Porównujemy dane z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć korzystną cenę…
Znalezione oferty pobytu: 0
Przeszukane strony rezerwacyjne: 162

Hotele w Poznań (wielkopolskie, Polska)

Hotele w Poznań

Poznań, Polska — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Poznań — kompleksowe wyszukiwanie hoteli
  • Poznań — znajdź tani hotel!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Poznań – Historyczna stolica dynastii Piastów

Poznań jest miastem, znajdującym się w zachodniej części Polski , który dzieli rzeka Warta. Z tego względu, że miejscowość jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Polsce, każdego roku przewija się przez nią miliony zarówno polskich jak i zagranicznych turystów. Stolica Wielkopolski nadała duże znaczenie dla historii Polski. W X i XI wieku Poznań był główną siedzibą królów z dynastii Piastów Korony Królestwa Polskiego oraz jednym z najstarszych miast, którym nadano prawa miejskie. Jeśli interesujesz się historią Polski musisz odwiedzić poznańską katedrę, w której pochowani są pierwsi królowie Mieszko I i Bolesław I Chrobry.

Środki transportu, którymi dotrzesz do Poznania

Poznań jest jednym z najważniejszych węzłów kolejowych, drogowych oraz lotniczych w Polsce. Z miasta można pojechać bezpośrednio koleją aż w 9 kierunkach m.in. do Berlina, Warszawy, Wrocławia i Szczecina. Poznań posiada także międzynarodowy port lotniczy – Ławica , który jest oddalony od centrum miasta 7 km. Jeśli planujesz nocleg w pobliżu lotniska, np. ze względu na wczesny czas wylotu, możesz bardzo łatwo znaleźć tanie zakwaterowanie, bądź pokój w hostelu. Najbliższym zakwaterowaniem jest Ławica Hostel, zlokalizowany 0,6 km od portu lotniczego. Do lotniska można również łatwo dojechać samochodem, jadąc przez autostradę A2 w kierunku Świecka. Dla osób, które chcą dojechać do centrum najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z komunikacji miejskiej, oferującej 2 linie autobusowe. Jeśli chcesz dotrzeć bezpośrednio na dworzec kolejowy możesz skorzystać z autobusowej linii pośpiesznej. Podróżujący, dla których Poznań jest jedynie przystankiem i planują dalszą podróż w Polskę mogą odpocząć w Hotelu Gaja. Turystom, ceniącym sobie większy komfort doskonałą opcją są 4 gwiazdkowe noclegi, oddalone 0,2 km od Dworca Głównego w Mercure Poznań.

Z czego słynie Poznań i okolice?

Planując zarówno kilkugodzinną wycieczkę jak i wypad na weekend, koniecznie trzeba odwiedzić miejsca, które są wizytówkami Poznania. Najpopularniejszą akrakcją znajdującą się w samym sercu Starego Miasta jest renesansowy Ratusz. Na jego wieży codziennie o godzinie 12:00 można zobaczyć trykające się koziołki w tle poznańskiego hejnału. Legenda głosi, że podczas remontu Ratusza zamówiono u mistrza ślusarskiego Bartłomieja specjalny zegar, który miał być zaprezentowany wojewodzie oraz radzie miasta. W czasie przygotowania uczty nieuważny kucharz spalił pieczeń z sarny. Aby jego błąd nie wyszedł na jaw, wybrał się on na pobliską łakę, gdzie ukradł dwa młode koziołki, które później uciekły z kuchni na sam szczyt wieży i zaczęły trykać się rogami. Gości rozbawiła owa sytuacja, a kucharzowi gapiostwo uszło na sucho. Po fakcie zadowolony wojewoda kazał ślusarzowi umieścić koziołki w mechaniźmie zegara, które miały pełnić funkcję „urządzenia błazeńskiego”.

Idąc deptakiem, który przebiega przez ulicę Półwiejską można bardzo łatwo dostać się do Starego Miasta, w którym trzeba zobaczyć tzw. Stary Browar – Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu. Obiekt powstał w 1844 roku, w którym przez ponad 140 lat produkowano piwo. W 2003 roku do budynku dobudowano część handlową – Atrium. Pięc lat później Międzynarodowa Rada Centrów Handlowych (ICSC) uznała obiekt za najlepsze centrum handlowe na świecie. Dla zakupoholików, którym zależy, aby zakwaterowanie było zlokalizowane blisko Starego Browaru doskonałą propozycją jest Hotel Włoski. Jeśli szukasz taniego noclegu, warto skorzystać z hostelu, np. Blooms. Odwiedzający ceniący sobie wyższy standard mogą znaleźć komfortowe apartamenty obok centrum w IBB Andresia.

Będąc w Poznaniu nie można zapomnieć o znajdujących się w centrum miasta Międzynarodowych Targach Poznańskich , które są największym obiektem wystawienniczym na skalę europejską. Jeśli nie będziesz mieć okazji w nich uczestniczyć, koniecznie zwróć uwagę na historyczne zabytki, do których należą Wieża Górnośląska, Pałac Targowy, Dom Administracyjny, hale przemysłu ciężkiego i reprezentacyjną.

Jeśli jesteś fanem pieszych wycieczek musisz koniecznie wybrać się na przechadzkę szlakiem turystycznym tzw. Traktem Królewsko-Cesarskim w Poznaniu. Trasa przebiega przez miejsca, które są głownie związane z historią rozwoju architektury, urbanistyki jak i władcami mającymi wpływ na ich postęp w poszczególnych epokach. Spacer tym szlakiem jest idealnym rozwiązaniem dla miłośników historii, ponieważ po drodze można zobaczyć mnóstwo różnorodnych zabytków, tj. kościoły, muzea, galerie, pomniki i wiele innych.

Sportowa Malta i rogale marcińskie

Poznań jest doskonałym miejscem dla fanów sportu i rekreacji. Jedną z atrakcji jest jezioro Maltańskie , będące sztucznym zbiornikiem wodnym. Podczas sezonu letniego jest również kąpielskiem, na którym możesz poopalać się na leżaku, bądź pograć w siatkówkę plażową czy badmintona. W przeszłości na jeziorze miały miejsce Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie i Wioślarstwie. W chłodniejsze pory roku możesz wybrać się do Term Maltańskich, w których znajdują się baseny sportowe, gdzie często odbywają się różnego rodzaju zawody. W obiekcie znajdziesz również kompleks spa z saunami oraz aquapark, który jest idealną atrakcją turystyczną dla rodzin z dziećmi. Po zabawie w wodzie można wybrać się na zakupy do galerii handlowej Malta. W tej okolicy Poznania możesz znaleźć tani nocleg w kwaterze Explorer, bądź wybrać bardziej luksusowy apartament w hotelu Polar, który znajduje się jedynie 900 m od galerii. W kwestii kulinarnej Poznań jest znany z rogali marcińskich, które są najpopularniejszym cukierniczym przysmakiem. Smacznych rogali możesz spróbować podczas pobytu w Hotelu Rzymskim. Jeśli jesteś smakoszem koniecznie musisz próbować także plyndze, parzybrodę czypyry z gizikiem, które możesz znaleźć w znajdującej się na starym mieście restauracji Wiejskie Jadło.

Hotele — Poznań

Następujące hotele mogą Cię również zainteresować...

Dzielnice miasta - Poznań

Atrakcje w mieście/miejscu: Poznań

Najpopularniejsze Kierunki

Więcej Popularnych Kierunków