Porównujemy dane z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć korzystną cenę…
Znalezione oferty pobytu: 0
Przeszukane strony rezerwacyjne: 162

Hotele w Dolnośląskie (Polska)

Hotele w Dolnośląskie

Dolnośląskie, Polska — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Region
  • Znajdź idealny hotel w Dolnośląskie!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Dolnośląskie - Najpopularniejsze Kierunki

Warto wiedzieć

Dolnośląskie pełne jest atrakcji zarówno dla piechurów i miłośników przyrody, jak i tych, którzy lubią odkrywać historie zapisane w zabytkach. Jest tu tak wiele do zobaczenia, że wycieczka na jeden weekend może pozostawić niedosyt. Ale na szczęście to wciąż Polska, i region, do którego można wrócić w każdej chwili. Lista atrakcji jest tutaj naprawdę długa, dlatego połową sukcesu w planowaniu urlopu będzie zdecydowanie się na kilka z nich. Perełkami przyrodniczymi są przykładowo: Śnieżka, wodospady i torfowiska Karkonoszy, niesamowite Góry Stołowe, wulkany Gór Kaczawskich, Ślęża oraz jaskinie i przełomy rzeczne. Na Dolnym Śląsku niemało jest zamków i pałaców z różnych epok historycznych. Znajduje się tu też cała masa urokliwych niewielkich miasteczek, np. Kłodzko, Złotoryja, Bystrzyca i Bolesławiec. Są tu również słynne uzdrowiska z bogatą ofertą hoteli ze strefą SPA, takich jak Polanica, Duszniki Lądek czy Kudowa. Do tego zachwycająca stolica Dolnośląskiego – Wrocław, który bez wątpienia jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Warto tu również odwiedzić kilka starych kopalń i odkryć podziemia Kompleksu Riese. Dodatkowo ogromną zaletą urlopu w Dolnośląskiem jest to, że ceny są przystępne i łatwo u znaleźć tanie noclegi.

Kultura

Na przełomie stuleci wpływy różnych kultur pozostawiały tu bogate zasoby zabytkowych budowli. Warto wybrać się na wycieczkę szlakiem Doliny Pałaców i Ogrodów, gdzie można podziwiać np. majestatyczny i tajemniczy zamek w Książu czy Zamek Czocha. Na szczególną uwagę zasługują również ruiny np. w Bolkowie i Chojniku. Dolnośląskie jest jednym z najbardziej tajemniczych regionów Polski, a wiele z jego sekretów wciąż jest niewyjaśnionych. Najwięcej z nich kryją Sudety, w których podczas II wojny światowej Niemcy wybudowali sieć podziemnych tureli, schronów i fabryk, w których okrywali zrabowane dzieła sztuki i kosztowności. Dolnośląskie pełne jest również dzieł architektóry, obok których nie można przejść obojętnie. Nawet jeśli nasza wiedza w tej dziedzinie jest niewielka - są one po prostu piękne, np. wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO Kościoły w Świednicy i Jaworznie. .

Kuchnia na Dolnym Śląsku

Specyfikę kuchni Dolnośląskiego kształtowały przez wieku wpływy wielku kultur: polskiej, niemieckiej i czeskiej. Obecnie je się tu przede wszystkim znane polskie potrawy, ale jest też kilka produktów i potraw, z których ten region słynie. Najbardziej znanymi daniami są kluski śląskie, zrazy, królik ze śliwkami i żurek śląski. Warto spróbować tu również lokalnej porki, gzika, szarych klusek i pierogów z rozmaitymi nadzieniami. Wrocław ma bardzo długą tradycję produkcji i konsumpcji piwa, która sięga średniowiecza, kiedy to pełną parą działała Piwnica Świdnicka. Ciekawi tego jak produkuje się piwo mogą odwiedzić podziemie znajdujące się na rynku Spiża. Nie można zapomnieć również o winie śląskim! Wzmianki o uprawie winorośli na Dolnym Śląsku sięgają XIIw.

Klimat i aktywny wypoczynek

Piękne i różnorodne krajobrazy Dolnośląskiego stwarzają wspaniałe możliwości rozwoju aktywnej turystyki. Można się tu wspinać, pływać, wędrować po górskich szlakach, a latem jeździć na nartach. Ale to tylko niektóre przykłady, bo ilość atrakcji jest tu wręcz przytłaczająca. Jednym z najważniejszych miejsc do zobaczenia w Dolnośląskim jest największy polski wodospad – Wodospad Kamieńczyka. Nie jest łatwo do niego dotrzeć, ale wędrówka w Karkonoszach to przyjemność sama w sobie. Widoki, które zapierają dech w piersiach możemy podziwiać ze szczytu Śnieżki czy Szrenicy. Zapaleni trekingowcy mogą przeżyć niezwykłą przygodę w labiryncie Błędnych Skał lub w Górach Stołowych. W ich pięknym otoczeniu można wynająć hotel lub domki i codziennie przemierzać kolejne szlaki.

Warto zobaczyć

Dolnośląskie pełne jest prawdziwych perełek:

Wrocław

Nie można tu przyjechać i nie zahaczyć o jedno z najurokliwszych, polskich miast – stolicy Dolnośląskiego – Wrocławia. Piękna starówka i liczne zabytki przyciągają tu rocznie 3 miliony turystów z całego świata. W 2016 roku Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury, znajdują się tu liczne teatry, muzea, mają miejsce wystawy i wydarzenia kulturalne. Co roku w czerwcu organizowany jest tu największy festiwal piwa w Europie – Festiwal Dobrego Piwa. Miasto nazywane jest również polską Wenecją i może poszczycić się największą liczbą mostów w kraju. Warto tu przyjechać z drugą połówką na romantyczny weekend we dwoje. Częstym celem odwiedzających miasto jest również pobliska góra Ślęża. Baza noclegowa we Wrocławiu jest najlepiej rozwinięta w całym Województwie Dolnośląskim. Miejsc na nocleg jest tu naprawdę wiele: od schronisk młodzieżowych, po hotele oferujące tanie noclegi i ekskluzywne hotele dla wymagających. Na szczególną uwagę zasługuje hotel Puro Wroclaw Stare Miasto, oferujący nowocześnie urządzone pokoje i zlokalizowany niedaleko centrum miasta.

Duszniki

Duszniki znajdują się w przepięknym otoczeniu. W pobliskich Górach Stołowych, Bystrzyckich i Orlickich znajduje się wiele atrakcji dla miłośników pieszych lub rowerowych wycieczek. Sama miejscowość jest jednym z najpopularniejszych w Dolnoślaskiem uzdrowiskiem, z bogactwem naturalnych wód leczniczych, w którym przyjezdni mogą zregerować siły i podreperować zdrowie. Bardzo atrakcyjnym miejscem na nocleg jest Hotel Platinum Palace, hotel z basenem i strefą wellness & SPA. Inną opcją, szczególnie kiedy wybieramy się do Dolnośląskiego zimą, może być jest Nartorama, zlokalizowany 200 m od wyciągu orczykowego oraz 500 m od ośrodka narciarskiego. W okolicy Duszników i Kotliny Kłodzkiej znajduje się również wiele domków do wynajęcia, dla tych którzy wolą spędzić czas jedynie w gronie najbliższych, z dala od turystycznego zgiełku.

Dolnośląskie pełne jest skarbów przyrodniczych, kulturalnych i historycznych. Pałace, uzdrowiska, podziemia, parki krajobrazowe, góry, wodospady i piękne zabytki – trudno zdecydować się, w których z nich specjalizuje się Dolny Śląsk, bo wszystkie są piękne, i wszystkie warte odwiedzenia. To jedno z miejsc, które chętnie odwiedzają również obcokrajowcy z sąsiednich Czech i Niemiec. To idealne miejsce na wakacje z dziećmi, weekend we dwoje, czy urlop z przyjaciółmi przy grillu w domkach letniskowych.

Dolnośląskie - Więcej Popularnych Kierunków

Od tych popularnych kierunków podróży dzieli Cię zaledwie jedno kliknięcie

Więcej Popularnych Kierunków