa i tańce w plenerze na długo pozostawią fantastyczne wspomnienia.

Hotele — Sandomierz

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Atrakcje w mieście/miejscu: Sandomierz

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków