Porównujemy dane z wielu stron rezerwacyjnych, aby pomóc Ci znaleźć korzystną cenę…
Znalezione oferty pobytu: 0
Przeszukane strony rezerwacyjne: 162

Hotele w Podlaskie (Polska)

Hotele w Podlaskie

Podlaskie, Polska — znajdź wyjątkowo tanie hotele. Przeszukaj ofert zakwaterowania, porównaj ceny i znajdź najtańsze hotele na stronie trivago

  • Region
  • Znajdź idealny hotel w Podlaskie!
  • Zarezerwuj w świetnej cenie!

Podlaskie - Najpopularniejsze Kierunki

Pierwsze wrażenie

Wielu z nas kieruje swój wzrok w jego kierunku tylko oglądając prognozę pogody, ponieważ w Suwałkach jest zwykle najzimniej. Podlasie to wciąż niedoceniony region jeśli chodzi o wybór kierunku na wakacje w Polsce. Tymczasem pełen jest on rozmaitych atrakcji, niezwykle różnorodny pod względem przyrodniczym i bogaty kulturowo. Cisza, spokój, świeże powietrze i wiele skarbów natury przyciągają tu z roku na rok coraz więcej turystów, którzy chcą zrobić sobie przerwę od wielkomiejskiego pośpiechu. Północna częśc Podlaskiego to wyżynna kraina z mnóstwem jezior, z najgłębszym jeziorem Polski – Hańczą, a na wschodnich krańcach znajdują się najdziksze z polskich lasów: Puszcza Białowieska, Knyszyńska i Augustowska. Jest to jeden z najmniej zagospodarowanych przez człowieka i najmniej zanieczyszczonych regionów Polski, co sprawia, że zamieszkuje go wiele zagrożonych gatunków zwierząt. Spragnieni odpoczynku przyjeżdzają na Podlasie do SPA, zakochane pary wybierają hotele i pensjonaty, a rodziny z dziećmi domki letniskowe. Każdy znajdzie tu noclegi na miarę własnych potrzeb i preferencji, i z satysfakcją spędzi tu zarówno weekend, jak i dwutygodniowy urlop.

Kultura

Podlasie to najbardziej multikulturowy region Polski. Na północnym wschodzie mieszkają Litwini, w centralnej części Białorusini, a na południowym wschodzie głównie Ukraińcy. Wielowyznaniowość i różnorodność są tutaj codziennością. Zobaczyć tu można równie dużo i cerkwi, i kościołów, a tubylcy do perfekcji opanowali tolerancję i życie w harmonii. Nieco zapomniany już język esperanto, którego celem było łatwe porozumiewanie się różnych narodowości, narodził się właśnie tutaj, w Białymstoku. W barwną kulturę Podlasia można zanurzyć się biorąc udział w licznych lokalnych wydarzeniach: jarmarkach, festynach pełnych pysznego jedzenia i biesiadach. Można tu również wzbogacić się duchowo i powierzyć swoje troski szeptuchom - kobietom, które w cerkwi modlą się we wszystkich intencjach składanych przez ludzi.

Kuchnia Podlasia

Kuchnia na Podlasiu jest wyjątkowa, tak jak kultura – przepełniona wpływami tutejszej wielonarodowości. Bliny i kartacze - na Litwie zwane cepelinami, je się tu obok białoruskich babek i kiszek ziemniaczanych. W Kruszynianach, czyli w stolicy polskich Tatarów, można skosztować słynnych kołdunów, kryszonki i pierekaczewników. Wybornie smakuje tu również chleb i znany już w całej Polsce ser koryciński. Podlaskie usiane jest jeziorami, a co za tym idzie – tutejsze menu pełne jest ryb słodkowodnych, takich jak sielawa i sieja. Tradycje łowieckie mają swoje odzwierciedlenie w potrawach z dziczyzny, takich jak gulasz z żubra czy kiełbasa z dzika. Słodkie desery również zasługują na szczególną uwagę: mrowisko, sękacz i haluszki to największe dumy Podlaskiego. .

Klimat i atrakcje

Region pełen takich bogactw natury z licznymi akwenami wodnymi stwarza całą gamę możliwości jeśli chodzi o spędzanie urlopu w sposób aktywny. Weekend nad jeziorem można wzbogacić o uprawianie sportów: żeglarstwa, kitesurfingu, jazdy na nartach wodnych czy parasailingu. Niezwykle popularne są tu również spływy kajakowe. Na tych, którzy wolą spędzać czas na lądzie, czekają liczne szlaki piesze i rowerowe, a także stadniny konne, w których można szlifować umiejętności jeździeckie. To również świetne miejsce na wczasy zimą. Prócz biegania na nartach można tu spróbować czym jest jazda psim zaprzęgiem czy iceboarding. By poczuć się jeszcze bliżej natury warto wybrać się na wycieczkę do jednego z licznych parków krajobrazowych. Gdziekolwiek wzrokiem sięgnąć na mapę Podlasia – można znaleźć coś dla siebie.

Warto odwiedzić

Podlasie pełne jest bardzo malowniczych zakątków oraz miast i miasteczek na bazę wypadową wgłąb regionu

Białystok

Białystok to największe miasto Podlasia i północnowschodniej Polski. Jest tutaj kilka interesujących zabytków sakralnych, np. Stary Kościół Farny, Archikatedra Białostocka czy Sobór Św. Mikołaja Cudotwórcy. Spędzając weekend na Podlasiu nie można również pominąć zespołu pałacowo – parkowego Branickich, nazywanych przez wielu polskim Wersalem. Z Białegostoku szybko dotrzemy do Puszczy Knyszyńskiej i Doliny Narwii oraz innych miejsc województwa. Ciekawą opcją tanich noclegów jest hotel Leśny, gdzie można wynająć pokój w nowoczesnym stylu i zjeść obiad w restauracji. Miejscem z wyższej półki jest Gołębiewski, czterogwiazdkowy hotel z basenem, znajdujący się w samym centrum miasta. Szukając miejsca na stuprocentowy relaks ciała i ducha warto zwrócić uwagę na hotel Branicki, mający w swojej ofercie spa z pełnym zakresem usług. Białystok ma największą bazę hotelową w Województwie Podlaskim.

Suwałki

Suwalszczyzna, to wyjątkowych region Podlasia, utworzony z pozostałości polodowcowych, znajdziesz tu morenowe wysoczyzny, kemy, ozy, wiszące doliny rzeczne i liczne jeziora – to wszystko zachwyca swoją naturalnością i jest doskonałym miejscem na romantyczny weekend we dwoje. Domki do wynajęcia można znaleźć w mniejszych miejscowościach, w okolicy jeziora Hańcza lub Wigry oraz w rejonie rzeki Rospudy. Możesz również poszukać noclegów w samych Suwałkach i stąd organizować całodzienne wycieczki. Rozsądne ceny za pokój oferuje hotel Logos. Możesz tam również skosztować prawdziwej, suwalskiej kuchni.

Podlasie, nazywane Zielonymi Płucami Polski, jest miejscem gdzie naprawdę możemy uciec przed miejską codziennością i pośpiechem. Chociaż nierzadko jest nam tu nie po drodze – warto potraktować je jako cel wakacyjnej wycieczki, lub wyskoczyć tu chociażby na weekend. Wszystko wokół jest tu inne niż w pozostałych regionach Polski, zaczynając od natury, przez mieszankę kulturową, po wyśmienitą, lokalną i ekologiczną kuchnię. Wakacje z dziećmi, romantyczny weekend we dwoje, czy zaszycie się nad jeziorem, w domku letniskowym – to wszystko będzie tu wyglądać tak sielsko, jak na pocztówkach.

Podlaskie - Więcej Popularnych Kierunków

Od tych popularnych kierunków podróży dzieli Cię zaledwie jedno kliknięcie

Więcej Popularnych Kierunków